Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Управління зовнішньоекономічною діяльністю

Управління зовнішньоекономічною діяльністю

Назва:
Управління зовнішньоекономічною діяльністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,90 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Організаційно-правові засади управління зовнішньоекономічною діяльністю

3. Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності

§ 1. Організаційно-правові засади управління зовнішньоекономічною діяльністю

Проблеми розвитку ринкових відносин в економіці України, лібералізації зовнішньоекономічної діяльності, формування законодавства, спрямованого на захист економічного суверенітету та економічної безпеки, забезпечення захисту прав громадян, господарюючих суб'єктів і державних органів постійно перебувають у центрі уваги держави.

Відповідно до ст. 18 Конституції України зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права.

З метою забезпечення всебічного розвитку на взаємовигідній основі економічних відносин з іншими державами в Україні здійснюється правове регулювання всіх видів зовнішньоекономічної діяльності, включаючи зовнішню торгівлю, економічне, науково-технічне співробітництво, спеціалізацію і кооперацію в галузі виробництва, науки і техніки, економічні зв'язки у сфері будівництва, транспорту, експедиторських, страхових, розрахункових, кредитних та інших банківських операцій, надання різних послуг. Засади зовнішньоекономічної діяльності визначаються виключно законами України (п. 9 ст. 92 Конституції України), а організовує і забезпечує здійснення зовнішньоекономічної діяльності України Кабінет Міністрів України (п. 8 ст. 116 Конституції України).

Правові, економічні та організаційні засади зовнішньоекономічної діяльності визначені в Законі України від 16 квітня 1991 р. «Про зовнішньоекономічну діяльність» і одержали розвиток у деяких інших законодавчих актах. Головними у зовнішньоекономічній діяльності є принципи: суверенітету народу України у здійсненні зовнішньоекономічної діяльності; свободи зовнішньоекономічного підприємництва; юридичної рівності і недискримінації; верховенства закону; захисту інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності; еквівалентності обміну, недопустимості демпінгу при ввезенні та вивезенні товарів. Законом також були визначені: суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та їх право на її здійснення; види зовнішньоекономічної діяльності та засади її державного регулювання; спеціальні правові режими зовнішньоекономічної діяльності; основи економічних відносин України з іншими державами і міжнародними та міжурядовими організаціями; загальні засади відповідальності суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Прийняття цього Закону створило умови для активізації зв'язків української економіки зі світовим господарством, забезпечення захисту прав громадян, господарюючих суб'єктів та державних органів і додержання ними законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності. При цьому є всі підстави говорити про те, що у цій сфері державної діяльності постійно провадиться інтенсивна робота, а її параметри охоплюють економічні взаємовідносини практично з усіма країнами світу.

§ 2. Органи управління зовнішньоекономічною діяльністю

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» органами державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності є Верховна Рада, Кабінет Міністрів України, Нацбанк України, Міністерство економіки України (далі —Мінекономіки), Державна митна служба та Антимонопольний комітет України.

Спеціальним галузевим органом управління цією сферою діяльності є Мінекономіки. Він діє на підставі Положення про нього, яке було затверджено Указом Президента України від 23 жовтня 2001 р. Свою роботу воно будує, керуючись вимогами законодавства України про зовнішньоекономічну діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управління зовнішньоекономічною діяльністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок