Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат: Аспекти морально-правового почуття юриста

Загрузка...

Аспекти морально-правового почуття юриста / сторінка 2

Назва:
Аспекти морально-правового почуття юриста
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,48 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Нюанс: правова культура юриста може набувати прогресивного розвитку тільки на засадах діалогу культур.

3. Інтуїтивна культура юриста

Інтуїтивна культура юриста — це ступінь цілісного підсвідомого сприйняття проблем правового явища на основі морально-правової культури і духовно-синергетичне бачення результату без дискурсивного виведення й доведення з метою формування внутрішнього переконання.

Компоненти: інтелектуальна культура, духовна культура, моральна культура, правова культура, синергетика права, культура підсвідомості.

Функції: формування інтелектуальної культури юриста, заперечення раціоналістичним підходам у вирішенні правових завдань, недопущення схематичного і стереотипного пізнання правового явища, вироблення умов для пристосування правових проблем до сенсу людського життя, заперечення методологічного сприйняття природного права, формування природно усвідомленого правового інституту, надання можливості якісному сприйняттю духу права.

Довідка: інтуїція — це: 1) здатність людини зразу, без тривалої підготовки і довгих логічних розмірковувань знаходити правильне рішення достатньо складних завдань, добре орієнтуватися в оточуючому світі і вчиняти правильні дії в різноманітних, достатньо складних життєвих ситуаціях; 2) метод пізнання людиною дійсності, яка має безпосереднє бачення потрібного рішення, що супроводжується почуттям внутрішньої впевненості в тому, що це рішення правильне.

Звідси: людина, яка користується інтуїцією, як правило, не усвідомлює кроків, які призводять її до потрібного рішення, не в стані логічно обґрунтувати чи довести правильність знайденого рішення, будучи, однак впевненим в тому, що воно правильне.

Примітка: інтуїція є підсвідомим інстинктом, в якому знаходиться першоджерело творчості. В інтуїції є прихована в глибинах підсвідомості першопричина активності, єдино вірогідний та достовірний засіб пізнання. Творча інтуїція залежить від накопичених життєвих вражень, о обсягу творчо опрацьованого матеріалу, здобутків культури, в царизмі якої здійснюється ця творчість.

Нюанс: інтуїція контролюється інтелектом при умові, якщо він творчий, здібний, володіє внутрішнім баченням суті справи. Такий інтелект у свою чергу не повинен заважати інтуїції, що дає підстави вважати інтуїцію як інтелектуальну симпатію.

Література

1. Волченко В.Н. Миропонимание и экоэтика ХХІ века. Наука — Философия — Религия. — М., 2001.

2. Гончаренко С. Український педагогічний словник. К., 1997.

3. Горшнев В.М., Бенедик И.В. Юридическая деонтология. — Харьков, 1988, 1993.

4. Гусарев С.Д., Тихомиров О.Д. Юридическая деонтология. — К., 1999.

5. Этика: Энциклопедический словарь / Под ред. Р.Г. Акресяна и А.А. Гусейнова. — М., 2000.

6. Мерло-Понті М. Феноменологія сприйняття / Пер. з фр. — К., 2001.

7. Немов Р.С. Психология: Словарь-справочник: В 2 ч. — М., 2003.

8. Новая философская энциклопедия: В 4т. / Ин-т философии РАН, Нац. общ. — науч. фонд; 9. Научно-ред. совет: предс. В.С.Степин, заместители предс. А.А. Гусейнов, Г.Ю. Семигин, уч. секр. А.П. Огурцов. — М.: Мысль, 2001. — Т.2. — 638 с.

10 .Основы валеологии: В 3 кн. / Под ред. В.П. Петленко. — К., 1998-1999.

11. Потер К.Р. Объективное знание. Эволюционный перевод / Пер. с англ. — М., 2002.

12. Рікерр П. Сам як інший / Пер. із фр. — К., 2002.

13. Скакун О.Ф. Юридическая деонтология. Харбков, 2002.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Аспекти морально-правового почуття юриста

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок