Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Торгова реєстрація

Торгова реєстрація

Назва:
Торгова реєстрація
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,16 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Порядок державної реєстрації суб’єктів комерційного права (комерсантів) існує в кожній країні. Але обов’язковою державна реєстрація є лише для статутних торгових товариств. У країнах романо-германської системи права — для акціонерних товариств і товариств з обмеженою відповідальністю. У країнах прецедентного права — для компаній і корпорацій.

Щодо договірних товариств, то в кожній країні це питання вирішується по-різному.

Національне законодавство регулює порядок державної реєстрації. Так, у Німеччині головним законом з цього питання є Німецьке торгове уложення; у Франції — Закони про торгові товариства і торгову реєстрацію; у Швейцарії — Зобов’язальний закон; у Великобританії і США — законодавство про компанії і корпорації; в Україні — Закон України «Про підприємництво» в сукупності з підзаконними актами.

Торгова реєстрація має на меті:

державний контроль за виникненням і здійсненням комерційної діяльності;

контроль за дотриманням комерсантами норм права, зокрема за виконанням умов ведення певних видів діяльності;

боротьба з незаконною практикою таємного підприємництва;

отримання державою даних статистичного обліку для здійснення заходів регулювання економіки;

проведення оподаткування;

надання всім учасникам господарського обігу даних про комерсанта.

Цілі торгової реєстрації зображені на схемі

Схема

У всіх країнах головні відомості про комерсантів заносяться до державного торгового реєстру — торгова реєстрація.

Для проведення реєстрації надаються документи, що передбачені національним законодавством. У всіх національних правових системах до таких документів для реєстрації торгових товариств належить засновчий акт — статут або договір (у Великобританії — меморандум).

Обов’язкові вимоги до змісту засновчого акта, що реєструється, зображені на схемі.

Схема

Торгова реєстрація здійснюється шляхом занесення найважливіших відомостей про комерсанта в спеціальний торговий реєстр, який ведеться судовими або адміністративними установами. Так, у Німеччині торгова реєстрація здійснюється цивільними судами першої інстанції; у Франції — торговими судами, а в місцевостях, де їх немає, — загальноцивільними судами. У Франції ведеться також загальнонаціональний Торговий реєстр. У Швейцарії державна реєстрація комерсантів здійснюється адміністративними установами кантонів; у США — адміністративними або судовими установами штатів.

Найстарішою є система реєстрації суб’єктів комерційної діяльності у Великобританії, що створена ще в 1844 р. Питання, пов’язані з реєстрацією компаній, регулюються Законом про компанії 1985 р. У відповідність до сучасних вимог цей закон було приведено в 1989 р. Кількість компаній, що занесено до Реєстру, перевищує мільйон і щорічно збільшується на 120 000.

Реєстрація компаній у Великобританії є функцією Дому компаній — агентства Міністерства торгівлі і промисловості. Дім компаній, який є складовою уряду, працює на умовах самофінансування, покриваючи свої видатки доходом від зборів за надані послуги. Вартість послуг встановлюється і контролюється парламентом Великобританії.

Штаб-квартира Дому компаній, включаючи реєстратуру Англії і Вельсу, розташована в м. Кардифф. Реєстратура Шотландії — у м. Единбург. Існують ще філії Дому компаній у Лондоні, Манчестері, Бірмінгемі, Лідсі та Глазго.

Адміністрація Дому компаній реєструє і ліквідує компанії, розглядає і зберігає документи, надані їй відповідно до Акта про компанії і пов’язаного з ним законодавства.

У Великобританії реєструються такі компанії:

Відкриті (публічні) компанії з обмеженою відповідальністю (Public limited Companу Plc.). Вони мають право пропонувати свої акції публіці після одержання відповідної ліцензії.

У Великобританії понад 13 800 відкритих компаній, акції 2000 з них котируються на Лондонській фондовій біржі. Компанії такого типу мусять мати акціонерний капітал не менш 50 тис. фунтів стерлінгів (близько 75 тис. доларів США).

Український аналог таких компаній — Відкриті акціонерні товариства (ВАТ).

Приватні компанії з обмеженою відповідальністю не мають права пропонувати свої акції. Більшість з них обмежені акціями: у разі ліквідації компанії її акціонери відповідають за її боргами в розмірі вартості своїх акцій.

Серед компаній цього типу є невелика кількість таких, що обмежені гарантією: учасники цих компаній домовились внести фіксовану суму у випадку їхньої ліквідації.

Український аналог — товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ); для компаній з обмеженими гарантіями — закрите акціонерне товариство (ЗАТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Торгова реєстрація

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок