Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи

Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи

Назва:
Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Значну частину діяльності органів внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи займає видача відповідних дозволів, під якою розуміється комплекс певних організаційно-профілактичних заходів, спрямованих на недопущення шкідливих наслідків, які можуть настати в разі недотримання встановлених загальнообов'язкових правил. Умови і порядок видачі дозволу залежать від виду об'єкта дозвільної системи, а також суб'єкта, якому він видається, і встановлено рядом нормативних актів.

Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджена наказом МВС України №622 від 21.08.1998 р. передбачає умови І порядок видачі дозволів на придбання, зберігання, перевезення і використання зазначених предметів. Окремо врегульовано умови і порядок видачі дозволів юридичним особам (міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, господарським товариствам) і громадянам.

Юридичними особами вогнепальну зброю та боєприпаси може бути придбано для озброєння особового складу охорони, окремих осіб, яким за родом занять дозволено її носіння, промислового і любительського полювання, захисту життя, здоров'я, житла і майна громадян, використання під час зйомок фільмів, в сценічних постановках, циркових виставах, експонування в музеях, на виставках, з науково-дослідною, навчальною і спортивною метою, а також колекціювання. Підставою для видачі дозволу є клопотання відповідного керівника, в якому зазначається кількість вогнепальної зброї та боєприпасів, які має бути придбано, номер та термін дії дозволу на право відкриття та функціонування об'єкта, акт про придатність приміщення, де вони будуть зберігатися, наказ про призначення особи, відповідальної за придбання зброї, довідка (висновок) медичної установи, що ця особа за станом здоров'я може виконувати таку роботу, довідка про складання нею заліків, копія контракту, наряду на одержання (придбання) зброї та боєприпасів, платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу. Такі ж дані зазначаються (крім копії контракту чи наряду) в клопотанні про одержання дозволу на зберігання вогнепальної зброї та боєприпасів, що видається окремо. Для одержання дозволу на їх перевезення в клопотанні керівника зазначаються назва, кількість вантажу, який має перевозитися, вид транспорту, маршрут, початковий і кінцевий пункти перевезення, підстава перевезення, термін, відомості про осіб, відповідальних за перевезення і охорону вантажу на шляху руху, копія договору на охорону, платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг.

Такий же порядок встановлено для видачі дозволів на придбання, зберігання і перевезення холодної зброї (арбалетів, мисливських ножів тощо) та пневматичної зброї калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту кулі понад 100 м/сек.

Дозволи на виготовлення, придбання, зберігання І перевезення вибухових матеріалів видаються тільки державним підприємствам, установам і організаціям. Відповідно до згаданої Постанови Верховної Ради України від 17.06.1992 р. вони не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав. До клопотання керівника підприємства про одержання дозволу на придбання цих матеріалів додаються свідоцтво (дозвіл) органів Держкомітету України по нагляду за охороною праці на їх придбання, ведення підривних робіт або виготовлення вибухових матеріалів і платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг. Для одержання дозволу на перевезення вибухових матеріалів у відповідний орган внутрішніх справ подаються клопотання керівників організацій, дозвіл органів внутрішніх справ на зберігання цих матеріалів, відомості про осіб, відповідальних за їх перевезення, платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг і технічні умови або стандарти вибухових матеріалів, що підлягають перевезенню. Дозволи на зберігання вибухових матеріалів, а також на відкриття піротехнічних майстерень видаються за клопотаннями керівників організацій, до яких додаються свідоцтво органів Держкомітету України по нагляду за охороною праці на експлуатацію місця зберігання зазначених матеріалів, паспорт складу (в разі його відсутності - схема складу і план прилеглої місцевості, а для пересувного складу - вказівка на район, який ним обслуговується), акт прийняття місця зберігання вибухових матеріалів в ескплуатацію, список осіб, які будуть мати доступ до вибухових матеріалів чи охороняти їх, і платіжне доручення (квитанція) про оплату послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Умови і порядок видачі дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок