Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Моє бачення майбутньої професії юриста – судді

Моє бачення майбутньої професії юриста – судді

Назва:
Моє бачення майбутньої професії юриста – судді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,11 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

Вступ

1. Образ справжнього сучасного юриста

2. Що я знаю про правосуддя

3. Якими рисами, на мою думку, повинен володіти суддя

Висновки

Використана література

Вступ

Вибрати професію раз і на завжди – досить непросто. Не всім це вдається в житті. До своєї професії можна йти довго і звивистим шляхом. Хочеться вірити, що мій вибір – є правильним і я не пошкодую, що став на шлях отримання юридичної професії.

В моїх очах професія юриста є досить цікавою, а також перспективною на сьогоднішній день. Мій вибір професії обумовлений тим, що хочеться допомагати тим людям, які знаходяться під захистом закону і держави, але не мають знань чи можливостей відстояти свої законні інтереси у суді.

Відверто кажучи хотілося б в майбутньому стати не ким іншим як суддею, але разом з цим розумію, що саме ця професія вимагає великих знань в області юриспруденції. Саме від суддів залежить чи буде прийняте справедливе рішення. Хочеться вірити, що має навчання і подальший досвід сприятиме тому, щоб жодного разу не припуститися непоправної помилки, яка б могла зломити комусь долю.

Робота судді надзвичайно складна, багатогранна і відповідальна. Високий рівень судової діяльності, винесення компетентного і справедливого рішення судом є однією з найважливіших гарантій надійного забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Правосуддя — особлива функція державної влади, що здійснюється через розгляд і вирішення в судових засіданнях цивільних справ зі спорів, стосовних до прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань та кримінальних справ і застосування встановлених законом карних заходів щодо осіб, винних у вчиненні злочину, або виправдання невинних.

Юристи різних сфер діяльності служать захисту прав і свобод українського суспільства. Основна мета професії юриста — встановлення справедливості, тому бути юристом — це величезна відповідальність.

1. Образ справжнього сучасного юриста

На мою думку сучасний юрист-суддя має бути не просто справедливою людиною, але й висококласним знавцем своєї справи, справжнім професіоналом юридичної галузі.

Юриста-професіонала мають відрізняти від інших людей глибокі знання права, які умовно можна поділити на такі види: а) фундаментальні, що дають розуміння внутрішніх закономірностей держави і права, охоплюють усі важливі юридичні поняття і категорії; б) спеціалізовані - конкретні юридичні знання, що використовуються для потреб різних видів юридичної діяльності: складання юридичних документів, виконання відповідних дій і операцій, застосування певних засобів та певної методики в процесі розв'язання юридичних справ.

Сучасний юрист, на мою думку, це професіонал, який ставить інтереси правосуддя на перше місце, поступаючись власним бажанням.

Особливостями мислення судді є незалежність від будь-яких впливів зовні, об'єктивність у підході до оцінки суті справи і прийняття рішення, глибокий і всебічний аналіз усіх її обставин, вміння бачити за чисто зовнішніми деталями справжні мотиви поведінки людей, дійсні причини виникнення подій і явищ.

Інтелект судді найбільш виявляється у встановленні, визнанні істотних для справи фактів і відокремлення їх від недостовірних, сумнівних даних.

Організаційні здібності судді - неодмінна властивість його особистості, як керівника судового процесу.

Його воля, висока дисциплінованість, зібраність, цілеспрямованість, наполегливість у встановленні істини в поєднанні з правовою культурою у вирішальній мірі визначають належну поведінку учасників процесу, високий рівень організації відправлення правосуддя.

Комунікабельність, тобто вміння спілкуватися - риса, без якої немислиме повноцінне виконання суддею своїх функцій.

Характер його роботи зумовлює повсякденні відносини з багатьма людьми різного рівня освіти, складу розуму, віку, способу життя, характеру тощо. І до кожного з них потрібний відповідний підхід, розуміння.

Тут особливо важливі такі якості судді, як чуйність, врівноваженість, такт, вміння вислухати і у той же час допомогти людині зрозуміти сутність питання, чесно і правдиво висловитися по справі.

2. Що я знаю про правосуддя

Правосуддя — особлива функція державної влади, що здійснюється через розгляд і вирішення в судових засіданнях цивільних справ зі спорів, стосовних до прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань та кримінальних справ і застосування встановлених законом карних заходів щодо осіб, винних у вчиненні злочину, або виправдання невинних. Згідно зі ст. 55 Конституції України кожному громадянинові гарантується право на захист у суді його порушених прав і свобод.

Правосуддя в Україні регулюється статтями 124—131 Конституції України, законодавством про судоустрій, конституційне, цивільне, кримінальне та арбітражне судочинство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Моє бачення майбутньої професії юриста – судді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок