Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття адміністративної діяльності органів внутрішніх справ

Поняття адміністративної діяльності органів внутрішніх справ

Назва:
Поняття адміністративної діяльності органів внутрішніх справ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,63 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про міліцію" міліція здійснює адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, виконавчу й охоронну функції1.

Адміністративна діяльність посідає перше місце тому, що вона є найбільш значною й великою за обсягом, в її реалізації задіяно більшість працівників органів внутрішніх справ.

Адміністративну діяльність органів внутрішніх справ можна визначити як специфічну, виконавчо-розпорядчу, підзаконну, державно-владну діяльність з організації та здійснення охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, попередження й припинення злочинів та інших правопорушень.

Ця діяльність поєднує в собі дві складові частини: діяльність щодо виконання законів, нормативних актів управління, виданих з питань регулювання громадського порядку, здійснення права давати обов'язкові до виконання вказівки, застосовувати в необхідних випадках заходи адміністративного впливу, а також видавати в межах наданих повноважень акти управління (зовнішня), і організаційну діяльність самого апарату міліції (внутрішня).

З наведеного видно, що адміністративна діяльність міліцейського апарату носить виконавчо-розпорядчий характер і, поряд з цим, є підзаконною.

Названа діяльність здійснюється як у середені апаратів міліції, так і поза ними, в численних відносинах апаратів І працівників міліції з іншими державними органами, установами, підприємствами, підприємницькими та комерційними структурами, політичними організаціями, посадовими особами і громадянами.

Адміністративна діяльність у середині міліцейського апарату спрямована на організацію роботи конкретних служб (патрульно-постової, дільничних Інспекторів, паспортно-візової тощо). Вона складається з визначення структури відповідних підрозділів, її вдосконалення, добору й розстановки кадрів, планування й координації роботи, прийняття рішень на певний період або на проведення конкретних заходів, операцій, надання практичної допомоги підпорядкованим підрозділам і працівникам, на взаємодію з іншими службами, узагальнення й поширення передового досвіду міліцейської служби, контроль і перевірку виконання, заохочення працівників, їх атестування, використання дисциплінарної практики тощо.

Результативність внутрішньо-організаційної діяльності в міліції є умовою успішного вирішення завдань охорони правовими відносинами, які виникають між апаратами або працівниками міліції. Адміністративно-правові норми, що регулюють такі відносини, закріплені в Законі України "Про міліцію", в відомчих нормативних актах Міністерства внутрішніх справ України.

Зовнішня адміністративна діяльність органів внутрішніх справ спрямована на виявлення, попередження, припинення правопорушень і полягає в службі нарядів міліції з охорони порядку, здійсненні дозвільної, паспортної системи, функціонуванні спеціальних установ міліції, контролі за безпекою дорожнього руху тощо. У цих випадках міліція вступає у відносини з посадовими особами інших установ і організацій, а також з громадянами.

Основу змісту адміністративної діяльності органів внутрішніх справ складає як застосування примусових заходів, так і належна організація охорони громадського порядку, профілактика, попередження правопорушень.

Цю роботу органи міліції повинні здійснювати в межах правових норм і своєї компетенції. Наприклад, якщо чітко, відповідно до вимог Статуту патрульно-постової служби міліції України, керівники підрозділів за схемою єдиної дислокації розставлять наряди патрульно-постової служби, дорожньої міліції, державної служби охорони, зорієнтовують їх на виконання службових завдань, то це буде сприяти досягненню високих результатів в охороні громадського порядку.

У ст. 1 Закону України "Про міліцію" дається визначення міліції України як державного озброєного органу виконавчої влади. Тому міліція, за специфікою свого призначення, застосовує заходи впливу в більш широкому обсязі, ніж інші органи державного управління. Ця діяльність носить державно-владний характер. Вона здійснюється від імені держави на підставі повноважень, передбачених Законом України "Про міліцію", Положенням про Міністерство внутрішніх справ України, затверджене розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р., і виданих відповідно до них наказів, статутів, положень, інструкцій МВС України. Адміністративні повноваження працівників міліції з окремих напрямків міліцейської служби регулюються законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття адміністративної діяльності органів внутрішніх справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок