Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Система та правовий стан державної автомобільної інспекції

Система та правовий стан державної автомобільної інспекції

Назва:
Система та правовий стан державної автомобільної інспекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У транспортній системі України автомобільний транспорт має широку сферу застосування як самостійний вид транспорту, а також як з'єднуючий ланцюг між іншими видами транспорту. На автомобільному транспорті здійснюється перевезення людей і вантажів і він характеризується високою маневреністю, що дає можливість перевезення від пункту відправки до пункту призначення без перевантаження по шляху пересування. З іншого боку, автомобільний транспорт є джерелом підвищеної безпеки для людей, вантажів, що перевозяться, навколишнього середовища.

Основним нормативним актом, що визначає правові та соціальні основи дорожнього руху, є Закон України "Про дорожній рух". Мета цього закону - захист життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього середовища.

Закон регулює громадські відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та господарювання.

Серед інших нормативних актів, що регулюють безпеку дорожнього руху, важливе місце посідають Закон України "Про міліцію", постанови Кабінету Міністрів України, кодекси, положення, настанови і правила» Положення про Міністерство внутрішніх справ України, Положення про Головне управління Державної автомобільної інспекції МВС України, Положення про Державну автомобільну інспекцію, Положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, Настанова по дорожньо-патрульній службі державної автомобільної інспекції МВС України, Правила державної реєстрації та обліку автомобілів, самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів всіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, Правила проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів, Правила дорожнього руху, Положення про дорожню міліцію Державної автомобільної інспекції МВС України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Кримінальний кодекс України.

Державне управління у сфері дорожнього руху та його безпеки здійснюється Кабінетом Міністрів України, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевими органами державної виконавчої влади та спеціально уповноваженими на це державними органами. Законом України "Про дорожній рух" визначена їх компетенція.

Безпосереднє виконання завдань щодо забезпечення безпеки дорожнього руху покладене на ДАІ, яка є складовою частиною міліції і входить в систему МВС України. Апарати ДАІ є структурними підрозділами органів внутрішніх справ. У МВС України є Головне управління Державної автомобільної інспекції, в ГУМВС Автономної Республіки Крим - управління ДАІ. В управліннях внутрішніх справ відповідних областей діють управління (відділи) ДАІ, а в міських та районних органах внутрішніх справ - відділення (відділи, групи) державної інспекції. Крім цього, до складу ДАІ входять стройові підрозділи дорожньо-патрульної служби, підрозділи дорожнього нагляду, реєстраційно-екзаменаційні підрозділи, спеціалізовані монтажно-експлуатаційні, а також інші підрозділи, діагностичні станції для проведення періодичних технічних оглядів автомототранспортних засобів. На базі відділень спеціальної служби міліції, відділень міліції на контрольно-пропускних пунктах, спеціальних стаціонарних пунктах міліції та стройових підрозділів дорожньо-патрульної служби, що обслуговують дороги державного значення, створені відділи дорожньої міліції на автомагістралях.

Кожний підрозділ системи державтоінспекції має певну організаційну структуру. Так, Головне управління ДАІ МВС України складається з таких структурних підрозділів (відділень): технічного нагляду, дорожньо-патрульної служби, дорожнього нагляду, розшуку, пропаганди та організації безпеки руху, організаційно-інспекторського секретаріату.

В управлінні державтоінспекції ГУМВС Автономної Республіки Крим, а також в управліннях (відділах) державтоінспекції УМВС областей, як правило, є такі відділи (відділення, групи): дорожньо-патрульної служби, технічного нагляду, дорожнього нагляду, розшуку, пропаганди та агітації, реєстраційно-екзаменаційної роботи, обліково-аналітичної роботи. У підпорядкуванні цих апаратів також можуть бути підрозділи дорожньо-патрульної служби, міжрайонні реєстраційно-екзаменаційні підрозділи і спеціалізовані монтажно-експлуатаційні підрозділи. Стосовно міських і районних органів внутрішніх справ, то в них функціонують відділення (відділи, групи) ДАІ, які і виконують весь обсяг завдань щодо забезпечення безпеки дорожнього руху за винятком реєстраційно-екзаменаційної роботи.

Компетенція державтоінспекції визначена Положенням про Державну автомобільну інспекцію. Згідно з цим Положенням служба ДАІ України здійснює широке коло завдань:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Система та правовий стан державної автомобільної інспекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок