Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Предмет юридичної деонтології

Предмет юридичної деонтології

Назва:
Предмет юридичної деонтології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Поняття юридичної деонтології

2. Історія виникнення юридичної деонтології

3. Зміст юридичної деонтології

Література

1. Поняття юридичної деонтології

Юридична деонтологія, по-перше, вступ до спеціальності, мета якого — навчити студента вважати совість, справедливість головними критеріями його професійної діяльності, виробити внутрішнє почуття, переконання до прийняття справедливого обґрунтованого юридичного рішення; по-друге — вступ до філософії права.

Юридична деонтологія досліджує проблеми: пізнання сутності внутрішнього імперативу службового обов’язку у правових ситуаціях; пошук та встановлення правової істини самим юристом (а не іншими особами, установами); використання у службовій діяльності, поряд з позитивним правом, норми природного права для об’єктивної оцінки правової ситуації. Ці проблеми треба досліджувати з позиції філософії, культурології, соціології права, юридичної психології, теорії держави і права та інших наук. Тут виявляється зв’язок юридичної деонтології з іншими суспільними науками.

Отже, юридична деонтологія — це філософсько-правова наука про пізнання юристом сутності внутрішнього імперативу службового обов’язку, який створює передумови для формування особистісних норм його професійної поведінки і мотиви їх вибору. Мета такого вибору полягає у формуванні внутрішнього переконання, встановлення об’єктивної істини та прийняття справедливого правового рішення.

Предмет юридичної деонтології умовно можна представити такою залежністю: “філософія – право – почуттєва норма – професійна дія”. З неї випливає, що норми природного права пронизують почуття юриста, на основі чого формуються комплексні почуттєві норми, які разом з позитивним правом проявляються у професійних діях.

Сучасні дослідники юридичної деонтології часто ідентифікують цю науку з іншими, зокрема з правовою етикою (юридичною етикою) та професійною культурою юриста (юридичною культурою). Хоча ці науки тісно пов’язані між собою, проте вони суттєво відрізняються одна від одної. Так, якщо внутрішні аспекти видів культур (субкультур), які стосуються юридичної деонтології, притаманні правничій деонтології, а зовнішні аспекти цих же культур — професійній етиці, то обидва аспекти — властиві професійній культурі.

Для цих юридичних наук спільним є предмет дослідження: особа юриста, його професійні дії. Кожна з них по-своєму підходить до формування юриста як головного суб’єкта права, до пізнання ним правового явища та прийняття справедливого, обґрунтованого рішення. Ці науки нормативні.

Відмінності між юридичною деонтологією, юридичною етикою та професійною культурою полягають насамперед у тому, що їхня нормативність має різний зміст. Зокрема, наука про професійну культуру та юридичну етику виробляють для всіх юристів зразки норм, які можуть прийматися державою і набувати загальнообов’язкового значення. Вони можуть міститися в різноманітних морально-етичних кодексах, відомчих статутах, наказах, пам’ятках тощо. Проте юридична деонтологія жодних моделей норм не творить, а її вимоги ніде на письмі не відображені. Її нормативність полягає у дослідженні вироблення юристом особистих норм. Причому ці норми, хоча й мають індивідуальний характер, призначені лише для конкретного випадку. Такі одноразові норми назвемо деонтологічними.

Якщо норми професійної культури і юридичної етики спрямовані на регулювання службових дій юриста, то деонтологічні норми — на регулювання професійного мислення. Адже немає такої юридичної науки (крім деонтології та філософії права), яка б вивчала думки юриста, які передують будь-яким діям і потребують насамперед впорядкування. Практично двох однакових деонтологічних норм не буває. Вони не можуть бути ідентичними для всіх юристів. Деонтологічна норма формується у кожному конкретному випадку. Це норма для одного юриста і тільки для конкретного випадку. Інший юрист, який потрапить в аналогічну ситуацію, неодмінно думатиме по-своєму і сформує для себе іншу, власну норму службової поведінки.

Суттєва різниця існує у діях норм юриста. Річ у тім, що деонтологічні норми діють швидше, ніж норми професійної культури і юридичної етики. Адже йдеться про думки, дія яких не має аналогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Предмет юридичної деонтології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок