Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Пацифізм

Пацифізм

Назва:
Пацифізм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,38 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Слово “пацифізм” походить від латинського ''pacificus'' – “умиротворюючий”. Багато людей глибоко переконані у тому, що вони є пацифістами. Мовляв, сам я людина мирна і ні на кого нападати не збираюсь, в конфлікти не встряю і взагалі нікого не чіпаю. Позиція, звичайно, благородна, але прямого відношення до пацифізму не має. Пацифізм представляє собою активне протистояння злу і несправедливості. Реакція на будь-яке насилля можлива у трьох формах: пасивність, насилля у відповідь і активне ненасильство. Пасивність це є підкорення злу, як форму боротьби її потрібно відкидати. Ті, хто відповідають насиллям на насилля лише збільшують його вдвічі, отже, мета знову не досягається, а ситуація лише погіршується. Подібна форма реакції на насильство також є неприпустимою. Я хотів би розповісти про третій варіант боротьби з насильством, тобто про активне ненасильство.

У людей, які ведуть ненасильницьку боротьбу в розпорядженні, як виявляється, є цілий арсенал різноманітних методів. В цілому їх поділяють на три великі категорії:

1. ненасильницький протест і переконання

2. відмова від співробітництва (соціального, економічного та політичного)

3. ненасильницьке втручання

Методи ненасильницького протесту і переконання

До них належать офіційні заяви у таких формах як публічні виступи, групові чи масові петиції. Організації та установи можуть посилати листи протесту чи підтримки, підписувати декларації звинувачень та намірів. Досить поширена форма – публічні заяви, підписані відомими людьми. Згадаймо хоча б період дисидентсва в СРСР і таку форму боротьби як підписанство. Ефективними є групові акції. Такі як депутації, сатиричні нагороди, пікетування, псевдо-вибори.

Спілкування з людськими масами повинне підкріплюватись різноманітними лозунгами, карикатурами і символами. Бажано створити красиві знамена, плакати, транспаранти з дотепною і гострою інформацією, поданою так, щоб добре врізалася у пам’ять. На довго запам’ятовуються зроблені літаками надписи в повітрі та візерунки на землі, їх можна створити шляхом посадки рослин, зорювання ґрунту, викласти камінням. Перебіг подібних кампаній необхідно висвітлювати газетами, журналами, радіо та телебаченням, мати підтримку у колах шоу-бізнесу.

Окремою формою боротьби виступають символічні громадські акції. На будівлях можна вивішувати прапори, символічні предмети та квіти, подібні символи-значки носити на тілі. В знак протесту проводити молитви та богослужіння, встановлюють нові вуличні знаки та назви. У розвинених країнах поширені роздягання на знак протесту і знищення своєї власності. Ефектно виглядають запалювання вогнів (факелів, ліхтарів, свічок), а також різноманітні малюнки, звуки і жести.

Наступна форма – це тиск на окремих людей. Офіційних осіб можна переслідувати по п’ятах, можна над ними насміхатися (тільки обережно і в рамках закону). Щодо театру й музики, то тут зрозуміло: гумористичні пародії, постановка сатиричних п’єс і мюзиклів, написання пісень і віршів. Серед процесій варто виділити марші, паради, автоколони та релігійні процесії.

У місцях поховань можна влаштовувати поклоніння, політичний траур. Також є такі форма протесту як символічні похорони та демонстративні похорони.

Коли з чимось борешся, потрібно частіше збирати своїх однодумців на мітинги протесту чи підтримки, влаштовувати семінари, конференції, зібрання, де б обговорювалися гарячі питання. У спілкуванні зі своїми кривдниками можна використовувати наступні методи: мовчання, відмова від почестей, розвертання спиною і демонстративний відхід.

Наступна велика група – методи відмови від соціального співробітництва

Наприклад, остракізм, тобто гоніння, осуд окремих людей. Відмова від спілкування з ними, їх соціальний бойкот, бойкот на виборах. Протестанти можуть відмовитись від соціальної і спортивної діяльності, ігнорувати державні події, призупиняти членство у громадських організаціях. Більш жорсткими формами є студентські страйки та акції громадської непокори.

Якщо конфлікт набирає загрозливих масштабів, то можна відмовитись виходити з дому, робочі та селяни можуть оголосити страйк і переховуватись в укриттях. Як крайні форми протесту розглядаються колективне залишення місць проживання та еміграція.

Досить ефективними постають методи відмови від економічного співробітництва.

Споживачі можуть оголосити невикористання бойкотованих товарів, відмовитись від виплати орендної плати або й зовсім відмовитись від оренди. В свою чергу виробники можуть оголосити локаут (призупинення своєї діяльності), а робітники на підприємствах-конкурентах оголосити страйк. Страйк можуть оголосити і постачальники на пару з посередниками.

Акції власників фінансових ресурсів зводяться до наступних: зняття банківських вкладів, відмова платити гонорари, виплачувати борги і проценти, давати кредити, відмова платити податки.

На транснаціональному рівні уряди можуть вводити міжнародне ембарго постачальників та покупців, складати “чорні” списки торговців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Пацифізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок