Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості кримінального процесу Англії та США

Особливості кримінального процесу Англії та США

Назва:
Особливості кримінального процесу Англії та США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
61,85 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ПЛАН

Вступ................................................................................................................................3

РОЗДІЛ 1: Загальна характеристика англосаксонської системи права........4

РОЗДІЛ 2: Особливості кримінального процесу Англії....................................7

2.1 Доказове право.................................................................................................7

2.2 Порушення кримінального переслідування і розслідування кримінальних справ.................................................................................................................10

2.3 Розгляд кримінальних справ в судах першої інстанції..............................11

2.4 Оскарження судових рішень..........................................................................17

РОЗДІЛ 3: Кримінальний процес США...............................................................21

3.1 Докази і доказування.......................................................................................21

3.2 Розслідування кримінальних справ...............................................................22

3.3 Судовий розгляд кримінальних справ...........................................................24

3.4 Оскарження судового рішення.......................................................................27

Висновок..........................................................................................................................32

Використана література...........................................................................................33

Вступ

До англо-саксонської системи права відносяться правові системи багатьох країн. Серед них Об’єднане королівство Великобританії і Північної Ірландії, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, тобто в основному це великі колонії Англії.

Щодо Англії, то тут дотепер немає свого кримінально-процесуального кодексу, діють правові інститути, які виникли ще декілька століть тому, а саме судочинство грунтується на більше ніж 300 законодавчих актах і численних судових прецедентах, які нерідко характеризуються архаїчністю. Наприклад, у сучасному процесі нерідко юристи Англії використовують "Велику хартію вільностей" 1215 року для обґрунтування права кожної людини бути судимою собі рівними.

Кримінально-процесуальне право складається з загального (неписаного) права — права, заснованого на прецедентах, і статутного права — правових норм, викладених в окремих парламентських актах. Прецедентами вважаються справи, які приймаються за зразок при вирішенні відповідних правовідносин. Головним чином прецедентами виступають рішення Апеляційного суду і Палати лордів, офіційне опублікування яких почалось з 1865 року. Кримінальне судочинство здійснюється за участю мирових суддів і присяжних Суду Корони.

У XX столітті були прийняті закони про докази, обвинувальні акти, суди присяжних, юридичну допомогу, мирових судців, про магістратські суди, про кримінальне правосуддя. Але кодифікованого кодексу так і не створено.

Особливістю кримінально-процесуального права США залишається також його недостатня кодифікованість і наявність значної кількості норм так званого прецедентного права.

Карний процес США досить непослідовний. З одного боку, законодавчо декларуються багато слушних загальнолюдських цінностей: свобода, власність, «мій будинок — моя фортеця» тощо. Приміром, як не захоплюватися американським «прайвесі», тобто «правом бути залишеним у покої», правом на особисте (приватне) життя та на його захист. Суть його полягає в пріоритетному захисті саме недоторканності особистого життя: інтимних стосунків, сфера особистих стосунків, недоторканність приватного листування і щоденників, свободу думок і самовираження. З іншого боку, в галузевих інститутах кримінального процесу методично руйнуються найнеобхідніші гарантії прав і свобод.

Але США - це країна не тільки широкої демократії, але і великої злочинності За даними дослідників, у США мають місце: кожні 26 хвилин — одне зґвалтування, кожні 5 хвилин — грабіж, кожну хвилину — угон автомобіля, кожні 28 секунд — крадіжка. Злочини проти життя людини набули небувалого розмаху (в 1967 році, наприклад, було вчинено 12 230 вбивств). До цього тисячоліття починаючи з 1865 року на кожного третього президента США мав місце замах, а кожен п'ятий загинув внаслідок злочину. В якійсь мірі згадані вище обставини обумовили створення численних поліцейських органів та надання їм великих повноважень. У Вашингтоні до 10 поліцейських на тисячу жителів. Серед поліцейських органів 40 тисяч організацій зі штатами понад 4000 тисяч осіб.

РОЗДІЛ 1: Загальна характеристика англосаксонської системи права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Особливості кримінального процесу Англії та США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок