Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом

Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом

Назва:
Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
В сучасних умовах, коли в Україні відбуваються корінні соціально-економічні зміни все більш нетерпимим стає пияцтво. Воно завдає шкоду здоров'ю людей, нерідко призводить до руйнування сім'ї, згубно позначається на вихованні дітей. Під впливом алкоголю люди втрачають почуття відповідальності перед суспільством і Державою, вчиняють дрібне хуліганство та інші правопорушення. Пияцтво завдає шкоди виробництву, призводить до прогулів та інших порушень трудової дисципліни, аварій і загибелі людей.

З метою подолання пияцтва і алкоголізму, викоренення самогоноваріння 20 травня 1985 р. Президія Верховної Ради УРСР прийняла Указ "Про заходи по посиленню боротьби проти пияцтва і алкоголізму, викорененню самогоноваріння", яким була встановлена відповідальність за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді; за розпиванням спиртних напоїв на виробництві; за втягнення неповнолітніх у п’янство; за порушення правил торгівлі спиртними напоями, за виготовлення, зберігання і придбання міцних спиртних напоїв домашнього вироблення; за керування транспортними засобами у стані сп'яніння.

Так, ст. 1 названого Указу передбачає за розпивання спиртну напоїв на вулицях, на стадіонах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж спиртна напоїв на розлив дозволений місцевими Радами, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність громадську мораль, накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження або штрафу.

Ті ж дії , вчинені повторно на протязі року після застосування заходів адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу. Ця норма закріплена також в ст. 178 КпАП України і передбачає по суті два правопорушення: розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль. Тому адміністративна відповідальність може наступати за кожне здійснене з названих дій окремо або за два одночасно.

Розпивання спиртних напоїв слід розглядати не тільки як їх вживання (повністю або частково), а і як дії, пов'язані з безпосередньою підготовкою до цього, зокрема відкупорювання пляшки зі спиртним, розлив його в склянки. Відповідальність згідно зі ст. 178 КпАП України наступає за розпивання будь-яких спиртних напоїв.

Разом з тим слід відзначити, що в ст. 178 КпАП України не дається вичерпний перелік громадських місць. Крім зазначених, до них відносяться також під'їзди та двори будинків, магазини, їдальні, театри, клуби, пляжі, місця масового відпочинку.

Поява у п'яному вигляді у громадських місцях утворює склад адміністративного проступку незалежно від того, у якому місці і що саме вживав винний (вино, пиво чи водку), проте обов'язковою умовою відповідальності є знаходження винного у такому стані, яке ображає людську гідність, громадську мораль. Якщо ця ознака відсутня, то особа, яка знаходиться у громадському місці у п'яному вигляді, адміністративної відповідальності не підлягає.

Об'єктом цього правопорушення є відношення у сфері громадського порядку, тобто соціальна діяльність по забезпеченню спокою громадян, їх особистої та громадської безпеки, громадської моралі.

Об'єктивна сторона даного правопорушення полягає у розпинанні спиртних напоїв на вулицях, стадіонах, в скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту та в інших громадських місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж спиртних напоїв на розлив дозволена органами місцевих Рад. Слід розглядати і як розпиття спиртних напоїв, вживання медичних, парфумерних і хімічних препаратів у громадських місцях з метою досягнення ефекту алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Суб'єктом даного правопорушення є осудна особа, яка досягла на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Суб'єктивна сторона цього правопорушення виражається умисним вчиненням протиправних дій. Вона характеризується тим, що особа, яка розпивала спиртні напої у громадських місцях, усвідомлювала протиправний характер своєї дії, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків. Необхідно кваліфікувати як розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і такі випадки, коли особа, ще не встигла випити спиртних напій, однак у матеріалах справи достеменно встановлено, що умис був направлений на це.

Доказом цього може бути поведінка особи напередодні здійснення правопорушення (підготовка до розпиття, активна участь у розподілі спиртного напою і т. ін.).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Адміністративно-правові заходи боротьби з пияцтвом та алкоголізмом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок