Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Межі доказування

Межі доказування

Назва:
Межі доказування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,04 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Законне, обґрунтоване і справедливе вирішення кримінальної справи по суті передбачає правильне вирішення питання не тільки про предмет доказування, а й про межі до-казувдння по справі.

У теорії і практиці доказування використовуються як поняття «предмет доказування», такі поняття «межі доказування», оскільки вони тісно пов'язані і залежні між собою при встановленні фактичних обставин по кожній кримінальній справі.

Під межами доказування слід розуміти необхідну і достатню сукупність доказів, зібраних по справі, які забезпечують правильне його вирішення. Якщо поняття предмету доказування виражає, що повинно бути вияснено, встановлено по справі, то поняття меж доказування виражає кордони, обсяг і глибину дослідження всіх істотних обставин справи. Правильне встановлення межі доказування передбачає:

а) забезпечення з необхідною повнотою вияснення обставин, що складають предмет доказування;

б) використання з цією метою лише допустимих доказів, причому в обсязі, необхідному для достовірних висновків у справі.

Аналізуючи низку праць з цього питання, слід зазначити, що у різних процесуалістів різні погляди на предмет і межі доказування. Так, В. Т. Hop під межами доказування розуміє такі межі, які забезпечують повне і достовірне встановлення всіх обставин, що можуть мати значення для справи; вони є колом доказів, які залучаються для встановлення факторів вчинення злочину; це необхідна і достатня сукупність доказів, зібрання яких забезпечують вияснення всіх обставин предмета доказування, а отже, і правильне вирішення кримінальної справи.

Ф. Н. Фаткуллін пише, що під межами доказування розуміють такі межі цієї діяльності, які виражають повноту слідчих версій, які перевіряються, глибину дослідження фактів (обставин), які підлягають встановленню, обсяг доказів і їх джерел, обов'язкових для визнання наявності чи відсутності цих фактів, і достатність обґрунтування висновків по справі.

М. М. Михеєнко, навпаки, не включає до меж доказування перевірку версій, слідчих і судових дій, направлених на одержання доказів та їх джерел і визначає межі доказування тільки такого доказового матеріалу (доказів та їх джерел) який забезпечує надійне, достовірне встановлення всіх обставин, які охоплюються предметом доказування.

Р. Д. Рахунов зазначає: «Межідоказування — цеменгц вдале викладення обставин, які підлягають доказуванню по кримінальній справі». Таке розуміння меж доказування не дістало підтримки в юридичній літературі і було піддано обгрунтованій критиці, оскільки предмет і межі доказування — поняття хоч і взаємопов'язані, але не рівнозначні; кожне з них має властивий тільки йому юридичний зміст і призначення в кримінально-процесуальному доказуванні. Межі доказування визначають глибину, ступінь дослідження обставин, що підлягають встановленню, коло, обсяг доказів та їх джерел, доказових фактів, процесуальних дій, необхідних для цього. Якщо предмет доказування слід розглядати як межі дослідження обставин справи по горизонталі, то доказування, що визначають глибину їх дослідження, можна умовно визначити як межі по вертикалі, — зазначає Л. М. Карнєева.

В юридичній літературі поширена думка (і вона в цілому правильна), що предмет і межі доказування співвідносяться між собою як мета і засіб їх досягнення. Деякі автори уявляють співвідношення предмета доказування і меж доказування у вигляді системи координат, на одній вісі якої знаходиться предмет доказування, на іншій — межі доказування. Чим далі просуватися по вісі меж доказування, тим більше глибоко і детально будуть встановлюватися елементи предмета доказування, тим більше доказів буде зібрано по справі, тим більш буде їх значущість. Під час доказування у міру накопичення доказів відбуватиметься процес пізнання, процес, який проходитиме від незнання до знання.

У своїх роботах, присвячених проблемам доказування, О.С. Зеленецький правильно відзначає, що тільки повнота яослідження обставин кримінальної справи може привести формування досить повної сукупності доказів. З огляду на цю обставину варто дійти до висновку, що розкриття сутності сукупності (належності, допустимості, достатності) доказів неможливо без характеристики як повноти дослідження предмета доказування, так і повноти сукупності доказів. Оскільки тільки повно здійснене дослідження обставин справи може привести до формування досить повної сукупності доказів, остільки їх спільний розгляд є не тільки виправданим, але і необхідним, а вимога повного дослідження є об'єктивною, тому що вона обумовлюється реально існуючою повнотою предмета доказування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Межі доказування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок