Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Участь іноземних розвідувальних відомств у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю і тероризмом

Участь іноземних розвідувальних відомств у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю і тероризмом

Назва:
Участь іноземних розвідувальних відомств у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю і тероризмом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,92 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Наприкінці 2002 року на сторінках майже всіх провідних засобів масової інформації Європи з’явилися повідомлення про вдале завершення спільної операції правоохоронних органів та спеціальних служб багатьох європейських країн по викриттю міжнародної мережі работорговців. Ця операція стала яскравим прикладом спільних дій правоохоронців різних держав у боротьбі з одним із проявів діяльності міжнародної організованої злочинності. Але небагато хто знає, що суттєвий внесок в організацію та проведення заходу було здійснено “бійцями невидимого фронту” – співробітниками зовнішніх розвідок країн-учасниць операції.

Проблема залучення потужного та специфічного інструменту суверенних держав, призначеного для забезпечення власної національної безпеки шляхом збору інформації про події, що відбуваються за кордоном, у боротьбі зі злочинністю виникла одночасно з необхідністю організації протидії діяльності злочинним угрупованням, які діяли проти конкретної країни, знаходячись за межами її території.

Останнім часом у зв’язку з глобалізацією, інтернаціоналізацією та ростом рівня організованості транскордонної злочинності, активізацією міжнародного тероризму ця проблема набула особливої актуальності.

В основі обґрунтувань майже всіх зарубіжних експертів у сфері боротьби з міжнародною злочинністю і тероризмом щодо доцільності використання існуючих закордонних можливостей розвідувальних служб для протидії цим небезпечним явищам – теза про їх транскордонний характер. Внаслідок посилення боротьби з проявами злочинності з боку правоохоронних відомств та контррозвідувальних служб безпосередньо на території країни організатори оргзлочинних угруповань для здійснення своєї протиправної діяльності почали активно використовувати інші держави, в яких адміністративно-правовий режим є менш жорстким. Злочинцями створюються канали контрабанди наркотиків, зброї, незаконного переміщення людей та ін., які проходять через кілька країн та, навіть, регіонів. Очевидно, що розрив у злочинному ланцюгу, викликаний ліквідацією правоохоронними органами на території однієї країни частини міжнародного злочинного угруповання, швидко поновиться, тому що не будуть знищені його осередки в інших країнах.

Іншим аргументом на користь участі зовнішньої розвідки у боротьбі з міжнародною злочинністю експерти називають неспроможність або небажання урядів деяких держав співпрацювати з іншими країнами в цій сфері. На практиці нерідко виникає ситуація, коли деякі уряди прямо чи опосередковано сприяють діяльності міжнародної злочинності (наприклад, режим талібів в Афганістані офіційно декларував свої наміри боротися з виробництвом героїну в країні, але фактично заохочував наркобізнес та, за деякими даними, використовував доходи від продажу наркотиків для фінансування своїх дій). За цих обставин єдиним способом відстеження ситуації (здобувати інформацію про діяльність оргзлочинності) є використання наявних розвідувальних можливостей.

Останнім часом відмічається активізація співробітництва правоохоронних органів та контррозвідувальних служб ряду країн у сфері боротьби з міжнародною злочинністю і тероризмом. Зокрема, збільшується кількість їх офіційних зарубіжних представництв, зростає інформаційний обмін, проводяться спільні операції тощо.

Проте, аналіз повідомлень інформаційних агентств, аналітичних оглядів зарубіжних експертів, наукових досліджень свідчить про те, що для вирішення цього завдання провідними державами також використовуються можливості національних розвідувальних служб.

Зокрема, у структурі Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США функціонують Центр по боротьбі з тероризмом та Центр по боротьбі з наркобізнесом, які призначені для отримання закордонної інформації щодо міжнародних терористичних організацій та організованих злочинних угруповань, аналізу, розробки і проведення за кордоном агентурно-оперативних заходів з припинення їх діяльності.

У зв’язку з терористичними актами 11 вересня 2001р. проводиться реорганізація національних спецслужб. Зокрема, з метою підвищення боротьби з міжнародним тероризмом і оргзлочинністю планується заснувати окрему Службу агентурної розвідки та Агентство з питань технічного збору інформації.

27 листопада 2002 року Президент США Дж. Буш підписав закон, що санкціонує розвідувальну діяльність на 2003 рік. Як відмічається в повідомленнях ЗМІ, більшість положень закону про повноваження американських розвідників тримається у таємниці. Зі слів членів Конгресу США, закон передбачає найбільше за всю історію збільшення асигнувань на розвідку, що дозволить розширити контртерористичну діяльність, посилити кадровий склад розвідки та приділити більше уваги агентурному збору розвідувальних даних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Участь іноземних розвідувальних відомств у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю і тероризмом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок