Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Тактика документування протиправної діяльності розроблюваних осіб за допомогою оперативно-технічних засобів

Тактика документування протиправної діяльності розроблюваних осіб за допомогою оперативно-технічних засобів

Назва:
Тактика документування протиправної діяльності розроблюваних осіб за допомогою оперативно-технічних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,60 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План

1. Правова основа застосування спеціальної техніки під час здійснення оперативно-розшукових заходів.

2. Класифікація спеціальної техніки. Мета та значення застосу-ваня оперативно-технічних засобів.

3. Основні тактичні прийоми проведення негласної фотозйомки та відеозапису.

1. Правова основа застосування спеціальної техніки під час здійснення оперативно-розшукових заходів

Законодавчо визначено, що оперативні підрозділи податкової міліції мають право використовувати різноманітні технічні засоби для отримання конфіденційної інформації з метою попередження та розкриття злочинів у сфері оподаткування для розшуку неплатників податків, які переховуються від слідства та судових органів.

У більшості економічно розвинених країн діяльність, пов’язана зі збором конфеденційної інформації відносно юридичних та фізичних осіб, чітко регламентована законами і реалізована у чіткому механізмі їх виконання. Законодавство України визначає, що таким збором інформації в нашій країні можуть займатися тільки державні інститути (МВС, СБУ, податкова міліція, Держкомкордон).

Під час проведення оперативно-розшукових заходів працівни-ки оперативних підрозділів податкової міліції використовують різ-номанітні спеціальні технічні засоби, спираючись на наступну за-конодавчу базу.

1. Конституція України від 28 червня 1996 р.

2. Закон України “Про оперативно-розшукову діяльність” від 18 лютого 1992 р.

3. Закон України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 30 липня 1993 р.

4. Закон України “Про державну податкову службу в Україні” від 5 лютого 1998 р.

5. Закон України “Про міліцію” від 20 грудня 1990 р.

6. Кримінальний та Кримінально-процесуальний кодекси України.

7. Інші законодавчі акти та міжнародно-правові угоди і дого-вори, учасниками яких є Україна.

Ст. 8 Закону “Про ОРД” визначає права підрозділів, які здійс-нюють оперативно-розшукові заходи.

Пункт 9 надає можливість знімати інформацію з каналів зв’язку (телефонних, радіоканалів, комп’ютерних мереж), а також застосовувати інші технічні засоби для отримання необхідної інфо-рмації про осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів (у нашому випадку – злочинів у сфері оподаткування).

Пункт 11 надає право здійснювати візуальне спостереження за особами, які розробляються, у громадських місцях із застосуванням фото-, кіно-, відеозйомки, оптичних і радіоприладів, інших техніч-них засобів.

Пункт 17 дозволяє створювати і застосовувати автоматизовані інформаційні системи, тобто накопичувати і використовувати комп’ютерні бази даних, в яких зосереджується оперативна інфор-мація про ухилення від сплати податків юридичними і фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності.

Відповідно до вимог Закону “Про ОРД” та Конституції Украї-ни негласне проникнення в жилі приміщення та візуальне спосте-реження в них працівники правоохоронних органів можуть здійс-нювати лише за дозволом суддіі, до компетенції якого входить ви-рішення даних питань.

Зняття інформації з каналів зв’язку, застосування інших техні-чних засобів отримання інформації та контроль поштово-телеграфних відправлень проводиться аналогічно, якщо іншим спо-собом неможливо здобути фактичні дані для забезпечення захисту суспільства і держави від злочинних посягань.

Ст. 9 Закону “Про ОРД” встановлює гарантії законності під час здійснення оперативно-розшукової діяльності.

Підрозділи, які використовують автоматизовані інформаційні системи в оперативно-розшуковій діяльності, повинні забезпечити можливість видавати дані про особу на запит органів розслідуван-ня, прокуратури, суду.

У місцях зберігання інформації повинна гарантуватися її до-стовірність та надійність охорони.

Візуальне спостереження може проводитися з метою встанов-лення даних про особу та її зв’язки у випадках, коли є факти, які підтверджують, що нею готується або вчинено тяжкий злочин, а та-кож отримання інформації, яка вказує на ознаки такого злочину.

Відповідно до статті 5 (п. 3) Закону “Про органіаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” до державних орга-нів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю, на-лежать і органи державної податкової служби.

Ст. 15 даного Закону регламентує використання спеціальних технічних засобів у боротьбі з організованою злочинністю.

1. У боротьбі з організованою злочинністю спеціальним під-розділам надається право за попередньою санкцією прокурора до-датково використовувати спеціальні технічні засоби у випадках:

а) контролю, фіксації і документування розмов та інших дій осіб за наявності підстав вважати їх причетними до організованої злочинної діяльності;

б) фіксації та документування факту телефонної розмови між громадянами, надсилання листа або телеграфного повідомлення без порушення таємниці змісту телефонної розмови, листа або телеграфного повідомлення;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Тактика документування протиправної діяльності розроблюваних осіб за допомогою оперативно-технічних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок