Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розслідування пожеж, їх облік і аналіз, адміністративно-правова діяльність

Розслідування пожеж, їх облік і аналіз, адміністративно-правова діяльність

Назва:
Розслідування пожеж, їх облік і аналіз, адміністративно-правова діяльність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,30 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Облік пожеж і їх наслідків у населених пунктах та на підконтрольних об'єктах здійснюється згідно з Правилами обліку пожеж, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 50 від 26. 07.1994 р за формою, встановленою Мінстатом І МВС України. Органи ДПН враховують також пожежі за місцем виникнення на транспортних засобах, не пов'язаних з дорожньо-транспортними пригодами або технічною несправністю цих засобів, якщо вони знаходились у дорозі, або на тимчасових стоянках. По кожній пожежі безпосередньо після її ліквідації комісією проводиться технічне розслідування і складається акт не менш як у двох примірниках, один з яких залишається у місцевому органі ДПН, другий - передається представнику адміністрації об'єкта (власнику), потерпілому на їх вимогу. До складу комісії включаються представник органу ДПН, представник адміністрації об'єкта (власника), потерпілий, а також можуть включатися працівники міліції, страхових організацій (компаній), фахівці та інші особи.

У випадку надходження повідомлень чи заяв про злочини, пов'язані з пожежею, а також, коли на час складання акта про пожежу причини її виникнення не встановлені і виникає необхідність з'ясування наявності або відсутності ознак складу злочину, орган ДПН, як орган дізнання, зобов'язаний здійснити перевірку по факту пожежі, керуючись при цьому відповідними статтями КПК України. При відсутності у матеріалах технічного розслідування ознак складу злочину перевірка не проводиться.

Під час проведення перевірки по пожежі державний інспектор встановлює:

-час, місце виникнення пожежі, дані про її розвиток і гасіння;

- причину пожежі, осіб причетних до її виникнення;

- величину матеріального збитку, наявність загиблих та потерпілих, інші характерні наслідки пожежі;

- протипожежний стан об'єкта до пожежі;

- наявність або відсутність ознак злочину;

- чи є передбачені чинним законодавством обставини, що виключають впровадження по справі.

Підлягають виявленню також причини та умови, що сприяли виникненню і розвитку пожежі.

Усі необхідні відомості встановлюються шляхом огляду місця події зі складанням протоколу і схеми місця пожежі, отримання пояснень від очевидців, потерпілих, учасників гасіння, осіб, відповідальних за протипожежний стан І охорону об'єкта, а також з акта про пожежу, технічної і службової документації, висновків фахівців (електриків, хіміків тощо). За відсутністю ознак злочину або наявності передбачених кримінально-процесуальним законодавством обставин, виключаючих провадження по справі, державний Інспектор відмовляє у порушенні кримінальної справи.

Постанова про відмову у порушенні кримінальної справи затверджується керівником органу ДПН або особою, яка виконує його обов'язки і у встановленому порядку подається прокуророві. Про відмову у порушенні кримінальної справи повідомляються потерпілі громадяни, керівники підприємств, установ, організацій, де виникла пожежа, їм також роз'яснюється право на відшкодування збитків.

При вирішенні питання про відшкодування завданих пожежею збитків щодо майна, яке застраховане, органи ДПН видають страховим організаціям (компаніям) на їх запит копію постанови про відмову у порушенні кримінальної справи або довідку .про причину пожежі.

Орган ДПН, з'ясувавши причини та умови, що сприяли виникненню і розповсюдженню пожежі, вносить у відповідні державні органи, керівникам підприємств, об'єднань, установ, організацій подання про вжиття заходів щодо їх усунення.

Про пожежі на державних та колективних об'єктах, а також при . наявності ознак підпалів та у випадках, що супроводжувались людськими жертвами або великими матеріальними збитками, державний інспектор або керівник гасіння пожежі зобов'язаний негайно сповістити чергового міськрайоргану внутрішніх справ з метою організації виїзду на місце пригоди слідчо-оперативної групи або дільничного інспектора міліції.

Після прибуття на місце пожежі слідчо-оперативної групи державний інспектор з пожежного нагляду як фахівець, надає допомогу в огляді місця пригоди з метою виявлення осередку, з якого почалася пожежа, її причини, відшукуванні слідів і предметів підпалу, вилученні технічної та іншої документації, що має відношення до пожежі, з'ясуванні причин та умов, що сприяли виникненню і розповсюдженню пожежі, виявляє стан і справність засобів протипожежного захисту, що є на об'єкті, виконання правил пожежної безпеки і приписів органів ДПН. Питання, пов'язані з розслідуванням

кримінальних справ про пожежі і взаємодією відповідних служб органів внутрішніх справ, регламентуються Кримінально-процесуальним кодексом України і нормативними актами МВС України.

Провадження щодо адміністративних справ про порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, невиконання приписів посадових осіб органів ДПН здійснюється згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розслідування пожеж, їх облік і аналіз, адміністративно-правова діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок