Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Договори про постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу

Договори про постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу

Назва:
Договори про постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,31 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Нормальна робота виробничих підприємств значною мірою залежить від безперервного постачання їм електричної чи теплової енергії або газу. Електроенергія використовується також для освітлення приміщень державних і громадських організацій, вулиць і жилих будинків, а теплова енергія та газ — для задоволення побутових потреб громадян.

Законом України "Про енергозбереження" від 1 липня 1994 р. передбачено правові, економічні, соціальні, екологічні основи енергозбереження та економії паливно-енергетичних ресурсів.

У справі забезпечення раціонального використання цих видів ресурсів і додержання правил користування ними важливу роль відведено договорам на постачання енергії та газу.

У Законі Україні "Про електроенергетику" від 16 жовтня 1997 р. відзначається, що регулювання відносин в електроенергетиці має певні особливості, спричинені об'єктивними умовами функціонування цієї галузі: а) постійним і безперервним збалансуванням виробництва і споживання електричної енергії, для забезпечення якого встановлюється єдине диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України; б) централізованим теплопостачанням споживачів через теплоелектроцентралі і котельні, які входять до об'єднаної енергетичної системи України. Купівля і продаж електричної енергії здійснюються на оптовому ринку електроенергії України, учасниками якого є суб'єкти підприємницької діяльності, що продають і купують електричну енергію на підставі договорів.

Користування електричною і тепловою енергією допускається лише на основі договору, що укладається між енергопостачальною організацією та споживачем. Подача газу також здійснюється на основі договорів. Незважаючи на певні технічні та правові відмінності у постачанні електричної і теплової енергії, з одного боку, енергії і газу, — з другого, названі договори мають багато спільних рис, які об'єднують їх в одному структурному типі договору і дають змогу відрізнити його від інших договорів, зокрема від договору поставки. Предметом цього договору може бути лише електрична енергія у вигляді електричного струму і теплова енергія у вигляді пари або гарячої води. За договором на постачання газу споживачам подається природний або штучний горючий газ. На відміну від договору поставки, енергія і газ передаються споживачеві через приєднану до постачальної організації мережу, внаслідок чого забезпечується можливість безперебійного постачання ними споживачів.

Договір про постачання енергії або газу є консенсуальним, двостороннім та сплатним.

За договором про постачання енергії та газу постачальна організація бере на себе обов'язок безперервно подавати споживачеві через приєднану мережу електричну чи теплову енергію або газ в обумовленій кількості та якості, а споживач зобов'язується оплачувати одержану енергію чи газ за обумовленими цінами (тарифами), а також підтримувати в належному стані свою енергетичну чи газову мережу.

Договори про відпускання електричної і теплової енергії укладаються між енергопостачальною організацією і споживачем (абонентом), установки якого безпосередньо приєднані до мережі енергопостачальної організації.

У деяких випадках такий споживач укладає договори про постачання енергії з іншими споживачами (субспоживачами), якщо вони одержують енергію від мережі основного споживача. При цьому в додатку до договору між основним споживачем та енергопостачальною організацією зазначаються дані про всіх приєднаних до цього споживача субабонентів.

Електропостачальною організацією є суб'єкт підприємницької діяльності, який отримав ліцензію Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України на здійснення діяльності з постачання електричної енергії за регульованим або нерегульованим тарифом. У системі електропостачання беруть участь і електропередавальні організації, тобто суб'єкти підприємницької діяльності, які отримали ліцензію Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) мережами, що перебувають у їх власності або повному господарському віданні.

Споживачі, які передають електроенергію субспоживачам або відпускають її від своїх електростанцій (блок-станцій), укладають з електропостачальною організацією договір на загальну (сумарну) кількість електроенергії, що передається, з урахуванням споживання енергії населенням. Відносини споживачів, які передають електроенергію субспоживачам, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договорами на користування електроенергією, що укладаються між ними. Якщо основний споживач отримав ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії, то відносини споживача і співспоживачів регулюються умовами та правилами цієї ліцензії, договорами на передачу електричної енергії та договором між субспоживачами і споживачем на постачання електроенергії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Договори про постачання енергетичних та інших ресурсів через приєднану мережу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок