Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави

Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави

Назва:
Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Аналіз статистичних даних, що характеризують стан боротьби із злочинністю у сфері економіки, інших матеріалів свідчить про інтенсивне зростання економічних злочинів.

До факторів, що у першу чергу впливають на поширення злочинності у сфері економіки, слід віднести законодавчу неврегульованість питань про власність, недостатній контроль з боку держави за станом законності походження капіталу, який використовується в ході приватизації, розбалансованість фінансово-кредитної системи, недосконалість системи оподаткування та ін. Найбільш криміногенними залишаються сфери відносин у банківській, кредитно-фінансовій системах, зовнішньоекономічній діяльності, процесі приватизації та енергозабезпеченя.

Об'єктами злочинних посягань все більше стають кредитні кошти юридичних і фізичних осіб, товарно-матеріальні цінності, енергоносії, сировина, метали, продукція хімічної промисловості, промислові товари, сільськогосподарська продукція. Протягом останніх п'яти років загальна кількість виявлених у сфері економіки злочинів збільшилась на 65,5% (з 36,8 тис. у 1992 р. до 61,0 тис. - у 1996 р.), в т.ч. розкрадань — на 40,0% (8996 – 12 500), з них у великих та особливо великих - у 3,1 рази (1898 - 5803), незаконної торговельної діяльності - у 11,6 рази (451 - 5248), хабарництва — на 92,8% (988 -1905). Особливо інтенсивне зростання кількості виявлених злочинів у сфері економіки (+18,4% щорічно) спостерігалося у 1993-1995 рр. У 1996 році показник кількості виявлених злочинів залишився майже на рівні попереднього року. Ці фактори відображають певні тенденції щодо зростання злочинних посягань економічного характеру.

Останнім часом відчутно зросла кількість шахрайств, що вчиняється з фінансовими ресурсами. Якщо у 1995 році їх було виявлено 517, то у 1996 р. -1167, а за 6 місяців 1997 р. - 1099. У минулому році виявлено понад 4,6 тис. злочинів у паливно-енергетичному комплексі, 3,9 тис. - у фінансово-кредитній системі та банківських установах, 859 злочинів, пов'язаних із зовнішньоекономічною діяльністю, 880 - з процесом приватизації.

За даними Національного банку України, поза контролем банків знаходиться в обігу 4,8 млрд грн., що складає майже половину грошової маси.

Якщо на ці явища своєчасно не вплинути ефективними законодавчими, правоохоронними та іншими діями, то вони можуть набути стійкої тенденції до загострення.

В умовах реформування економіки найбільш загрозливою у криміногенному аспекті є ситуація, що склалася у кредитно-банківській сфері, де останнім часом зросла кількість протиправних дій, які призводять до вилучення значних коштів і їх привласнення злочинними елементами. Якщо в 1995 році у цій сфері було викрито 362 злочини, з яких 92 - вчинено організованими злочинними групами, то в 1996 році відповідно — 533, з яких 250 вчинено організованими злочинними групами. Банківська система стала центральною ланкою у технологічному ланцюгу по "відмиванню" капіталів, здобутих злочинним шляхом, а також основним виконавцем випуску у безготівковий обіг фіктивно утворених грошових коштів. Деякі комерційні банки використовуються злочинцями для протиправного "перекачування" державних коштів на розрахункові рахунки підставних фірм, або на особові рахунки окремих громадян.

Організованими злочинними угрупованнями через фіктивно створені комерційні структури з використанням банківських рахунків за межі держави в минулому році перераховано чверть мільярда гривень, а в поточному - понад 40 млн. грн. Відтоку грошових коштів за кордон значною мірою сприяє відсутність відповідного закону по боротьбі з відмиванням грошових коштів.

За даними НБУ, сума грошей, вивезених за межі України тільки протягом 1991-1993 рр., становить 8 млрд дол. США.

Аналіз матеріалів, надісланих до Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України, свідчить, що лібералізація валютного ринку у 1994 році, розширення мережі кореспондентських відносин українських банків із зарубіжними банківськими установами та включення до системи електронних міжбанківських міжнародних розрахунків були використані організованими злочинними угрупованнями для налагодження функціонування стійких каналів незаконного переміщення за кордон валютних коштів через систему Лоро - рахунків. У країні було сформовано мережу рахунків фіктивних комерційних структур, що займаються конвертацією безготівкових коштів юридичних осіб різних форм власності у готівкову валюту, та створено механізм переказу резидентами України валютних коштів на неконтрольовані державою рахунки у закордонних банках під виглядом оплати імпортних контрактів.

За матеріалами перевірок, проведених облуправліннями НБУ у 1996 році, із загального обсягу зарахувань на Лоро - рахунки лише 45%, а із обсягу списань лише 25% було пов'язано з експортно-імпортними операціями. Решта оборотів виникла внаслідок фінансових операцій з українськими карбованцями банків-нерезидентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Шляхи вирішення нагальних проблем у кредитно-фінансовій та банківській сферах держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок