Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Аспекти психолого-правового почуття юриста

Аспекти психолого-правового почуття юриста

Назва:
Аспекти психолого-правового почуття юриста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,44 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План

1.Психологічна культура юриста

2. Інтелектуальна культура юриста

3. Культура підсвідомості юриста

4. Емоційна культура юриста

5. Педагогічна культура юриста

6. Естетична культура юриста

Література

1.Психологічна культура юриста

Психологічна культура працівника міліції – це рівень володіння психологічними знаннями, навичками і прийомами, в тому числі автотренінгу та саморегуляції, а також розвитку власної волі та професійно-психологічних якостей.

Принципи: родова комплексність (принципи інших культур психологічного напрямку); професійна необхідність (застереження від зловживань психологічними прийомами у службовій діяльності).

Функції: своєчасне вироблення психічної адаптації (до різних несподіванок), формування професійно-правового характеру у юриста.

Довідка: 1) предмет дослідження психології становлять психічні процеси-відчуття, сприймання, мислення, почуття, прагнення тощо. Вони у кожній професії мають свої особливості, що спричиняється до поділу психології на відповідні види; 2) особливості видів психологічної культури за темпераментом особистості, який характеризує його відносно стабільно з погляду динамічності: психологічна культура сангвініка, холерика, флегматика, меланхоліка; 3) психологічна культура за знаком Зодіаку.

Звідси: механізм дії психологічної культури юриста (важелі, за допомог яких психологічна культура втілюється у його практичну діяльність) — це мислення і мова, які призводять до дії.

Примітка: рівнева структура свідомості: несвідоме, передсвідоме, свідоме, підсвідоме, надсвідоме.

Нюанс: на людину найкраще впливати через дух і душу. Добитися попадання цього впливу у підсвідому зону.

2. Інтелектуальна культура юриста

Інтелектуальна культура юриста – це ступінь процесу пізнання правової дійсності; здатність правника приймати законні, справедливі рішення, а також ставлення до законів Всесвіту.

Принципи: продуктивне мислення; інтелектуально-правова допитливість; правова інформаційність; повага до версій, висунутих іншими особами; розважність та важливість у прийнятті рішень.

Функції: формування правосвідомості, оволодіння закономірностями юридичної діяльності, підвищення культури застосування знань на практиці, “навчання” (на матеріалах юридичної практики).

Довідка: інтелект (від лат. — пізнання, розуміння, розсудок) — розум, здатність мислити, проникнивість, сукупність тих розумових функцій (порівняння, абстракції, утворення понять, суджень, висновки і т. д.), які перетворюються пізнання у знання або критично переглядають і аналізують уже наявні знання. Це термін для означення вищої пізнавальної здатності мислення, яка принципово відрізняється творчим, активним характером від пасивно чуттєвих форм пізнання.

Звідси: призначення інтелекту — створювати порядок із хаосу через приведення у відповідність до індивідуальних потреб об’єктивних параметрів реальності.

Примітка: хоча інтелект, так як і воля, залежить від відповідних обставин, однак він, що відноситься до сфери духу, є вищим від волі, що відноситься до сфери психічного.

Нюанс: якщо розум є даним людині природою, то інтелект в основному є результатом соціалізації особи.

3. Культура підсвідомості юриста

Культура підсвідмості юриста — це уміння регулювати своїм підсвідомим станом, володіти культурою почуттів та сумлінням з метою формування внутрішнього переконання у вирішенні правових завдань.

Принципи: терпіння мук, толерантність, взаємоповага, незупенимість, правдивість, відвертість, прямота, великодушність, чуйність, уважність, моральна чистота, взаємоповага, взаємодопомога.

Функції: профілактика ненависті, зависті, агресії, образи, роздратованості, злости, злослів’я, насильства, гніву, осуду себе і інших, прискорення подій.

Вироблення умінь прощати, бажати розкаюватись, почуття любові, дисципліни свідомості, щирості.

Блокування гордості і гордині, ревності, помсти, хвалькуватості, нарікання, презирства, жалості за минулим, зачеплення за матеріальне, за щасливу долю.

Готовність до почуття втрати (ми завжди щось втрачаємо).

Довідка: підсвідоме — це пласт свідомості, який переважно покритий верхньою свідомістю і виявляє себе явно тільки у особливих випадках (наприклад, при помилкових діях, у сновидіннях). Підсвідоме — те у психіці чи поведінці людини, що нею не усвідомлюється ніколи (взагалі) чи в даний момент часу перебуває поза сферою її актуальної свідомості, але реально бере участь в регуляції поведінки людини, охоплює значну частину пізнавальних процесів, особистісних властивостей людини, між особових відносин людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Аспекти психолого-правового почуття юриста

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок