Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу

Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу

Назва:
Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Транснаціональна торгівля жінками є новим видом злочинів у республіках колишнього Радянського Союзу, розпад якого відкрив кордони для подорожей, міграції та приватної торгівлі, що сприяло діяльності злочинних організацій та призвело до вербування торговцями мільйонів жінок. Одним з “товарів”, що користується великим попитом і який Україна та інші республіки колишнього Радянського Союзу можуть поставляти, є жінки, бажаючі подорожувати і шукати “можливості” для заробітку за кордоном.

Торгівля жінками розглядається на рівні кримінального злочину, причому нелегальне переправлення та незаконне перебування за кордоном людей є проявом прибуткового міжнародного бізнесу, незаконної злочинної діяльності та пов’язана з незаконним прибуттям та проживанням, призводить до серйозних порушень прав людини, моральних та правових збочень, розвитку “тіньової” економіки, яка підживлює організовану злочинність; секс-бізнес стає суттєвим складовим елементом організованої злочинності.

Найважливішою умовою розширення діяльності сучасних работоргівців є корупція. Чиновники на керівних посадах і на багатьох рівнях використовують свої повноваження для забезпечення захисту злочинної діяльності.

Через посилення впливу злочинних організацій корупція набуває форм блокування законодавства, що спрямоване на перешкоджання діяльності організацій. З огляду на те, як правоохоронні органи й урядові чиновники стають усе більш корумпованими, злочинні групи більш впливовими, кордон між державою і злочинними організаціями починає стиратися. За цих обставин дуже важко перешкоджати процвітанню корупції, одержанню прибутку.

Транснаціональна торгівля жінками ґрунтується на пропозиції та попиті країн, які поставляють і приймають. Країни з розвиненою секс-індустрією створюють попит і є приймаючими країнами, тоді як країни, де торговці можуть легко завербувати жінок, є країнами-постачальницями.

Сьогодні колишні республіки Радянського Союзу, такі як Україна, Білорусь, Латвія та Росія, стали головними країнами, які поставляють жінок для секс-індустрії в усьому світі, на ринках якої нині найбільш популярними і цінними є жінки з України та Росії [1]. Україна – друга за розмірами країна в Європі і тепер одна з найбільших постачальниць жінок для заняття проституцією.

Жінки – жертви контрабанди – рідко потрапляють до тенет випадкових ділків. Завдяки тому, що ця гра пов’язана з величезними доходами і різноманітними “послугами”, які надаються жертвам, звичайно контрабанда – це бізнес сучасних, високоорганізованих кримінальних груп, котрі мають свої “осередки” і “філії” в різних країнах. Ці мафіозні структури поставляють жінок за кордон і пропонують послуги охорони, матеріальної підтримки і зв’язку власникам борделів у багатьох країнах. У більшості випадків вони також надають підроблені паспорти, візи та інші документи для проживання за кордоном.

Ці групи з центрами в Москві та у Києві поставляють жінок до будь-яких пунктів призначення – до Токіо, Банткока, Макао, Белграда, Стамбула, Тель-Авіва, Франкфурта, Амстердама чи Нью-Йорка. Навряд чи яка-небудь схема контрабанди може працювати без підтримки або захисту: мафія стоїть навіть за найбільш безневинними схемами одруження за листуванням.

Щороку у світі перевозять контрабандою 4 млн людей, більшість з яких – жінки. Тільки до Західної Європи вивезено контрабандою до 500 тис. жінок. За останні десять років з України виїхало до 400 тис. жінок у віці до 30 років.

Закони проти контрабанди жінок з метою сексуальної експлуатації майже відсутні, нечіткі або неадекватні, у більшості вони карають жертви, а не злочинців. Міжнародне співробітництво у цій сфері тільки починається. У багатьох країнах проституція або легальна, або напівлегальна. Контрабандистів переслідують дуже рідко. Якщо їх впіймають, а це відбувається рідко, передають справу до суду, – це відбувається ще рідше – більшість злочинців обмежуються депортацією або невеликим штрафом. В окремих країнах торгівля людьми навіть не вважається кримінальним злочином. Коротше кажучи, – це бізнес з величезними доходами і дуже малим ступенем ризику.

Торгівля жінками також є “тіньовою” економікою і не приносить фінансового благополуччя суспільству. Жінки часто залишаються ні з чим, гроші, ними зароблені, дорого обходяться їх здоров’ю, емоційному стану. Гроші, зароблені злочинними організаціями, не залишаються в бідних країнах, а “відмиваються” через банківські рахунки злочинних босів у фінансових центрах, таких як Сполучені Штати, країни Західної Європи чи офшорні зони. Схеми транснаціонального “відмивання” грошей часто містять доходи від торгівлі жінками.

В Ізраїлі, наприклад, організовані злочинні групи з колишнього Радянського Союзу, інвестували прибутки від торгівлі жінками та іншої діяльності у законний бізнес. Ізраїль вважається “безпечним раєм” для незаконних доходів, тому що “відмивати” гроші тут дуже легко.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Торгівля жінками як прояв кримінального бізнесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок