Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту

Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту

Назва:
Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,38 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Стаття ККУ 276:

1. Порушення працівником залізничного, водного або повітряного транспорту правил безпеки руху або експлуатації транспорту, а також недоброякісний ремонт транспортних засобів, колій, засобів сигналізації та зв’язку, якщо це створило небезпеку для життя людей або настання інших тяжких наслідків,— караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або заподіяли велику матеріальну шкоду,—

караються позбавленням волі на строк від двох до семи років.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей,— караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцята років.

1 Кримінальна відповідальність за порушення правил безпеки руху або експлуатації різних видів транспорту диференційована залежно від виду транспорту, а також суб’єкта злочину. У ст. 276 встановлена відповідальність за порушення правил безпеки руху та експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту працівниками цих видів транспорту, а також за недоброякісний ремонт об’єктів, які належать до вказаних видів транспорту. Відповідальність за порушення правил безпеки польотів повітряних суден особами, які не є працівниками повітряного транспорту, передбачена ст 281, порушення правил безпеки автомототранспорту особою, яка керує транспортним засобом,— ст, 286, а ст, 291 охоплюється порушення чинних на транспорті всіх видів правил, що убезпечують рух, здійснене іншими особами В інших статтях розділу XI Особливої частини КК передбачена відповідальність за інші посягання на безпеку руху та експлуатації транспорту.

2 Основним безпосереднім об’єктом злочину, передбаченого ст 276, є безпека руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту. Його додатковим факультативним об’єктом можуть виступати життя і здоров’я особи, власність, довкілля інші блага.

Під безпекою руху або експлуатації розуміють відсутність не безпеки, такий стан, за якого не заподіюється і не може бути заподіяна шкода життю і здоров’ю людей, власності, іншим соціальна цінностям внаслідок руху або експлуатації джерел підвищеної не безпеки транспортних засобів відповідних видів, а також функціонування матеріальної інфраструктури об’єктів транспорту.

3. Кримінальна відповідальність за ст 276 настає тоді, коли порушення пов’язане із функціонуванням одного із видів транспорту названих в диспозиції цієї статті,— залізничного, водного чи повітряного. Кожний із видів транспорту включає в себе певну інфраструктуру — транспортні засоби, шляхи сполучення та місця базування, засоби управління рухом. Залежно від характеру порушенні вони виступають як предмети злочину чи знаряддя його вчинення

До залізничного транспорту належать рейкові магістральні під’їзні шляхи і належне до них обладнання (переїзди, шлагбауми) рухомий склад (локомотиви та вагони, дрезини), засоби управління сигналізації та зв’язку. При цьому не мають значення відомча на лежкість об’єктів транспорту та форми власності на них. Тобто кримінальна відповідальність за ст. 276 настає при порушеннях, допущених на залізничному транспорті, належному як МТ, так і окремим суб’єктам господарювання, включаючи метрополітен, під’їздні шляхи підприємств, залізничні вітки, прокладені в кар’єрах, на лісосіках тощо. Водночас не належать до залізничного транспорт) об’єкти рейкового технологічного транспорту (цехові, шахтні), міський рейковий транспорт (трамваї, фунікулери, монорельсові до роги), а також канатні підйомники, ескалатори тощо.

Водний транспорт включає в себе плавучі самохідні і несамохідні засоби, маяки та бакени, причальні споруди, призначені для перевезення вантажів та пасажирів, риболовства. До нього не на лежать військові кораблі, порушення правил водіння яких кваліфікується за ст. 417.

Повітряний транспорт — це цивільні повітряні судна, місця для їх приземлення (аеродроми, вертолітні майданчики) з обладнанням яке забезпечує зліт і посадку літальних апаратів, включаючи засобів зв’язку та керування повітряним рухом, сигнальні вогні тощо про поняття повітряних суден див. коментар до гт. 269). Не належать до об’єктів повітряного транспорту апарати на повітряній подушках (які тримаються над землею чи водою завдяки надлишковому типе повітря під корпусом), повітряні кулі без двигунів, парашути По рушення правил польотів або підготовки до них на військових літальних апаратах кваліфікується за ст. 416.

4. Об’єктивна сторона злочину, передбаченого ст. 276, включаючи в себе. 1) діяння у двох формах: а) порушення правил безпеки рух або експлуатації транспорту; б) недоброякісний ремонт транспортних засобів, колій, засобів сигналізації та зв’язку; 2) наслідки, залежно від яких диференційована відповідальність в різних частинах ст. 276; 3) причинний зв’язок між діянням і наслідками, що не заподіяні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок