Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Суб’єкт легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом

Суб’єкт легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом

Назва:
Суб’єкт легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,83 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Практика діяльності правоохоронних органів не лише України, але й усього міжнародного співтовариства свідчить, що особи, які отримують доходи злочинним шляхом незалежно від їх джерела (наркобізнес, торгівля зброєю і т. ін.), конче зацікавлені у легалізації таких доходів. І, перш за все, широко використовують практику легалізації (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом (далі – злочинних доходів) представники організованої злочинності, у тому числі такої, що має міжнародний характер. Це пояснюється тим, що механізм вчинення легалізації злочинних доходів вельми часто передбачає одночасну або продовжувану злочинну діяльність у кількох країнах. Об’єднання зусиль кількох осіб у вчиненні цього злочину, а тим більше – інтернаціональний характер організованих груп, що його вчинюють, природно підвищує небезпеку, полегшують вчинення та приховування легалізації злочинних доходів, значно ускладнюють виявлення та розслідування вказаного злочину. Саме тому, частини 2 та 3 статті 209 Кримінального кодексу (далі – КК) розглядають вчинення злочину, відповідно, за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою як кваліфікуючу обставину, що тягне за собою більш сувору кваліфікацію злочину.

Вважається, що з метою подальшого вдосконалення протидії легалізації злочинних доходів потребується розгляд питання про суб’єкт злочину, передбаченого ст. 209 КК України.

Відповідно до чинного закону суб’єктом легалізації злочинних доходів, одержаних злочинним шляхом, є фізична осудна або обмежено осудна особа, яка досягла на момент вчинення вказаного злочину 16-ти років (ч. 1 ст. 22 КК України).

У визначенні віку, з якого можлива кримінальна відповідальність за те або інше суспільно небезпечне діяння, законодавець виходить з рівня свідомості, розумового розвитку особи, його здатності усвідомлювати характер і значення вчинених дій, їх суспільну небезпеку, а також можливості керувати ними. Вік кримінальної відповідальності у розумінні законодавця – це етап розвитку людини, що визначений специфічними для неї закономірностями формування особистості і відносно постійними психологічними особливостями.

Осудність як ознака суб’єкта злочину означає те, що на момент вчинення суспільно небезпечного діяння, за яке Кримінальним кодексом України передбачена кримінальна відповідальність, особа була осудна (тобто могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) і керувати ними (ч. 1 ст. 19 КК)), або обмежено осудна (тобто така, яка під час вчинення злочину, через наявність у неї психічний розлад, не була здатна повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (або) керувати ними (ч. 1 ст. 20 КК)). У частині 2 статті 20 КК зазначено, що “визнання особи обмежено осудною враховується судом при призначенні покарання...”.

Суб’єктом цього злочину може бути як цивільна, так і службова особа. Вчинення злочину, передбаченого ст. 209 КК, службовою особою з використанням свого службового становища у будь-якому разі потребує додаткової кваліфікації дій цієї особи залежно від конкретних обставин: за ст. 364 КК (Зловживання владою або службовим становищем); ст. 365 КК (Перевищення влади або службових повноважень); ст. 366 КК (Службове підроблення). У зв’язку з цим доречним буде звернути увагу на те, що у кримінальних законах деяких країн, наприклад у ст. 174 КК РФ, передбачена підвищена відповідальність за вчинення легалізації злочинних доходів особою, що використала своє службове становище.

Слід також відзначити, що суб’єктом досліджуваного злочину може бути не кожна фізична осудна особа, що вчинила злочин у віці, з якого законом передбачено настання кримінальної відповідальності (16 років). Крім цього потрібно, щоб злочинні дії вказаної особи відбувались з використанням легально встановленого механізму господарських відносин, бо тільки так вона може посягнути (порушити) на встановлений законом порядок господарювання в Україні – об’єкт злочину, передбаченого ст. 209 КК. Тому слід встановити – чи має ця особа право виступати учасником (суб’єктом, або представляти суб’єкт) господарських відносин. Тому необхідно уважно вивчити пов’язані з її дієздатністю та/або спеціальною правосуб’єктністю установчі документи; посадові інструкції; трудові контракти; протоколи загальних зборів акціонерів; службові посвідчення; відповідні доручення; відомості на виплату заробітної плати; реєстраційні документи у державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в органах державної реєстрації, у податкових органах, банківських установах, а також ділове листування і т. ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Суб’єкт легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок