Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Патрульно-постова служба міліції

Патрульно-постова служба міліції

Назва:
Патрульно-постова служба міліції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Патрульно-постова служба міліції - це діяльність спеціальних нарядів міліції по охороні громадського порядку та безпеки, боротьбі з правопорушеннями на вулицях, площах, в парках, на транспортних магістралях, в портах, аеропортах та інших громадських місцях, а також при проведенні масових заходів, ліквідації наслідків аварій, катастроф, стихійних лих.

Правовою основою діяльності патрульно-постової служби міліції є Конституція України, Закон України "Про міліцію" та інші законодавчі акти, укази І розпорядження Президента України (наприклад, Указ Президента України "Про Комплексну цільову програму боротьби зі злочинністю на 1996-2000 роки від 17 вересня 1996 p."), постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, Загальна декларація прав людини, міжнародні правові норми, ратифіковані у встановленому порядку, Статут патрульно-постової служби міліції України, рішення місцевих Рад та органів державної виконавчої влади, прийняті в межах їх компетенції, нормативні акти Міністерства внутрішніх справ України.

Патрульно-постова служба є головною ланкою міліції в сфері охорони громадського порядку в містах, інших населених пунктах, на транспорті. Від ефективності її діяльності в основному залежить стан охорони громадського порядку та боротьби із злочинністю.

МВС України здійснено цілий комплекс заходів по реорганізації цієї служби: удосконалена її організаційна структура; в МВС (УМВС в областях) створені апарати управління цією службою; утворені стройові підрозділи, призначені виключно для охорони правопорядку в громадських місцях, підрозділи міліції швидкого реагування "Беркут", "пости довіри" тощо.

Основними завданнями патрульно-постової служби міліції є:

- забезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав, свобод і законних інтересів;

- запобігання правопорушенням та їх припинення;

- охорона громадського порядку і громадської безпеки;

- виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів, розшук осіб, які їх вчинили;

- захист власності від протиправних посягань.

Діяльність патрульно-постової служби міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з іншими державними органами, трудовими колективами, громадськими об'єднаннями і населенням.

Основні функції патрульно-постової служби міліції;

- підтримання порядку в громадських місцях;

- виявлення, запобігання І припинення правопорушень;

- участь в розкритті злочинів;

- боротьба з правопорушеннями неповнолітніх;

- охорона власності від протиправних посягань;

- забезпечення безпеки дорожнього руху;

- взаємодія з об'єднаннями громадян, які приймають участь в охороні громадського порядку.

Патрульні і постові наряди, забезпечуючи належний громадський порядок і безпеку в громадських місцях, відповідно до чинного законодавства здійснюють нагляд за виконанням громадянами та . посадовими особами законів України, указів і розпоряджень Президента, постанов Кабінету Міністрів та загальнообов'язкових рішень органів місцевого самоврядування, прийнятих ними в межах своєї компетенції з питань охорони громадського порядку. У межах своїх прав вони надають допомогу народним депутатам, представникам органів місцевого самоврядування і об'єднанням громадян в їх законній діяльності, якщо їм чиниться протидія або загрожує небезпека з боку правопорушників.

В обов'язки нарядів міліції входить також надання в межах можливостей невідкладної, в тому числі медичної, допомоги особам, які потерпіли від правопорушень і нещасних випадків, перебувають у безпорадному або небезпечному для життя і здоров'я стані, а також неповнолітнім, які залишились без нагляду батьків, своєчасне інформування чергових по міськрайлінорганам про всі випадки виникнення загрози громадській безпеці, про необхідність залучення технічної допомоги та аварійних служб.

Попередження правопорушень нарядами патрульно-постової служби досягається перш за все тим, що сама присутність на вулицях чи в інших громадських місцях постового або патрульного міліціонера у встановленій формі одягу стримує нестійких осіб від їх вчинення. Патрульні і постові наряди зобов'язані виявляти причини та умови, які сприяють вчиненню злочинів та інших правопорушень, в межах своєї компетенції вживати заходів до їх усунення, брати участь у правовому вихованні населення та проводити профілактичну роботу серед осіб, схильних до вчинення правопорушень. З метою запобігання злочинам наряди міліції в межах поста або маршруту зобов'язані забезпечувати спостереження за місцями найбільш вірогідного їх вчинення, можливої появи і переховування злочинців, а також проживання осіб, умовно засуджених і умовно звільнених з місць позбавлення волі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Патрульно-постова служба міліції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок