Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею.

Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею.

Назва:
Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,36 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Організована злочинність та її прояв в якості діяльності, спрямованої на протизаконне задоволення потреб певної частини суспільства за рахунок інтересів більшості його членів, були завжди специфічні й своєрідні. Сучасна організована злочинність, що є породженням перехідного періоду розвитку, за своїми якісними і кількісними характеристиками не витримує жодного порівняння з попередньою злочинністю. Злочинна діяльність стала органічною складовою частиною економіки, перетворилася на бізнес.

Головне в сучасній злочинності – це не її кількісні виміри, а якісні перетворення, вираженням яких служать поява нових видів злочинів, зростання масштабів, що раніше рідко зустрічалися, зухвалість і жорстокість дій злочинців, проникнення злочинності в усі структури суспільства і держави, рівень її організованості та міжнародного “співробітництва”. Отже, усунення такої загрози лише зусиллями правоохоронних органів неможливе.

Сучасну злочинність характеризують як професійну, організовану, корумповану, транснаціональну, загальнокримінальну, економічну і т. ін. Кожна з цих характеристик відображає яку-небудь зі сторін злочинності. Деякі показники відображають зміни всієї злочинності (збільшення корисливих мотивів і жорстокості дій злочинців, підвищення професіоналізму), інші – тільки певні складові (організовану, міжнародну). Деякі показники чітко розмежовують злочинність на складові частини (професійна – непрофесійна), а окремі переплітаються, характеризуючи одне й те саме явище з різних позицій (організована, транснаціональна і т. ін.).

На сьогодні злочинність все більше набуває ознак професійної. По відношенню до злочинної діяльності професіоналізм необхідно розглядати в двох аспектах:

а) як високий рівень виконання злочинних операцій, що забезпечує досягнення практично усіх поставлених цілей;

б) як спосіб існування за рахунок результатів злочинної діяльності. Ведучи розмову про сучасну злочинність, Г. Зорін відзначає: “Прийшов час розгляду злочинної дії як форми кримінального мистецтва, як прояву злочинного таланту, як продукту злочинного генія” [1, с. 20]. Злочинець (навіть на рівні одинака-“кримінальника”) значно порозумнішав, став більш обізнаним (у тому числі про прийоми і методи оперативно-розшукової діяльності), а на рівні групи і злочинного співтовариства вони вже не можуть вести успішно свою злочинну діяльність без уміння долати перешкоди, що ставляться суспільством проти злочинних посягань, без вишукування способів і засобів заволодіти майном, котре захищається інтелектуально та технічно, без здатності психологічно перехитрувати своїх супротивників.

Своєрідним способом забезпечення безпеки діяльності організованої злочинності слугує вибір діянь з малим ризиком та їх важко-доказовістю, наприклад “надання допомоги в цивільно-правових споpax” [2, с. 22].

Про підвищення ролі професіоналізму при формуванні злочинних груп свідчить, зокрема, та обставина, що наявність професійних навичок випередила (більше 50 %) родинні й дружні зв’язки як фактор, що враховується при доборі “кадрів”. Більшість опитаних практичних працівників зазначили, що сучасні злочинці, які скоюють злочини у вигляді промислу, стають все більш витонченими і винахідливими. Це обумовлено зростанням освітнього рівня злочинців; проходженням “школи” злочинного досвіду у кримінальному середовищі, а також за рахунок використання “допомоги” колишніх працівників правоохоронних органів, які перейшли “на службу” до злочинних структур; високою технічною оснащеністю професійних злочинців.

Професійна злочинність – це вид злочинності, що характеризується її сталістю, є основним джерелом доходу для її учасників і потребує спеціалізації знань і навичок. Даний вид злочинності не може ототожнюватися з рецидивною злочинністю, оскільки не всякий рецидивіст або особа, яка неодноразово скоювала злочини, відрізняється професіоналізмом.

До ознак професіоналізму відносять:

– сталість злочинної діяльності;

– існування злочинної спеціалізації;

– наявність певної кваліфікації;

– використання результатів злочинної діяльності як основне джерело доходів;

– приналежність до кримінального середовища з його особливою субкультурою.

Професійна злочинна діяльність виробляє в особи необхідні їй вміння та практичні навички, які нерідко доводяться до автоматизму та забезпечують оптимальність досягнення мети з найменшим ризиком. Цим обумовлене розмаїття спеціалізацій в злочинній діяльності, постійне вдосконалення способів і засобів.

Злочинні пізнання і навички здобуваються в процесі безпосереднього навчання досвідченими професіоналами або методом “проб і помилок”. Наприклад, близько 40 % квартирних і кишенькових злодіїв “пройшли підготовку” у місцях позбавлення волі, де заняття будувалися шляхом розповіді й показу, постановки увідних, відпрацьовування дій “на навчальному об’єкті”, дачі консультацій і т.д. Важливим елементом підготовки слугує розгляд “провалів”, допущених “на волі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Сучасна злочинність і удосконалення засобів боротьби з нею.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок