Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії

У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії

Назва:
У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,41 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Організована злочинність реально загрожує національній безпеці, протистоїть конституційному і суспільному ладу, проникає у владні інституції держави, залучаючи у свої тенети політичних і громадських діячів. Цей феномен – як соціальне явище в Україні – пройшов шлях певної трансформації, у тому числі й в міжнародному масштабі. Організована злочинність має властивість створювати свої легальні структури з метою їх використання і спрямована на максимальне та швидке вилучення прибутків за умов мінімального ризику в період низької ефективності діяльності законодавчої та виконавчої влад. Саме максимальне збагачення суб’єктів організованої злочинності є її головною метою.

Вивчення стану і тенденцій організованої злочинності в державі, її аналіз свідчать, що процеси, які сьогодні відбуваються у кримінальному середовищі, набувають стійкої тенденції до трансформації. Вона з корисливою метою все більше проникає у фінансово-економічні галузі держави, а також управлінські структури для забезпечення безпеки своєї діяльності; політизується і професіоналізується. Керівники кланів організованих злочинних угруповань вживають всіх заходів для надання їх діяльності законного статусу та “виховання” суспільства в дусі примирення з цими проявами. За неприйняття їх ідеології ділки організованої злочинності діють дуже жорстоко, використовуючи залякування, погрози зброєю та її застосування. Все це відбувається майже відкрито й зухвало, нерідко з використанням вибухових речовин та пристроїв. Саме з цими мотивами пов’язують вбивства в Україні таких відомих осіб, як В. Гетьман, В. Щербань та ін.

Тільки у минулому році було вчинено 560 злочинів із застосуванням вогнепальної зброї, ще 41 – вибухівки. Відносно працівників органів внутрішніх справ вчинено 1326 злочинів (проти 1144 – у 2002 році), прокуратури – 170 (121), судів – 154 (109), Служби безпеки – 112 (65). Всього в результаті цих злочинів загинув 31 співробітник правоохоронних органів.

Темпи зростання організованої злочинності в Україні, процеси інтернаціоналізації цілої низки видів злочинної діяльності, поява потужних кримінальних організацій транснаціонального характеру становлять загрозу і для демократичного розвитку держави, створюють умови для криміналізації економічних відносин та всієї вертикалі влади в країні.

Як свідчить статистика, за перше півріччя поточного року у державі спостерігається тенденція до збільшення кількості виявлених правоохоронними органами організованих злочинних угруповань, зокрема, знешкоджено 493 організовані групи та злочинні організації, з них – 23 злочинні організації, у тому числі – 324 організовані групи та злочинні організації загальнокримінальної спрямованості, з них – 17 злочинних організацій. Із загальної кількості організованих груп і злочинних організацій підрозділами МВС виявлено, відповідно, 470, з них – 21 злочинна організація, СБУ – 14, з них – 2 злочинні організації, податкової міліції – 5, з них – 0, органами прокуратури – 4, з них 0 – ЗО. Питома вага організованих груп і злочинних організацій, виявлених працівниками підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю МВС, становить 63,3 % (300), карного розшуку – 24,9 % (118), боротьби з економічними злочинами та боротьби з незаконним обігом наркотиків – по 5,9 % (28).

Організованими групами та злочинними організаціями (за даними МВС) вчинено понад 3,5 тис. злочинів (–14,3 %), у тому числі майже 2,9 тис. тяжких та особливо тяжких (–8,9 %). У середньому однією організованою групою або злочинною організацією вчинено 7,5 злочини. Серед зареєстрованих злочинів: 891 (–18,7 %) – економічної спрямованості, 776 (–20,3 %) – крадіжок, 665 (+52,9 %) -у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, 290 (+5,5 %) – розбоїв, 117 (+17,0 %) – грабежів, 85 (–24,1 %) – злочинів, пов’язаних з незаконним обігом зброї, 66 (+6,5 %) – торгівлею людьми, 32 (–31,9 %) – умисних вбивства, 28 (+21,7 %) – фактів бандитизму, 208 (+1,0 %) – привласнення, розтрат та заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, з них 176 (176) – в особливо великих розмірах, 41 (+86,4 %) – хабарництва, 47 (+2,5 рази) – легалізації грошових коштів, здобутих злочинним шляхом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: У боротьбі з організованою злочинністю та корупцією важливі конкретні дії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок