Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Зростання масштабів криміналізації та корупціїзації податку на додану вартість

Зростання масштабів криміналізації та корупціїзації податку на додану вартість

Назва:
Зростання масштабів криміналізації та корупціїзації податку на додану вартість
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,47 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
На сьогодні одним зі стратегічних завдань правоохоронних органів є протидія подальшій криміналізації та корупціїзації податкових та пов’язаних з ними бюджетних відносин.

У зв’язку з тим, що масштаби цих явищ утворюють серйозну загрозу економічній безпеці країни, негативно впливають на суспільні відносини в Україні, Президентом України В.А. Ющенком 17 жовтня 2006 р. було проведено нараду з проблеми нарахування і відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) в державі на сучасному етапі. Виступаючи на нараді, В. Ющенко заявив: “Ми стаємо свідками того, як один із основних податків національного бюджету, який становить 37 % усіх доходів бюджету, з кожним тижнем криміналізується”[2].

За даними керівника Державної податкової адміністрації (ДПА) України А. Брезвіна, бюджетна заборгованість по відшкодуванню ПДВ на сьогодні становить біля 2 млрд. грн., тоді як на 1 січня 2005 року заборгованості по відшкодуванню ПДВ не було[3]. За іншими джерелами, на 1 вересня 2006 року розмір бюджетного боргу вже досяг майже 9 млрд. грн.[4]

Однак, проблема полягає не стільки в неповерненні ПДВ підприємствам-експортерам, скільки в сталих процесах організованої злочинної діяльності в сфері зовнішньоекономічних, насамперед – експортних та бюджетних відносин. Проведене дослідження показало, що внаслідок недосконалого законодавства, розпорошеності зусиль правоохоронних органів у сфері оподаткування продовжують безкарно діяти організовані групи, злочинні організації та посадовці-корупціонери. Вказані структури і корумповані посадовці – за рахунок впровадження кримінальних схем – ухиляються від сплати податків, займаються розкраданням бюджетних коштів за рахунок незаконного відшкодування ПДВ.

За наявними даними, обсяги фіктивних експортних операцій, що фактично не здійснюються та/або здійснюються за підробленими відомостями, із суттєвим завищенням вартості так званої “експортованої продукції, товарів й послуг” у відповідних документах, щорічно зростають. Це свідчить про те, що в нашій дійсності “левова частка” цього податку формується фіктивно, що автоматично тягне за собою необґрунтовані заяви на відшкодування ПДВ.

Наведемо лише декілька популярних схем, по суті кримінальних, які тривалий час безкарно використовуються у сфері зовнішньоекономічної діяльності та уможливлюють не тільки незаконно відшкодувати ПДВ, а й вивозити кошти за кордон, а саме:

1. За документами суб’єкта підприємницької діяльності фіктивно відображається купівля продукції, інших товарно-матеріальних цінностей від фіктивних (транзитних) підприємств за їх удаване отримання, але вже за ціною, у декілька разів нижчою.

2. Підприємство-експортер за готівку купує продукцію, інші товарно-матеріальні цінності, включаючи не придатні до використання; за допомогою тих самих фіктивних (транзитних) підприємств оформляються ціни в десятки, а то і сотні разів більші, з подальшою реалізацією в офшорах.

3. Суб’єкт підприємницької діяльності оформляє безтоварну покупку від фіктивного (транзитного) підприємств, збільшуючи податковий кредит на суму в 20 % від ціни придбання. Потім продукція, інші товарно-матеріальні цінності за фіктивними документами удавано експортуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Зростання масштабів криміналізації та корупціїзації податку на додану вартість

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок