Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пошкодження об’єктів магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів

Пошкодження об’єктів магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів

Назва:
Пошкодження об’єктів магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,13 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Стаття ККУ 292:

1. Пошкодження або руйнування магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів, відводів від них, а також технологічно пов’язаних з ними об’єктів, споруд, засобів автоматики, зв’язку, сигналізації, якщо це призвело до порушення нормальної роботи зазначених трубопроводів або спричинило небезпеку для життя людей,— карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до п’яти років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також загальнонебезпечним способом,—караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей, інші нещасні випадки з людьми або призвели до аварії, пожежі, значного забруднення довкілля чи інших тяжких наслідків, або вчинені організованою групою,—караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.

1. Основним безпосереднім об’єктом злочину є безпека експлуатації трубопровідного транспорту. Його додатковим об’єктом можуть виступати життя та здоров’я особи, власність, довкілля, інші блага.

2. Предметом злочину є: 1) магістральні нафто, газо та нафтопродуктопроводи; 2) відводи від магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів; 3) об’єкти і споруди, технологічно пов’язані з магістральними нафто, газо та нафтопродуктопроводами; 4) засоби автоматики, зв’язку, сигналізації.

Магістральні нафто, газо та нафтопродуктопроводи — це технологічні комплекси, що функціонують як єдина система і до яких входять окремий трубопровід з усіма об’єктами і спорудами, пов’язаними з ним єдиним технологічним процесом, або кілька трубопроводів, якими здійснюються транзитні, міждержавні, міжрегіональні поставки продуктів транспортування споживачам, або інші трубопроводи, спроектовані та побудовані згідно з державними будівельними вимогами щодо магістральних трубопроводів.

Відводи від магістральних нафто, газо та нафтопродукто-проводів — це такі, що відходять вбік від основної трубопровідної магістралі трубопроводи та пов’язані з ними споруди для транспортування нафти, газу, продуктів їх переробки від місць їх знаходження, видобутку, виготовлення або зберігання в місця їх переробки, споживання, перевантаження чи подальшого транспортування.

Об’єкти І споруди, технологічно пов’язані з магістральними нафто, газо та нафтопродуктопроводами, — це елементи технологічного комплексу трубопроводу, якими переміщуються газ, нафта чи нафтопродукти (сховища газу і нафти насосні станції, розподільні пристрої, засувки, відстійники, нагрівальні пристрої тощо).

Засоби автоматики, зв’язку, сигналізації — це сукупність пристосувань, які забезпечують безперебійну і безаварійну роботу трубопроводу (регулювання тиску, режим роботи насосів та засувок, попередження про небезпечні режими), включаючи датчики, виконавчі пристосування, інформаційні прилади, управляючі системи і т.п.

3. Об’єктивна сторона пошкодження магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів як обов’язкові ознаки включає: 1) діяння, 2) наслідки та 3) причинний зв’язок між ними.

Діяння може виконуватися шляхом дії або бездіяльності і полягає у пошкодженні або руйнуванні предметів, описаних вище. Про поняття пошкодження, руйнування див. коментар до ст. ст. 113, 194, 263.

Наслідки як обов’язкова ознака об’єктивної сторони цього злочину полягають у порушенні нормальної роботи зазначених трубопроводів або спричиненні небезпеки для життя людей. За юридичною природою вони споріднені з наслідками, характерними для злочину, передбаченого ст. 277 (див. коментар до цієї статті).

Порушення нормальної роботи трубопроводів означає як повне припинення подачі через них продукту, який транспортується, так і зниження потужності, аварійні зупинки, необхідність застосовувати резервне обладнання тощо.

Спричинення небезпеки для життя людей або інших тяжких наслідків — це створення реальної загрози загибелі однієї чи кількох осіб, заподіяння тілесних ушкоджень, великої матеріальної шкоди, значної перерви в роботі трубопроводу.

Причинний зв’язок у цьому злочині має специфіку, обумовлену характером наслідків, і складається з двох ланок (ланцюгів) причинності. Такий зв’язок потрібно встановити: а) між діянням суб’єкта і змінами в об’єктах трубопроводу, тобто довести, що саме поведінка особи потягла за собою їх руйнування, пошкодження; б) між руйнуванням, пошкодженням об’єктів трубопроводу і наслідками, вказаними в диспозиції відповідної частини ст. 292.

4. Суб’єкт злочину загальний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пошкодження об’єктів магістральних нафто, газо та нафтопродуктопроводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок