Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Управлінській підхід до вивчення системи забезпечення національної безпеки України

Управлінській підхід до вивчення системи забезпечення національної безпеки України

Назва:
Управлінській підхід до вивчення системи забезпечення національної безпеки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,15 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Останнім часом проблема управління національною безпекою переміщується в бік не стільки декларованої, скільки реально розглядуваної. Передусім, це обумовлено трансформацією геополітичної конфігурації, яка спричинила суттєвий вплив на характер та інтенсивність забезпечення українських національних інтересів. У зв’язку з цим постає завдання щодо формування цілісної системи знань про національну безпеку – націобезпекознавство [1].

Формування нової теорії або наукового напряму не є самоціллю, а зумовлене низкою теоретичних і практичних питань. Передусім, ці питання пов’язані із неоформленістю понятійно-категорійного апарату, невизначеністю основних понять і категорій, наданням їм дослідниками різного тлумачення. Система національної безпеки є однією з центральних категорій націобезпекознавства. Разом з цим, до центральних категорій даного наукового напряму ми також відносимо і “систему забезпечення національної безпеки”. На дану обставину також звертає увагу й українська дослідниця М.Б. Левицька, зазначаючи, що категорія “система забезпечення національної безпеки” входить до базових понять загальної теорії національної безпеки [2]. Одразу ж зауважимо, що система забезпечення національної безпеки виступає у двох іпостасях: як об’єкт управління і як об’єкт наукового пізнання. У даній статті ми розглядатимемо її в якості об’єкта управління.

Загальна аморфність понятійного апарату завдає негативного впливу на формування націобезпекознавства. Передусім, це стосується ототожнення таких понять, як “система національної безпеки” і “система забезпечення національної безпеки” переважною більшістю дослідників феномена національної безпеки. З-поміж цілого ряду причин однією і, напевно найголовнішою, є невизначеність мети функціонування системи забезпечення національної безпеки України.

Метою даної статті є визначення із застосуванням управлінського підходу цілей і завдань системи забезпечення національної безпеки.

Національна безпека забезпечується проведенням єдиної державної політики в усіх сферах життєдіяльності, системою заходів економічного, політичного та організаційного характеру, адекватних загрозам та небезпекам національним інтересам особи, суспільству і державі.

Основним суб’єктом забезпечення національної безпеки є держава, яка здійснює функції у цій сфері через органи законодавчої, виконавчої та судової влади. Держава згідно з чинним законодавством забезпечує безпеку кожного громадянина як на території України, так і за її межами. Для створення і підтримання належного рівня захисту національних інтересів об’єктів національної безпеки України розробляється система правових норм, що регулюють відносини у сфері національної безпеки, визначаються основні напрями діяльності органів державної влади та управління, а також суб’єктів недержавної форми власності, що надають послуги у сфері забезпечення безпеки, формуються або перетворюються органи та сили забезпечення національної безпеки і механізм контролю та нагляду за їх діяльністю, у зв’язку з чим питання удосконалення нормативно-правового забезпечення управління системи національної безпеки також перебувають у площині тяжіння нашого наукового інтересу.

Визначальним елементом створення будь-якої системи є її мета. Отже, очевидним є розгляд даного компоненту і при створенні системи забезпечення національної безпеки України.

Питанням визначення поняття мети приділено багато уваги, тому, щоб не переобтяжувати статтю зайвими дискусіями, наведемо те визначення поняття, яким будемо користуватися в подальшому. Отже, мета – передбачений у свідомості результат, на досягнення якого спрямована діяльність суб’єкта.

У теоретичній сфері дослідження національної безпеки, мабуть, стало традицією, що одне поняття характеризується не лише численими визначеннями, а й підходами щодо їх формулювання. Це ж саме стосується і такого поняття, як “мета функціонування системи забезпечення національної безпеки”.

Зважаючи на те, що система забезпечення національної безпеки – широкий спектр державних і недержавних інститутів, що здійснюють свою діяльність в інтересах досягнення необхідного рівня управління системою національної безпеки [3], можна визначити й мету її створення і функціонування: організація процесу управління загрозами та небезпеками, за якого державними і недержавними інституціями гарантується прогресивний розвиток українських національних інтересів, джерел духовного і внутрішнього добробуту народу України, а також – ефективне функціонування самої системи забезпечення національної безпеки України. У найбільш широкому сенсі мета системи забезпечення національної безпеки – організація управління системою національної безпеки через ефективне функціонування самої системи забезпечення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управлінській підхід до вивчення системи забезпечення національної безпеки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок