Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Онтологія та деонтологія юриста

Онтологія та деонтологія юриста

Назва:
Онтологія та деонтологія юриста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,99 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План

1. Онтологічні засади особи юриста

2. Культурологія юридичної діяльності

3. Деонтологічні засади особи юриста

4. Зв’язок юридичної деонтології з іншими науками

Література

Методичні рекомендації для підготовки до семінарського заняття

Ключ-завдання: при підготовці до семінарського заняття необхідно вивчити весь матеріал загальної частини юридичної деонтології: “Методологія юридичної деонтології”, “Предмет юридичної деонтології”, “Принципи, функції та компоненти юридичної деонтології”, “Співвідношення юридичної деонтології з професійною культурою та правничою етикою”, “Деонтологічна правосвідомість та обов’язок юриста”. Із цього матеріалу вибравши основні та дискусійні питання, які відображені у плані семінарського заняття, що стане предметом обговорення.

1. Готуючись до першого питання плану “Онтологічні засади особи юриста”, курсанти (студенти) повинні опрацювати тему “Онтологія” із підручника філософії.

Відомо, що онтологія — це наука про буття, яке не пов’язано із людською діяльністю чи свідомістю. Все, що існує у світі, появилося без участі людини. Людина ніби “прийшла” на готове. Але щоб людина не була відірваною від “готової” природи у ній відображені всі компоненти світу, тобто вона є мікроскопією Всесвіту. Але наявність свобідної волі у людини “штовхає” її на невідповідність мікрокопії оригіналу. Тобто часто появляються випадки фальшивої, неякісної копії, що негативно відображається на природно-правові структури Всесвіту — порушується цілісність. Виявлення причин неякісного копіювання покладено на саму людину, яка повинна також і усувати ці причини з метою підтримання гармонії Всесвіту. Але не кожна людина здатна самостійно справитись з цим завданням, тому допускається зосередження координаторських зусиль у підтриманні правильної копіювальної діяльності окремим, спеціально підготовленим особам — юристам.

Юрист здійснює природно-правову діяльність по утриманню цілісності Всесвіту. Він допомагає окремим людям – правопорушникам зрозуміти причини неправомірної поведінки і визначає відповідне покарання, яке є компенсацією, балансуванням поведінки (подібно до того, як автомеханік балансує колесо автомобіля). Однак до юриста ставляться відповідальні онтологічні завдання: виявити онтологічну причину, її повноту і видати адекватний тягарець з тим, щоб утворився баланс, гармонія. Порушення цих складних завдань призводять до природно-правового покарання самого юриста.

2. Друге питання “Культурологія юридичної діяльності” слід розпочати з уточнення понять “культура” і “культорологія”. Слід наголосити увагу на тому, що культура – це результати будь-якої діяльності людини як матеріальної, так і нематеріальної (духовної). Оскільки діяльність юриста є нематеріальною, що здійснюється його інтелектом, то потрібно присвятити вивченню видів інтелектуальних здібностей людини.

“Культура” в однині не існує, а в її видах. Видів культур є незлічена кількість, їх можна класифікувати за різноманітними ознаками, залежно від потреб людини. Крім того, появляються субкультори для різноманітних професійних груп, угрупувань по спільних інтересах і т.д. Потрібно уточнити чому культуру часто називають “другою” природою, а в окремих випадках суперкультурою, надкультурою. Потребує роз’яснення питання “культурні цінності”. Чи кожне надбання можна назвати культурною цінністю?

Поряд з культурою завжди є цивілізація, які повинна відбирати кращі взірці культури і впроваджувати у життєдіяльність людини. Культура підживлює цивілізацію, але остання не завжди обирає доцільну позицію. Цивілізація в окремих випадках нищить культуру, знецінює її, задає тон культурі, замовляє культурну продукцію.

Культурологія (теорія культури, культурознавство) досліджує взаємодію видів культур, субкультур у конкретному явищі, яке завжди є дифузією культур. Юридична діяльність є культурологічна. Тобто для юриста володіння лише однією правовою культурою є недостатнім. Він повинен мати знання з різноманітних наук, тобто в більшій чи меншій мірі володіти іншими видами культур, але правова культура є ведучою.

Використання неюридичних культур у юридичній діяльності повинно будуватись на певній пропорційності. Передозування одними видами культур і недооцінка інших – призводить до неякісної професійної культури. Тому компоненти юридичної діяльності є видами практично усіх видів культур, але ієрархія цих культур у кожному правовому явищі є різною. Будь-яке правове явище є культурологічним. Культурологічною є відповідно і діяльність юриста.

3. Висвітлюючи “Деонтологічні засади особи юриста” необхідно починати з етимології слова “деонтологія” та його автора. Необхідно зрозуміти, що деонтологія це онтологія у фактичному житті людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Онтологія та деонтологія юриста

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок