Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Боротьба з корупцією в органах державної влади й управління

Боротьба з корупцією в органах державної влади й управління

Назва:
Боротьба з корупцією в органах державної влади й управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Проблеми корупції розглядаються провідними європейськими експертами як безпосередній елемент злочинної діяльності у сфері економіки. На їх думку, корумпована діяльність – це не єдиний акт, а систематична, добре організована діяльність. Від неї страждає суспільство вцілому і кожен платник податків окремо. Корупція негативно впливає на ефективність державного управління і порушує функціонування легальної економіки.

Проведеними дослідженнями встановлено, що кількість людей, які дають хабарі, більше кількості людей, які беруть. Тобто, люди схильні давти хабарі навіть у тих ситуаціях, коли у них їх не вимагали. Статистично дуже складно встановити кількість корупційних діянь і злочинів, тому судити про стан корупції за цифрами не є доцільним. Але, як правило, видимий ріст корупції має місце в будь-якій країні світу при зміні політичної влади [1, с. 501–502].

Ефективна боротьба з корупцією можлива лише за умов створення та реалізації належної системи законодавчого та організаційно-управлінського забезпечення здійснення реформ, спрямованих на попередження корупції та активну участь у них громадськості.

Останнім часом в Україні не відслідковується цілеспрямована, системна та результативна робота з протидії корупції, у першу чергу – у вищих ешелонах влади. Так, за даними регіонального директора по Європі та Центральній Азії міжнародного секретаріату Transparency International (інституту, що вимірює світову корупцію) Миклоша Маршала, у 2005 році майже 30 % опитаних українців і членів їхніх родин давали хабарі. Крім того, українці значно більше витрачають грошових коштів на хабарі, чим на сплату податків [2].

Проте корупційна система діє по-своєму злагоджено та логічно. Зазвичай, у ній представлені дві сторони. Перша – та, що отримує “державне рішення”, інша – грошові кошти. Обидві сторони угоди отримують необхідне. У такій системі немає страху перед правоохоронними органами за незаконну приватизацію, за податкові порушення тощо. Бізнес побоюється, що конкуренція перейде з площини підприємництва в площину політичної дискредитації. І це зовсім не конфлікт інтересів держави та бізнесу. Це конфлікт двох бізнесів-структур. Фактично в конфлікт таких псевдодержавних бізнес-інтересів утягуються цілі відомства. Особливо активно цей процес триває в регіонах. Те, що судді беруть хабарі, знає кожний, хто хоч раз зіштовхувався з національною юридичною практикою. Дане явище можна визначити як “корупційний лобізм”. У першу чергу це стосується правоохоронних, контролюючих та регулюючих органів. Наприклад, це можуть бути і “комісійні” при вирішенні кадрових питань; так звані “відкати” при державних замовленнях; “чайові” за отримання ліцензії, відвід земельних ділянок, реєстрацію підприємств тощо.

Проте, і державні бізнес-інтереси бувають різні. Одні концентруються навколо бізнесу, інші навколо якого-небудь державного органу. Але суть від цього не змінюється. Практично всі державні службовці найвищого рівня займаються бізнесом, майже всі бізнесмени мають зв’язки в державних органах. І роль держави в суспільстві та економіці не може стати сильнішою або слабкішою, тому що держава, по суті, не виконує своїх функцій. Навіть, якщо говорять про необхідність державного втручання (наприклад, підвищення цін на паливно-мастильні матеріали), це значить, що швидше за все, якась бізнес-група переходить у наступ на інші групи.

Тотальна корупція згубно позначається на економічному розвитку країни, у першу чергу тому, що для того, щоб вести свій бізнес, необхідні які-небудь орієнтири. У цивілізованих країнах одним із таких орієнтирів є законодавство. У вітчизняному суспільстві виконання законодавства відбувається досить умовно. Якщо хтось побажає, щоб до нього застосували (або не застосували) закон – потрібно платити. Правила економічної гри втрачають свої риси. Починається гра без правил і настає хаос.

Реалізація заходів подолання та попередження корупції в органах державної влади передбачає чітке уявлення про масштаби цього явища. Аналіз публікацій з антикорупційної тематики засвідчує наявність двох крайніх позицій, які є однаково шкідливими в контексті забезпечення реального підходу до проблем подолання корупції в органах виконавчої влади. Як наслідок, загальна картина корупції у цій сфері, за висловом відомого дослідника Д. Кауфмана, залишається “у тумані двозначності” [3].

З одного боку, представники органів влади, перш за все, – правоохоронних, спираються на дані офіційної статистичної звітності про стан злочинності і роблять висновки про відсутність підстав для надмірного занепокоєння. Водночас, не можна говорити про високий рівень корупції в органах влади за умов, що в останні роки до різних видів відповідальності за корупцію щорічно притягується не більше 1 % державних службовців [4].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Боротьба з корупцією в органах державної влади й управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок