Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порядок прописки, виписки та реєстрації громадян

Порядок прописки, виписки та реєстрації громадян

Назва:
Порядок прописки, виписки та реєстрації громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,87 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Згідно з законами України "Про громадянство України", "Про правовий статус іноземця", "Про біженців", "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" на території України можуть проживати або тимчасово перебувати фізичні особи, які відповідно до їх правового статусу, відносяться до слідуючих категорій.

1. Громадяни України, які постійно проживають або тимчасово перебувають в Україні. Постійно проживаючі, громадяни України посвідчують свою особу національним паспортом громадянина України (нового зразка) або паспортом колишнього СРСР з відповідною відміткою щодо належності до громадянина України (старого зразка) та про прописку. Громадяни України, які постійно проживають за кордоном, можуть тимчасово перебувати в Україні необмежено за дійсними паспортами громадянина України для виїзду за кордон (нового зразка) з відміткою про реєстрацію в консульському представництві України за кордоном.

2. Іноземні громадяни, які постійно проживають в Україні. Ця категорія іноземних осіб проживає и Україні по своїх національних паспортах та українських документах - посвідок на проживання в Україні для іноземців з відміткою про прописку. Тимчасово пербуваючі іноземні громадяни (без дипломатичного статусу) перебувають в Україні за своїми національними паспортами з відповідною українською візою на право в'їзду та перебування в Україні. Національні паспорти цих іноземних громадян, в тому числі працюючих в Україні, повинні бути зареєстровані протягом трьох днів в органах внутрішніх справ на термін дії української візи. Іноземці, які навчаються в учбових закладах України реєструються на термін дії угоди на навчання в конкретному учбовому закладі. Термін дії української візи при цьому не враховується. Тимчасово перебуваючі іноземні громадяни, які в'їжджають в Україну безвізово, відповідно до Міжурядових угод, повинні зареєструвати свої національні паспорти протягом трьох днів в органах внутрішніх справ.

3. Особи без громадянства, які проживають в Україні. Ця категорія осіб проживає в Україні на підставі українських документів - посвідок на проживання в Україні для осіб без громадянства з відміткою про прописку. Особи без громадянства, які тимчасово в'їхали в Україну з країн їх постійного проживання повинні зареєструвати в органах внутрішніх справ свої документи, що видані державами їх постійного проживання на термін дії виїзної української візи. Особи цієї категорії, які в'їхали в Україну на навчання, реєструють свої документи в органах внутрішніх справ на термін дії угоди на навчання.

4. Біженці проживають в Україні на підставі посвідчень біженця, виданих міграційними службами Державного комітету національностей та міграції України. Ці особи повинні зареєструватись в органах внутрішніх справ на термін дії посвідчення біженця.

Іноземні громадяни, які в'їжджають в Україну з метою працевлаштування реєструють національні паспорти в органах внутрішніх справ на термін дії дозволу на працевлаштування, що видається Державним центром зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики України. З метою зайняття підприємницькою діяльністю на території України іноземні громадяни реєструють національні паспорти в органах внутрішніх справ на термін дії дозволів на підприємницьку діяльність.

Громадяни іноземних країн, які в'їжджають в Україну з іншою метою, реєструють свої національні паспорти в органах внутрішніх справ на термін, який вказаний у клопотанні юридичних та фізичних осіб, що знаходяться в Україні.

Постійне або тимчасове проживання громадянина за відповідною адресою повинно бути у встановленому порядку зареєстровано в органах внутрішніх справ або у виконкомах селищних та сільських Рад з метою статистичного та персонального обліку населення.

Прописка оформляється проставленням відповідних штампів у паспортах або інших документах, посвідчуючих особу громадянина, а також у картках прописки або домових книгах. Діти, які не досягли 16-річного віку і проживають окремо від батьків (опікунів) прописуються по свідоцтвам про народження.

Прописка може бути тимчасовою або постійною. Тимчасово прописуються громадяни, які прибули для тимчасового проживання із однієї місцевості в іншу в строк, більший ніж півтора місяця.

Постійна прописка надається громадянам, постійно проживаючим у даному населеному пункті або прибулим у нього для постійного проживання. Громадяни, які прибули із однієї місцевості в іншу на строк до півтора місяця, повинні зареєструватися в установах або у посадових осіб, у віданні яких знаходяться будинки чи інші житлові приміщення, де зупинився прибулий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Порядок прописки, виписки та реєстрації громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок