Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Співвідношення корпоративних і централізованих норм

Співвідношення корпоративних і централізованих норм

Назва:
Співвідношення корпоративних і централізованих норм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,32 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ 3

Поняття норми права 4

Централізовані норми права та їх класифікація 4

Поняття корпоративних норм 6

Структура норми корпоративного права 7

Класифікація корпоративно-правових норм 9

Висновки 11

Література: 12

Вступ

Корпоративне право (право компаній і товариств) – це комплекс норм, що регулюють, відокремлену сферу суспільних відносин, а саме відносини у сфері здійснення корпоративної діяльності.

Корпоративне право виникло у процесі вдосконалення господарського права. Концепція господарського права завжди була спірною. Її критикували навіть у країнах де вона була домінуючою, в тому числі і колишньому СРСР. Ця концепція породжена адміністративно-командною системою у економіці. Проце6си економічного та політичного оновлення, що відбуваються сьогодні в Україні, позначаються і на підходах до правового регулювання відносин у сфері господарства.

Система корпоративного права складається із інститутів, норми яких регулюють правове становище та діяльність комерсантів, торгівельні угоди та торгове представництво, кредитні цінні папери, неплатоспроможність і банкрутство.

Поняття норми права

Норма будь-якої галузі права – це виражене у встановленій формі загальне правило, яке має певну логічну структуру і регулює типові суспільні відносини. Вона може виражати загальне правило поведінки для суб’єктів права у тому чи іншому конкретному випадку, виражати принципи та визначення, які також мають загальне значення, закріплюючи основи, вихідні положення даної системи права.

Основна якість правової норми, її головна визначальна соціальна функція – регулятивність, яка підпорядкована ідеї забезпечення стабільності, визначеності, організованості суспільних відносин.

Правова норма не тільки соціально корисна, але і суспільно необхідна, оскільки вона є вирішальним засобом забезпечення цілісності суспільства, виключає анархію.

У системі соціальних норм в цілому норми права займають провідне місце, мають високу цінність, оскільки призначення права полягає у тому, що воно слугує основою регулювання практично усіх сторін суспільного життя. Норми права регулюють суспільні відносини із такою визначеністю, з якою не можуть регулювати їх ні моральні, ні інші види соціальних норм.

Централізовані норми права та їх класифікація

Централізовані норми права – це правові норми, які встановлюють правила поведінки спільні для суб’єктів всіх галузей права.

Є декілька видів класифікації таких норм.

1. За способами їх регулюючого впливу:

• Об’єктивні;

• Предметно-регулюючі загального та конкретного характеру;

• Компетенційні;

• Норми-принципи;

• Норми-стимули;

• Норми-заборони.

Об’єктивні норми місять нормативну характеристику відповідних суспільних відносин, визначають поняття та види об’єктів законодавчого регулювання, структуру законодавства в певній галузі, підстави виникнення правовідносин, способи захисту прав суб’єктів.

Компентеційні норми визначають статус суб’єктів права, задачі, функції, повноваження і їх взаємовідносини.

Норми-стимули, які передбачають різноманітні види заохочення, орієнтують суб’єктів права на активну правомірну поведінку, на досягнення певних результатів.

Норми-заборони у кодифікованому вигляді створюють систему спеціальної юридичної відповідальності за правопорушення. Прийняття таких норм практикується лише тоді, коли в цьому виникає крайня необхідність.

Норми-принципи, які відображують закономірності розвитку правових явищ і відносин, що є засобом вирішення задач і досягнення мети у праві, керівництвом у діяльності всіх суб’єктів права.

2. В залежності від характеру суб’єктивних прав і юридичних обов’язків:

• Зобов’язуючі;

• Забороняючі;

• Дозволяючі.

3. За ознаками їх змісту, адресата і за деякми моментами структурної будови:

• Матеріальні;

• Процесуальні.

Процесуальні норми передбачають різноманітні процедури і адресовані суб’єктам, які мають владні повноваження по застосуванню норм матеріального права.

Матеріальні норми визначають зміст прав і обов’язків суб’єктів права, відповідають на питання, що потрібно зробити для реалізації цих прав і обов’язків.

4. У контексті конкретизації правові норми поділяються на:

• Превинні;

• Вторинні.

Превинні або вихідні норми встановлюють загальні правила правового регулювання, його головні вихідні основи, правила, першочергово регламентуючі визначені відносини, не звертаючись безпосередньо до яких-небудь інших правил. Превинність розглядається як ознака, яка покладається у основу виділення відповідного законодавства із загального масиву нормативних актів. Первинні норми визначають напрямки регулювання суспільних відносин.

Вторинні норми являються вихідними з первинних, оскільки вони розвивають і конкретизують первинні норми.

Поняття корпоративних норм

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Співвідношення корпоративних і централізованих норм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок