Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Службово-функціональні виміри юридичної діяльності

Службово-функціональні виміри юридичної діяльності

Назва:
Службово-функціональні виміри юридичної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,61 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План

1 Онтологія та деонтологія правової інформації

2 Деонтологія економіко-правових параметрів юриста

3 Логічні засади професійно-юридичної гри

4 Службовий етикет юриста в екстремальних ситуаціях

Література

Методичні рекомендації для підготовки до семінарського заняття

Ключ-завдання: при підготовці до семінарського заняття необхідно вивчити матеріал розділу “Аспекти професійного почуття юриста”, де містяться такі види культур: інформаційна, математична, економічна, акторська, зовнішня, вогнепальна та фізична. Крім того, бажано поглибити свої знання Законів України: “Про міліцію”, “Про оперативно-розшукову діяльність”, “Про інформацію” та інших нормативно-правових актів, які регламентують діяльність судових та правоохоронних органів.

1. Досить нетрадиційним є поняття “Онтологія та деонтологія правової інформації”. Однак правова інформація все-таки має онтологічний та деонтологічний зміст, що дуже важливо для юриста. Для цього необхідно розглянути інформацію не з позицій позитивного права (Закону України “Про інформацію”), а під кутом зору природного права.

В широкому розуміння інформація — це нові відомості про навколишній світ, одержувані в результаті взаємодії з ним, які розглядаються в аспекті передачі їх у часі й просторі. Щоб акцентувати увагу на суттєвому змісті інформації, часто використовують термін “семантична інформація” — тобто інформація, що має певний сенс, який можна зрозуміти й інтерпретувати за допомогою природної мови в процесі людського спілкування.

Онтологія інформації полягає в тому, що у Всесвіті передача інформації здійснюється сама по собі, що забезпечує життєдіяльність всіх живих організмів. Земля (грунт) є провідником великого масиву інформації, яка необхідна для росту рослин, а рослини для розвитку тварин, що в результаті необхідно й для людини. Спадковість, генетичні родинні коди — це також онтологічна інформація, яку досліджує біологія. Те саме можна сказати про фізику, астрологію, біоетику, які досліджують онтологічну інформацію притаманну природі своєї науки.

Звичайно, онтологічна інформація залежить також від часу і простору: вона змінюється, втрачає орієнтацію, але не порушує гармонійності. Онтологічна інформація володіє трьома основними параметрами: змістом, кількість, цінністю, які є у природі.

Підкреслимо, що природна інформація завжди є правовою. Всесвіт утримується на природних законах, які самі між собою поширюють, і використовують інформацію. Людина може не “прислухатись” до правової інформації Всесвіту, але однаково все здійснюється за задуманим планом — онтологічно. Втручання у онтологію природно-правової інформації призводить до деонтології позитивно-правої інформації.

Основним джерелом правової інформації є відомості про право та правові явища. Правова інформація охоплює не тільки чинне законодавство (позитивне право), а й містить у собі все, що пов’язано з практикою реалізації права, з його вивченням і теоретичною розробкою. Іншими словами, правова інформація охоплює зведення про різні юридичні події, факти, явища і пов’язані з ними процеси.

Дослідники визначають й об’єкти правової інформації: нормативно-правові акти, що закріплюють рішення уповноважених органів та спрямовані на встановлення, зміну або скасування правових норм; судова й арбітражна практика, що виражається в офіційних виданнях; інформація, що міститься в кримінологічних, статистичних, оперативно-довідкових та інших обліках МВС (картотеки дактилоскопічних відбитків, способів вчинення злочину і ін.); правова література (науково-дослідницька, навчально-допоміжна, оглядово-критична, популярна) та періодичні видання галузевого характеру; законодавчі матеріали зарубіжних країн.

Перелік об’єктів правової інформації засвідчує деонтологічний процес юриста, дію позитивного права, альтернативні думки тощо. Тобто, правова інформація у позитивно-правовому полі є завжди деонтологічною, тому потребує постійного співставлення з онтологічною правовою інформацією.

Далі курсант (студент) повинен перейти до висвітлення інформаційної культури юриста з аналізом її компонентів, принципів та функцій. Доцільно спробувати вияснити онтологічний зміст інформаційної культури юриста.

2. Підготовка до питання “Деонтологія економіко-правових параметрів юриста” вимагає деяких основних відомостей з економічної теорії юриста, в тому числі ринкової економіки.

На початкових етапах становлення економіка як наука основні зусилля зосереджувала на аналізі впливу різноманітних інститутів (політичних, релігійних, правових) на економічне життя суспільства. В сучасних умовах у центрі уваги — економічна сфера суспільства як система ролей і статусів, пов’язаних з виробництвом і розподілом товарів та послуг. Основний напрям дослідження — виявлення впливу економічних чинників на різноманітні форми соціальної поведінки, аналіз взаємовідносин таких феноменів, як клас, статус, влада, мала група, соціалізація в цілісній системі суспільних відносин, виключно з економічними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Службово-функціональні виміри юридичної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок