Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття, завдання і організація роботи органів внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи

Поняття, завдання і організація роботи органів внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи

Назва:
Поняття, завдання і організація роботи органів внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,04 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Дозвільна система є важливим засобом забезпечення громадського порядку і громадської безпеки в країні, боротьби із злочинністю та іншими правопорушеннями. Вона становить систему суспільних відносин, які виникають в процесі реалізації правил виготовлення, придбання, продажу, обліку, зберігання і використання чітко визначених предметів, а також відкриття та функціонування певних підприємств, майстерень та інших об'єктів. Дозвільна система як форма виконавчо-розпорядчої діяльності здійснюється багатьма органами виконавчої влади і поширюється на значне коло суспільних відносин.

Нормативне визначення дозвільної системи дається в Положенні, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 р. Відповідно до п.1 цього Положення дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян. В п.2 Положення наведено також перелік об'єктів, на які поширюється дозвільна система'.

Виходячи із змісту зазначеного Положення, а також інших нормативних актів, дозвільну систему можна розглядати в двох аспектах - широкому і вузькому. В першому випадку мова йде про особливий порядок вчинення різними суб'єктами будь-яких дій, на що потрібно одержати спеціальний дозвіл2. Дозвільна система у вузькому розумінні поширюється лише на об'єкти, перераховані в Положенні.

На органи внутрішніх справ покладається здійснення дозвільної системи на такі предмети, матеріали, об'єкти, безконтрольне володіння і користування якими може завдати шкоди громадському порядку, особистій безпеці громадян, може бути використано із злочинною чи іншою протиправною метою. Чинним законодавством до таких об'єктів віднесено вогнепальну зброю (нарізну військових зразків, несучасну стрілецьку, спортивну, навчальну, оголошену, мисливську нарізну і гладкоствольну) та боєприпаси до неї, пневматичну, холодну зброю, вибухові матеріали, газові пістолети і револьвери та патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої і дратівної дії, сховища, склади і бази, де вони зберігаються, стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди, а також підприємства і майстерні по виготовленню і ремонту вогнепальної і холодної зброї, піротехнічні майстерні, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та боєприпасів до неї, штемпельно-граверні майстерні, печатки і штампи. Контролюючі функції (без видачі відповідних дозволів) органи внутрішніх справ виконують також щодо деяких інших об'єктів дозвільної системи: наркотичних засобів, радіоактивних, сильнодіючих отруйних речовин, організацій, що займаються їх збутом, та лабораторій, які проводять аналізи цих засобів та речовин, тощо.

Правову основу здійснення органами внутрішніх справ дозвільної системи становлять численні нормативні акти різної юридичної сили. Так, Закон України "Про міліцію" закріпив обов'язок міліції видавати відповідні дозволи, контролювати додержання правил дозвільної системи, а також повноваження щодо попередження та припинення виявлених порушень цих правил. Закон України "Про підприємництво" (ст. 4) встановлює види підприємницької діяльності, що не можуть здійснюватись без спеціального дозволу (ліцензії), серед яких також ті види діяльності, ліцензії на займання котрими видають органи внутрішніх справ. Постановою Верховної Ради України від 17.06.1992 р. "Про право власності на окремі види майна" визначено види майна, що не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав, а також спеціальний порядок набуття права власності громадянами на окремі види майна (зокрема, вогнепальну та газову зброю). Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затверджене розпорядженням Президента України від 7.10.1992 р., закріплює повноваження міністерства шо-до здійснення дозвільної системи, в тому числі право приймати рішення, обов'язкові для центральних і місцевих органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій. Кабінетом Міністрів України також видано ряд нормативних актів з питань дозвільної системи (наприклад, вже згадане Положення). Детально порядок здійснення дозвільної системи органами внутрішніх справ врегульовано наказами МВС України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Поняття, завдання і організація роботи органів внутрішніх справ щодо здійснення дозвільної системи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок