Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Технологія використання інформації для корегування управлінських рішень

Технологія використання інформації для корегування управлінських рішень

Назва:
Технологія використання інформації для корегування управлінських рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Діяльність органів внутрішніх справ у протидії організованій злочинності в сучасних умовах потребує швидкого та дієвого реагування на зміну оперативної обстановки. Раціональне використання сил та засобів для адекватного реагування на зміни оперативної обстановки, приведення її до повсякденного нормального стану залежить від чіткого управління органами внутрішніх справ, прийняття керівниками виважених управлінських рішень, організації їх виконання.

Проблематику вдосконалення і технологізації підготовки, прийняття та організації виконання управлінських рішень (управлінського циклу) розглядали такі провідні вчені, як В.Д. Сущенко [1], В.І. Барко [2], В.М. Плішкін [3], В.І. Махінін [4], В.Б. Коробов [5]. Вони досліджували управлінський цикл у загальному значенні. Наша увага буде більше акцентована на технології використання інформації як для прийняття управлінського рішення, так і корегування вже прийнятого.

Що представляє собою управлінське рішення? Це свідомий акт організуючої діяльності суб’єкта управління, пов’язаний з вибором мети дії, а також – шляхів, способів та засобів її досягнення. Воно повинно відповідати таким вимогам: бути науково обґрунтованим, законним, актуальним, реальним, конкретним, несуперечливим, своєчасним, інформативним.

Розглянемо стадії підготовки, прийняття та організації виконання управлінських рішень (управлінського циклу).

В.І. Махінін у своїй монографії дає три етапи управлінського циклу [4, с. 64]:

1) формування нових управлінських рішень (виявлення управлінських проблем і визначення причин їх виникнення в тих чи інших організаційних ланках; розробка варіантів майбутніх дій керівника; вибір найкращих варіантів майбутніх дій керівника);

2) застосування управлінських рішень (доведення управлінських рішень до відома відповідних виконавців, інструктаж виконавців, деталізація та корегування управлінських рішень у ході їх реалізації);

3) оцінка управлінських рішень (співвідношення цілей, передбачених управлінськими рішеннями, з результатами завершеної діяльності; співвідношення компонентів, передбачених управлінським рішенням, з відповідними компонентами реально завершеної діяльності; вивчення причин формування виправданих та хибних управлінських рішень, підготовка рекомендацій про можливе використання тих чи інших управлінських рішень у майбутній управлінській діяльності).

Але попередню оцінку управлінського рішення, що приймається, на наш погляд, необхідно здійснити до його реалізації, аналізуючи проекти рішень і обираючи найбільш досконалий і виважений варіант, а вже потім організовувати його виконання і робити остаточний висновок про його ефективність за наслідками реалізації.

Декілька іншої точки зору дотримувався В.М. Плішкін. Він поділяв управлінський цикл на два етапи [3, с. 229].

1. Підготовка та прийняття управлінського рішення.

2. Організація виконання (реалізація) управлінського рішення. Стадіями першого етапу є:

1) діагностування стану системи та керованого об’єкту, виявлення, усвідомлення та формулювання проблеми, постановка мети;

2) висунення управлінських гіпотез;

3) оперування інформацією;

4) підготовка варіантів рішення, їх оцінка та вибір оптимального варіанту;

5) оформлення проекту рішення, його погодження та обговорення;

6) прийняття рішення та доведення його до виконавців.

Однією з основних стадій підготовки та прийняття управлінського рішення, як сказано вище, є оперування інформацією, тобто збирання, обробка та її аналіз відповідно до об’єкта, відносно якого приймається рішення. Від якості, достовірності та повноти наявної інформації залежить й ефективність прийнятого управлінського рішення та наслідки його виконання.

Але специфіка діяльності органів внутрішніх справ, те нестабільне зовнішнє середовище (оперативна обстановка на території обслуговування), в якому вони діють, потребує прийняття оперативних рішень в умовах дефіциту часу та й не завжди при наявності об’ємної, достовірної, а іноді й зовсім мізерної інформації. Тому управлінське рішення, прийняте в умовах дефіциту часу й при відсутності достатньої інформації, не завжди буде самим оптимальним та досконалим. Тому по мірі надходження додаткової інформації управлінське рішення корегується, або, навпаки, відміняється.

Поділимо інформацію відносно порядку її отримання:

– первинна (або попередня) – інформація, що отримана відповідно до об’єкта управління (вона, можливо, буде не дуже об’ємною та достовірною, але дозволяє прийняти управлінське рішення, хоча, ймовірно, воно виявиться не дуже ефективним);

– вторинна (або додаткова) – інформація, що доповнює первинну, має значно більший обсяг відносно первинної інформації і дозволяє скорегувати прийняте управлінське рішення у бік більшої ефективності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технологія використання інформації для корегування управлінських рішень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок