Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пред'явлення для впізнання

Пред'явлення для впізнання

Назва:
Пред'явлення для впізнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

1. Поняття, мета і об'єкти пред'явлення для впізнання.

2. Підготовка до пред'явлення для впізнання.

3. Порядок пред'явлення для впізнання живих осіб, трупів, предметів і тварин.

4. Фіксація результатів пред'явлення для впізнання.

Література

1. Поняття, мета і об'єкти пред'явлення для впізнання.

Пред'явлення для впізнання — слідча дія, що полягає в пред'явленні свідкові чи іншій особі об'єктів, які вони спостерігали раніше, з метою встановлення їх тотожності або групової належності. З другого боку ця дія полягає в тому, що певні об'єкти показують в умовах, які дозволяють сприйняти загальні і окремі ознаки.

Тотожність при впізнанні встановлюють за ознаками об'єктів, сприйнятих особою і збережених у її пам'яті. Це окрема форма ідентифікації, яка істотно відрізняється від випадків ідентифікації за слідами та іншими речово-зафіксованими ознаками. В процесі впізнання свідок спостерігає ознаки пред'явленого об'єкта, порівнює і співставляє їх із збереженими в пам'яті і приходить до певного висновку (про наявність чи відсутність тотожності або групової належності). Пред'явлення для впізнання, як процес установлення чи заперечення тотожності або групової належності, має елементи психологічної діяльності. В основі його лежить здатність людської психіки не тільки фіксувати, а й зберігати в пам'яті особливий комплекс ознак, які дозволяють виділяти певні об'єкти з групи подібних. З цього боку пред'явлення для впізнання характерне двома процесами — фіксуючим і впізнавальним. До існуючого належать засвоєння відмітних ознак і формування образу певного об'єкта, до впізнавального— використання цих ознак у вирішенні питань тотожності чи групової належності. Свідчення про тотожність або групову належність є по суті висновком, який ґрунтується на мисленному аналізі, синтезі й порівнянні ознак. З криміналістичного боку організація пред'явлення для впізнання повинна забезпечувати правильність і обґрунтованість висновків при умові точного дотримання процесуального порядку пред'явлення для впізнання. Цю слідчу дію необхідно відрізняти від не-процесуальних способів установлення тотожності об'єктів (наприклад, у ході оперативно-розшукної діяльності). Здійснення розшуку, особливо злочинців, за зовнішніми ознаками передбачає ототожнення суб'єкта, якого спостерігають, з розшукуваним. Окремі фотографії злочинця, якого розшукують, чи інших об'єктів можуть бути показані громадянам певного району тощо. Однак таке пред'явлення переслідує тільки оперативну мету. Його результати не є доказами в справі і виконують роль орієнтовних відомостей.

Регламентація пред'явлення для впізнання в чинних кримінально-процесуальних кодексах дає основу для вірного вирішення питань про відмежування цієї слідчої дії від інших. Цьому ж служать розроблені криміналістикою тактичні правила проведення впізнання.

Об'єктами пред'явлення для впізнання є: а) особи (живі люди і трупи); б) предмети; в) тварини.

2. Підготовка до пред'явлення для впізнання.

Пред'явленню для впізнання повинно передувати виконання процесуальних і деяких допоміжних дій: а) попередній допит особи, яка впізнає; б) підбір об'єктів, серед яких необхідно провести впізнання; в) визначення місця і умов пред'явлення; г) визначення необхідного комплексу науково-технічних засобів.

Під час допиту перед пред'явленням для впізнання з'ясовують: а) місце, час, спосіб та інші обставини злочину; б) прикмети особи, яку впізнають (найчастіше злочинця), ознаки його одягу, а також ознаки речей чи інших об'єктів.

КПК УРСР (статті 174—175) установлює, що слідчий до проведення впізнання повинен допитати свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого про зовнішній вигляд і прикмети чи ознаки об'єкта, а також про обставини, за яких вони бачили цей об'єкт. Залежно від об'єктів, що підлягають впізнанню, допит, який передує впізнанню, має деякі особливості.

Допит, який передує впізнанню живих осіб, повинен бути спрямований на з'ясування: а) обставин, за яких впізнаючий бачив особу в зв'язку із злочином; б) зовнішності і прикмет цієї особи; в) психологічного стану впізнаючого; г) його фізіологічного і психічного стану (зір, слух, особливості пам'яті тощо).

При з'ясуванні обставин, за яких свідок бачив ту чи іншу особу в зв'язку з злочинною подією, слідчий повинен допитати його і про місце спостереження (точне місце знаходження, розташування відносно інших об'єктів, де саме це відбувалося — у приміщенні, на вулиці, в лісі тощо). Слід установити, на якій відстані і протягом якого часу свідок спостерігав об'єкт, яка була погода, освітлення; в якому стані перебував злочинець (стояв, сидів, рухався чи перебував у стані спокою). Ці обставини слід з'ясовувати в першу чергу, оскільки може виявитися, що свідок у міру певних об'єктивних чи суб'єктивних факторів не міг правильно і повністю сприймати ті чи інші зовнішні прикмети.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Пред'явлення для впізнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок