Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституція, як нормативно-правовий акт

Конституція, як нормативно-правовий акт

Назва:
Конституція, як нормативно-правовий акт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
69,38 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПЛАН

ВСТУП.

Розділ 1. Нормативно-правові акти.

1.1 Поняття і основні ознаки нормативно-правових актів.

1.2 Види нормативно-правових актів.

Розділ 2. Характеристика перших українських

конституцій як нормативних актів.

2.1 Проекти конституції окремих періодів.

2.2 Конституція УНР.

Розділ 3. Конституція її суть та характеристика.

3.1 Поняття та класифікація конституцій.

3.2 Основні ознаки Конституції.

3.3 Чинна Конституція України.

3.4 Конституція України і перспективи розбудови правової держави.

3.5 Принципи верховенства Конституції у правовій системі.

ВИСНОВОК.

Список використаних джерел.

Вступ.

Прийняття п'ятою сесією Верховної Ради України 28 червня 1996 p. Консти-туції України стало найважливішою історичною подією в житті українського наро-ду після проголошення 24 серпня 1991 p. незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 p. всенародним голосуванням Акту проголошення незалежності України. Тим самим було завершено процес становлення України як суверенної держави, яка має свій Основний Закон.

Чому саме у суспільстві й державі такого великого значення набуває консти-туція, чому саме її прийняттям обумовлені становлення держави, її належність до сім'ї цивілізованих демократичних країн, активізація міжнародних відносин?

Насамперед прийняття конституції свідчить про досягнення державою певної стабільності у суспільстві. Адже саме цей процес, як правило, зумовлюється переходом суспільства від одного якісного стану до іншого, зокрема, як це відбувається в Україні — результатом зміни суспільного устрою стало формування громадянського суспільства і демократичної, соціальної, правової держави.

Ці, так би мовити, історичні передумови прийняття конституції не вичерпують усіх аргументів щодо її значення як основного закону. Найбільш вагомим аргументом є сам зміст конституції, ті важливі положення і норми, які в ній закріплено.

В даній курсовій роботі розглядається зміст та значення сучасної Конституції України як нормативно-правового акту, приводяться порівняння її з іншими нормативними актами,в тому числі і з різних періодів історії; докладно аналізуються розділи Конституції, визначаються їх найважливіші ідеї та потенціал у справі розбудови в нашій країні правової держави.

При написанні роботи використовувалися підручники і посібники, монографії та наукові публікації в журналах. Застосовані також матеріали з історії української конституційно-правової думки, що дозволяють побачити глибинні історичні корені сучасного Основого Закону, виявити шлях визрівання його передумов, сприймати Українську державу як невід’ємну частку світового співтовариства.Проте сучасна Конституція України це не тільки підсумок процесів державотворення, це й своєрідний дороговказ подальшого вдосконалення нашої держави, наповнення її сформованих інститутів реальним змістом, перетворення їх на реальні чинники правового регулювання суспільних відносин в Україні.

Слід зазначити, що кожну конституцію зорієнтовано на проведення такої по-літики, яка відповідає потребам суспільства. Однак у по-спражньому демократич-них державах політика не може виходити за межі права, високих моральних прин-ципів, закладених у ньому.

Конституція України є найвищим правовим актом нашої держави, а тому ак-туальним на сьогодні є питання реалізації її основних положень та встановлення справжнього конституційного ладу в країні.

Розділ 1. Нормативно-правові акти.

1.1 Поняття і основні ознаки нормативно-правових актів.

Відомо, що способам юридичного нормоутворення відповідають властиві їм форми відображення юридичних норм: односторонньому волевиявленню органів держави — юридичний нормативний акт, дво- чи багатосторонньому волевиявленню суб'єктів права на паритетних засадах — юридична нормативна умова, санкціонуванню — правовий звичай, визнанню прецедента — судовий прецедент і т. ін.

У правознавстві і юридичній практиці термін "джерело права" розуміється багатозначно, а іноді вживається як тотожний до терміна "форми права". Разом з тим, для юристів-практиків важливо вміти чітко розрізняти ці терміни для прави-льного використання в правозастосуванні саме форм права. Зміст цих понять буде різним залежно від того, в якому контексті вони вживаються — чи по відношенню до права як цілого, чи по відношенню до окремої норми, групи норм. Скажімо, право має внутрішню і зовнішню форму, під якими традиційно розуміється, у першому випадку, внутрішня будова права, його структура, поділ на галузі та інститути; зовнішня форма права — це система законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Конституція, як нормативно-правовий акт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок