Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Предмет доказування

Предмет доказування

Назва:
Предмет доказування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,31 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
При провадженні дізнання, досудового слідства і розгляді справи в суді доказуванню підлягають:

1) подія злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину);

2) винність обвинуваченого у вчиненні злочину і мотиви

злочину;

3) обставини, що впливають на ступінь тяжкості злочину а також обставини, що характеризують особу обвинуваченого, пом'якшують та обтяжують покарання;

4) характер і розмір шкоди, завданої злочином, а такожрозміри витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарнелікування потерпілого від злочинного діяння;

5) причини і умови, які сприяли вчиненню злочину (ст. 64КПК України).

Не потребують доказування обставини, що є загальновідомими та щодо яких є офіційні відомості.

Щодо поняття предмета доказування існують різні погляди. Наприклад, Г. М. Міньковський, В. Г. Танасевич та О. О. Ейсман зазначають: «Предмет доказування — це система обставин, які виражають якості і зв'язки досліджуваного об'єкта чи події, істотні для правильного вирішення кримінальної справи і реалізації в кожному конкретному випадку завдань судочинства» . А. С. Кобліков вважає це визначення не зовсім вдалим, оскільки воно не розкриває суті поняття. Предмет доказування, на його думку, — це сукупність істотних для справи обставин, що повинні бути встановлені в процесі доказування по кримінальній справі в 1нтересах її правильного вирішення2. В. О. Банін зазначає, Що « законодавча схема предмета доказування — це інформаційна система, що складається з набору значень норма-ивного порядку, яка керує діяльністю посадових осіб, що еДУть процес по конкретній справі та учасників процесу з виявлення і встановлення у злочинних подіях обставин, по. трібних для вирішення завдань кримінального судочинства1. Останнє визначення є складним і, так би мовити, не кримінально-процесуальним, воно сформульоване швидще з позицій теорії інформації. Крім того, навряд чи правильно говорити у визначенні предмета доказування тільки про «злочинні події», оскільки не тільки вони є предметом дослідження в кримінальному процесі2.

В. О. Попелюшко під предметом кримінально-процесуального доказування розуміє систему (сукупність фактів і обставин об'єктивної дійсності, які мають матеріально-правове (кримінально- та цивільно-правове) і процесуальне (кримінально- та цивільно-процесуальне) значення і є необхідними і достатніми фактичними підставами для вирішення кримінальних справ остаточно і по суті3. З цього визначення не зрозуміло, якими нормами цивільно-процесуального закону дізнавач, особа, яка провадить дізнання, слідчий, прокурор чи суддя (суд) будуть встановлювати обставини, які підлягають доказуванню по кримінальній справі. Прикладів із слідчої і судової практики по цьому питанню автор теж не наводить. Посилання В. О. Попелюшка на те, що в літературі існує думка, що в процесі кримінального судочинства, крім норм матеріального (кримінального і цивільного) і процесуального права, застосовуються також норми трудового, адміністративного, шлюбно-сімейного та інших галузей права (Ю. В. Манаєв)4 не знайшла підтримки у слідчій і судовій практиці, а також у кримінально-процесуальній літературі.

Для обґрунтування цього погляду Ю. В. Манаєв, по-перше, посилається на ч. 2 ст. 214 КПК, де сказано, що коли при розслідуванні справ, при закритті їх слідчим були вставлені факти, які вимагають застосування заходів громадського або дисциплінарного впливу чи адміністративного стягнення щодо особи, яка притягалась як обвинувачений або щодо інших осіб, слідчий, закриваючи кримінальну справу, доводить ці факти до відома відповідних організацій і органів для прийняття до цих осіб відповідних заходів впливу. По-яруге, вважає він, оскільки диспозиції норм кримінального права містять у своїй основі норми інших галузей права, застосування останніх має важливе значення для винесення законного і обгрунтованого рішення.

Коментуючи цей погляд (посилання на ч. 2 ст. 214 КПК), В. О. Попелюшко його теж не повністю підтримує, оскільки в цій нормі прямо вказано, що повідомлення про факти доводяться «до відома громадської організації, трудового колективу, адміністрації підприємства ... для вжиття відповідних заходів впливу, або надсилає матеріали справи до суду для застосування заходів адміністративного стягнення». Таким чином, норми матеріального права на основі встановлених слідчим фактів застосовує не він сам, а вказані в статті органи і організації. Таке правозастосування знаходиться за межами кримінального судочинства і не дає достатніх підстав для твердження про застосування даних норм у кримінальному процесі1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Предмет доказування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок