Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і класифікація особливих умов

Поняття і класифікація особливих умов

Назва:
Поняття і класифікація особливих умов
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Діяльність органів внутрішніх справ щодо охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю носить різнобічний, багатогранний характер, вона часто не прогнозована і не передбачувана в своєму розвитку.

Раптові зміни і ускладнення ситуації викликаються виникненням різних надзвичайних умов, які можуть мати місце як на окремих об'єктах, в населених пунктах, районах і областях, так і в певних регіонах, навіть на території всієї держави. Органи внутрішніх справ зобов'язані кваліфіковано діяти як в звичайних, так і в особливих, в тому числі і надзвичайних (екстремальних) умовах, бути готовими до виконання додаткових спеціальних завдань, до роботи з великими моральними і фізичними навантаженнями і в більш складних умовах. Особливі умови можуть викликатись соціальними явищами криміногенного характеру:

- дії озброєних злочинців, втеча групи особливо небезпечних злочинців, захоплення заложників, повітряного чи морського транспортного засобу, масові безладдя в громадських місцях, непокора і дезорганізація роботи в установах виконання покарань і тощо;

не криміногенного характеру:

- масові неорганізовані виступи самодіяльних організацій, масові політичні, спортивні, культурні та інші заходи, що дестабілізують громадський порядок на певній території чи в цілому населеному пункті;

явищами природного характеру з тяжкими наслідками:

- повінь, землетрус, обвали і зсуви, бурі, смерчі, урагани, снігові замети і лавини, ожеледиця, масові лісові, торфяні, степові та інші пожежі;

явищами біологічного характеру:

- епідемії, епізоотії, отруєння, масове розповсюдження шкідників сільського, лісового господарства, яке має характер стихійного лиха;

явищами техногенного походження:

- катастрофи, великі аварії, пожежі на підприємствах і в житлових масивах, вибухи на хімічних підприємствах, газонафтопроводах і т. ін.

Особливі умови виникають також в особливий і в воєнний час, коли органи внутрішніх справ виконують специфічні завдання в сфері цивільної оборони і військово-мобілізаційної підготовки, а також в деяких інших ситуаціях.

За цих умов надзвичайно ускладнюється оперативна обстановка, яка вимагає від органів внутрішніх справ особливих неординарних методів вирішення службових завдань, підвищення якості управління, посилення матеріально-технічного забезпечення. Особливого значення набувають стан дисципліни, організованості, зв'язку, обміну інформацією, мобілізації всіх ресурсів органів внутрішніх справ, забезпечення їх взаємодії з органами влади і іншими правоохоронними структурами. Професіоналізм, організованність, рішучі дії, вміння діяти, дотримуючись законності в особливих умовах забезпечують ефективність зусиль органів внутрішніх справ в охороні громадського порядку. Успішне вирішення службових завдань при особливих умовах обумовлюється вжиттям комплексних заходів щодо охорони правопорядку і боротьби зі злочинністю, що перебуває в прямій залежності від організації управління силами і засобами органів внутрішніх справ.

Особливим умовам, викликаним соціальними явищами криміногенного характеру, як правило, сприяють (передують) активні дії особи (групи осіб), що грубо порушують встановлені правила поведінки, створюють загрозу життю та здоров'ю людей.

Стихійне лихо (повінь, обвали, смерчі, урагани і т. ін.) створює реальну загрозу життю населення, спричиняє великі матеріальні (економічні) збитки, паралізує діяльність транспорту і зв'язку, але не має, як правило, попередніх проявів. При стихійних лихах створюються також сприятливі умови для скоєння злочинів та інших правопорушень.

Велику загрозу для безпеки людей і тяжкі наслідки викликають явища техногенного походження (катастрофи, вибухи, пожежі) та явища біологічного характеру (епідемії та епізоотії).

Класифікація особливих умов має практичну і теоретичну значимість. Особливі умови, як уже було відзначено, викликаються різними причинами і мають різний ступінь громадської небезпеки. Залежно від цього особовий склад органу внутрішніх справ бере участь в попередженні та ліквідації шкідливих наслідків, захисті населення, організації взаємодії з органами влади, іншими правоохоронними структурами. В цьому полягає практичне значення класифікації. Теоретичне ж її значення пояснюється тим, що вона дозволяє науково обґрунтувати різні види особливих умов, їх ознаки і деталі, вивчити причини виникнення, можливі шляхи запобігання їх появі, розробляти заздалегідь найбільш оптимальні прийоми і методи діяльності органів внутрішніх справ н особливих умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поняття і класифікація особливих умов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок