Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Створення реального ринкового середовища у державі – головна умова захисту підприємницької діяльності від злочинних посягань

Створення реального ринкового середовища у державі – головна умова захисту підприємницької діяльності від злочинних посягань

Назва:
Створення реального ринкового середовища у державі – головна умова захисту підприємницької діяльності від злочинних посягань
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проведення радикальної економічної реформи, процеси роздержавлення, демонополізації та приватизації в Україні, що супроводжуються значним оновленням законодавства, яке регулює відносини у сфері економіки та управління, призвели до виникнення специфічного типу суспільних відносин – підприємницьких. Їх сферою є процес здійснення економічно незалежними від держави суб’єктами діяльності, спрямованої на отримання прибутку в умовах конкуренції і вільного ціноутворення.

Незважаючи на те, що про існування в нашій державі підприємництва у повній відповідності до його класичного визначення поки що говорити рано, роки ринкових перетворень визначили його місце і роль в економіці держави і загалом у суспільстві. Суб’єкти підприємництва, більшість з яких є недержавні господарські структури, на сьогодні суттєво впливають на економіку України, беруть участь у розвитку сучасних технологій, розширенні експорту, створенні нових робочих місць, підвищенні податкових надходжень до бюджету.

У той самий час проявилися глибокі протиріччя, обумовлені діалектичною суттю вільного підприємництва і конкуренції, які є одночасно й джерелом прогресу, джерелом загроз, небезпек, ризиків та конфліктів. Прояви цих протиріч маємо можливість спостерігати фактично у всіх сферах життєдіяльності суспільства. На жаль, у зв’язку з незавершеністю державної структурної перебудови і відсутністю реально працюючих ринкових інструментів в економіці позитивні наслідки не так явно проявляються, як негативні. Серед негативу, як головне, слід визнати, що підприємництво, з одного боку, стало базою для здійснення протиправних дій в економічній та інших сферах життєдіяльності (це, перш за все, контрабанда, ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів; незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків; легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом та інші злочини), а, з іншого – стало об’єктом кримінальних посягань як з боку криміногенних елементів (крадіжки, вимагання, грабіж, розбій, незаконне позбавлення волі або викрадення людини, шахрайство, умисне знищення або пошкодження майна та ін.) і корумпованих чиновників (зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або службових повноважень, одержання хабара, завідомо незаконні затримання, привід або арешт, невиконання судового рішення, протидія законній господарській діяльності й ін.), так і з боку конкурентів (незаконне використання товарного знака, порушення антимонопольного законодавства, незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю, розголошення комерційної таємниці та ін.) і промислового шпигунства (незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну таємницю та ін.).

Відсутність дієвої системи державного регулювання підприємництва, неспроможність локалізувати негативні тенденції його розвитку значно вплинуло на поглиблення напруженості криміногенної обстановки в Україні, посилення міжрегіональних зв’язків організованих злочинних груп, їх фінансове зміцнення, всіляке застосування з їх боку жорстких методів впливу на підприємницькі структури, у тому числі – через корумпованих представників правоохоронних, контролюючих та інших державних органів.

Подібна ситуація характерна для всіх країн з перехідною економікою. Україні, як й іншим країнам такого сценарію розвитку, доводиться вирішувати типові завдання, головною метою яких є забезпечення максимально сприятливих умов для реалізації переваг ринкової системи економіки і, зокрема, підприємництва на користь всього суспільства. Вирішення цього завдання є одним із необхідних чинників підтримки стабільності економічного і соціального становища, виключення можливості виникнення соціальних, трудових, міжнаціональних та інших конфліктів, які загрожують безпеці держави.

У країнах СНД і Балтії проблем із забезпеченням захисту підприємництва від злочинних посягань не менше, ніж в Україні. Там також правове поле поки ще формується, і тому, враховуючи ідентичність умов, необхідно брати до уваги і використовувати на практиці позитивні приклади впровадження новацій.

У той самий час досвід в теорії і практиці забезпечення безпеки підприємництва, який накопичений в розвинених країнах з багаторічною історією ринкових відносин, безумовно потребує глибокого вивчення, але в частині практичного втілення потребує відповідної адаптації до наших умов.

В Україні прийняті Концепція і Закон про національну безпеку, новий Кримінальний кодекс, ряд інших законодавчих актів, регулюючих сферу безпеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Створення реального ринкового середовища у державі – головна умова захисту підприємницької діяльності від злочинних посягань

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок