Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Торгівля людьми як прояв транснаціональної організованої злочинності

Торгівля людьми як прояв транснаціональної організованої злочинності

Назва:
Торгівля людьми як прояв транснаціональної організованої злочинності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,69 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Останні десятиліття ХХ і початок XXI століть відзначено в більшості країн світу наростаючою хвилею терористичних актів і транснаціональної організованої злочинності. У будь-яких формах своїх проявах вони все більше загрожують безпеці громадян багатьох держав, спричиняють суттєві негативні політичні, економічні й моральні наслідки, відчутно впливають на психологію значної маси людей. Сутність і причини, що породжують тероризм і організовану злочинність, мають багато спільного. І тероризм, й організована злочинність становлять серйозну небезпеку для усього світового співтовариства. Вони не мають державних чи національних кордонів і вже багато десятиліть “супроводжують” економічний і культурний розвиток більшості країн світу. Основні причини росту організованої злочинності криються у сфері економіки, різкому майновому розшаруванні при існуванні населення більшості країн за межами мінімального прожиткового мінімуму, політичній та культурній нестабільності суспільства, правовому нігілізмі, недосконалості правової бази [1].

Торгівля людьми є глибоко криміналізованим явищем. Вона підтримується кримінальними організаціями, що грають ключову роль у даному бізнесі. Як сектор “тіньової” економіки торгівля людьми перебуває в більшості країн поза законом, приносить колосальні доходи її власникам. Саме тому продаж і перепродаж людей стає прибутковим заняттям для багатьох злочинних груп, втягнутих у даний бізнес. Розгляд торгівлі людьми як явища, підтримуваного і провокованого організованою злочинністю чи організованими злочинними групами, дозволяє зрозуміти сховані механізми його підтримки, а звідси, – й можливості боротьби з нею.

Торгівля людьми розглядається тепер як сучасна форма рабства. У статті 3 Протоколу ООН “Про попередження і припинення торгівлі людьми” дане явище трактується як “здійснюване з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховування чи утримування людей шляхом погрози, силоміць шляхом застосування інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи уразливістю становища, або шляхом підкупу, у виді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Експлуатація включає як мінімум експлуатацію проституції інших осіб чи інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю чи послуги, рабство чи звичаї, подібні з рабством, підневільний стан чи вилучення органів”. Перераховані діяння визнаються в статті 4 зазначеного Протоколу кримінально караними злочинами з ознаками транснаціонального характеру.

Про криміналізацію феномена “торгівля людьми” заговорили в Україні зовсім недавно. Першоосновою для звертання до проблеми стали: 1) відкритість кордонів України і в зв’язку з цим посилення і збільшення міграційних потоків між державами й усередині країни; 2) ратифікація відповідних законів по боротьбі з торгівлею людьми в країнах СНД; 3) ратифікація урядом Віденської конвенції 2002 про транснаціональну організовану злочинність і протоколів до неї. У ситуації підписання Україною міжнародних документів по боротьбі з торгівлею людьми та організованою злочинністю замовчувати наявність работоргівлі стало неможливо. Однак зазначені, дійсно важливі кроки все-таки можна назвати “вторинними”. Первинними, що підштовхнули законодавчі й виконавчі органи влади до визнання факту торгівлі людьми, стали два фактори: віднесення України до країн, які не бажають визнати масштаби організованої злочинності, у тому числі й торгівлі людьми (Другий щорічний аналітичний звіт Держдепартаменту юстиції США, 2002) [2, с. 301] і виявлення зв’язків організованої злочинності в сфері торгівлі людьми з терористичними організаціями.

В Україні зв’язок між організованою злочинністю і торгівлею людьми практично не простежувався взагалі. Співробітники силових структур, МВС, законодавчих і виконавчих органів влади виводили і дотепер виводять торгівлю людьми за межі організованої злочинності, відмовляючись визнавати її існування. Тим часом, за своїми можливостями торгівля людьми як “тіньовий” сектор економіки перевершує практично всі види кримінальної діяльності, у тому числі й наркоторгівлю. За даними Європолу, щорічний дохід від торгівлі людьми досягає 19 млрд. доларів [2, с. 215]. У зв’язку з цим торгівля людьми стає найважливішою складовою економічної бази тероризму. Іноді висловлюється думка про те, що терористичні угруповання не причетні до таких видів діяльності як торгівля людьми, оскільки вони мають серйозну економічну підтримку з боку впливових фінансових і урядових кіл в ісламських країнах, а торгівля людьми виглядає як дрібна діяльність, до якої терористичні організації не опустяться. Цей аргумент заслуговує на серйозне заперечення. Нам уявляється, що прихильники даної точки зору не беруть до уваги змінний характер діяльності та структурну організацію терористичних груп. На думку ведучих світових експертів, діяльність міжнародних терористичних організацій стає все більш витонченою і набуває принципово нових рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Торгівля людьми як прояв транснаціональної організованої злочинності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок