Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Управління торгівлею

Управління торгівлею

Назва:
Управління торгівлею
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,69 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ПЛАН

1. Організаційно-правові засади управління торгівлею

2. Місцеве самоврядування і торгівля

3. Державний контроль в управлінні торгівлею

4. Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі торгівлі

§ 1. Організаційно-правові засади управління торгівлею

З метою реалізації Основних напрямків економічної політики України, розвитку конкуренції у сфері торгівлі та громадського харчування Указом Президента України від 31 січня 1992. р. «Про комерціалізацію державної торгівлі і громадського харчування» уповноваженим органам було запропоновано здійснювати управління відповідним державним майном, створити в установленому порядку підприємства роздрібної торгівлі і громадського харчування (юридичні особи) на базі магазинів, кафе, їдалень та інших структурних підрозділів державних підприємств і організацій цієї сфери. Новоствореним підприємствам торгівлі і громадського харчування передаються основні фонди та інше майно структурних підрозділів державних підприємств і організацій, на базі яких вони створюються. Ці підприємства також мають право на одержання частки залишків фондів виробничого та соціального розвитку державних підприємств і організацій, в яких вони виділяються.

Сфера управління торгівлею охоплює декілька напрямів діяльності — зовнішньоекономічний, торговельний, побутового обслуговування населення. Їх здійснення регулюється на основі Конституції України законами, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами.

Систему органів у сфері управління торгівлею складають: Мінекономіки України, до складу якого увійшли Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України, Головне управління економіки обласної державної адміністрації, Головне управління економіки Київської міської державної адміністрації, управління економіки Севастопольської міської державної адміністрації та управління економіки районної в місті Києві державної адміністрації.

Крім Мінекономіки України, участь в управлінні торгівлею беруть Державний комітет стандартизації, метрології та сертифікації України, до складу якого увійшли Державний комітет України у справах захисту прав споживачів, інші органи.

Центральний орган виконавчої влади України в галузі торгівлі здійснює свої повноваження відповідно до Положення про Міністерство економіки України, затвердженого Указом Президента України від 23 жовтня 2001 p. Він наділений спеціальним статусом, його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Його основними завданнями в галузі торгівлі є участь: у формуванні державної політики економічного і соціального розвитку механізмів її реалізації; у розробленні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері розвитку внутрішньої торгівлі та послуг; забезпечення в межах своїх повноважень захисту економічних прав і законних інтересів України, вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання; участь у розробленні державної політики у сфері стандартизації, метрології, сертифікації та акредитації, захисту прав споживачів; забезпечення реалізації державної цінової політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Управління торгівлею

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок