Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Реформування державного апарату в період перебудови

Реформування державного апарату в період перебудови

Назва:
Реформування державного апарату в період перебудови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розпочаті у другій половині вісімдесятих років під проводом нового генерального секретаря ЦК КПРС М.Горбачова зміни стосувались спочатку головним чином демократизації суспільства, розвитку гласності і політичного плюралізму, послаблення і відміни керуючої ролі КПРС в управлінні країною. Такі підходи обумовили необхідність реформування застарілого державного апарату, який на той час складався більшою частиною з представників старої номенклатури, вихованої в умовах періоду брежнєвського "застою". Реалізація нової кадрової політики яка впроваджувалася у досить складних суспільно-політичних умовах, відчутно гальмувалась партійно-номенклатурною елітою, що обіймала вищі посади в партійних і державних органах.

Роблячи спробу виправити недоліки попередньої кадрової політики КПРС орієнтувала партійні організації на залучення до керівництва людей талановитих, спроможніх вести справи в умовах демократії, гласності, відкритості, оновлення всіх сфер життя країни. В зв'язку з цим визначними подіями стали ХХVІІ з'їзд партії та січневий пленум ЦК КПРС, рішення яких розвинула та конкретизувала ХІХ Всесоюзна партійна конференція/86/. Відмова від формально-номенклатурного підходу і орієнтація на керівників сучасної формації, демократичні підходи до питання добору, висування і виховання стали основними орієнтирами в реформуванні загальнодержавної кадрової політики. Тільки за три роки перебудови в Україні було змінено 44 % керівників республіканських міністерств і відомств, третю частину голів облвиконкомів і їх заступників . В березні 1991 року Політбюро ЦК КПРС приймає постанову, щодо реформування системи наукових та учбових закладів КПРС і їх орієнтації на сучасні підходи до підготовки управлінських кадрів .

Відчутним кроком до реформування державного управління стали зміни до виборчої системи, що започаткували альтернативний підхід до формування законодавчих та представницьких органів влади, за яким пройшли вибори депутатів до Верховної Ради СРСР (1989р.) і Верховної Ради УРСР та місцевих рад народних депутатів (1990р.). Це був вирішальний крок у руйнуванні партійної монополії в управлінні країною.

Новий поштовх справі реформування державного управління та вдосконалення складу державного апарату УРСР дало прийняття Декларації про державний суверенітет України. 24 жовтня 1990 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про зміни і доповнення Конституції (Основного Закону) Української РСР", на підставі якої було змінено статтю Конституції про принцип демократичного централізму. У новій редакції зазначалося, що організація і діяльність держави грунтуються на засадах виборності всіх органів державної влади, підзвітності їх народові, відповідальності кожної державної та службової особи за доручену справу, обов'язковості рішень вищестоящих органів для нищестоящих відповідно до їх компетенції. Цим же Законом було виключено ст.6 Конституції про керівну спрямовуючу роль КПРС у суспільному і державному житті. Таким чином, в Україні ліквідувалась монополія компартії на формування загальнодержавної політики .

Законом від 21 травня 1991 р. були внесені зміни та доповнення до статті Конституції про структуру вищої виконавчої влади республіки. Посада голови Ради Міністрів замінялась посадою прем'єр-міністра, Рада Міністрів стала називатися Кабінетом Міністрів - урядом України і найвищим органом державного управління республіки. 13 травня 1991 р. був прийнятий Закон "Про перелік міністерств та інших центральних органів державного управління Української РСР". В 1991 р. було введено в Україні інститут президентства .

Ці дії стали вирішальним кроком до побудови незалежної країни і в 1991 р., після розпаду СРСР, Україна набула статусу незалежної держави.

4. Становлення державної служби в незалежній Україні.

24 серпня 1991 р., щоб запобігти встановленню авторитарного режиму, Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України . З цього часу на території республіки починають діяти тільки її власні Конституція, закони, інші нормативно-правові документи. В грудні 1991 р. згідно з рішенням Верховної Ради в Україні було проведено всенародний референдум, який остаточно визначив прагнення народу до побудови незалежної держави.

З проголошенням самостійного державного розвитку і орієнтацією економіки на ринкові відносини в Україні розпочалося оновлення всієї системи державного управління. Інтенсивно формується правова база, створюються нові та реформуються вже існуючі владні інститути.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Реформування державного апарату в період перебудови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок