Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Стан правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією в Україні: проблеми і перспективи

Стан правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією в Україні: проблеми і перспективи

Назва:
Стан правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією в Україні: проблеми і перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Інтеграція України до європейського політичного, економічного, правового та безпекового простору як стратегічного пріоритету реалізації національних інтересів вимагає удосконалення правових засад діяльності відповідних державних органів.

Вивчення проблеми правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією показало, що основоположні закони України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, “Про боротьбу з корупцією” та “Про оперативно-розшукову діяльність” відіграли певною мірою позитивну роль у протидії цим явищам, але потребують суттєвого корегування [1; 2; 3].

Діяльність створених відповідно до цих законів спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Служби безпеки України [1] завдяки локалізації, нейтралізації та ліквідації переважної більшості загальнокримінальних злочинних груп та злочинних організацій [2], уможливила дещо обмежити масштаби криміналізації суспільних відносин у країні та оздоровити обстановку в багатьох регіонах.

Разом з тим, незважаючи на викриття протягом 1991–2005 рр. близько 12 тис. організованих злочинних груп та розкриття понад 90 тис. вчинених ними злочинів, позиції організованої злочинності залишаються міцними, а в економіці країни – майже недоторканними. Рівень криміналізації цієї життєво важливої сфери функціонування держави, насамперед бюджетних та приватизаційних процесів, набув нечуваних масштабів. Наш висновок певним чином підтверджує і Голова Фонду держмайна України В. Семенюк, яка вважає, що 20 тис. підприємств було викрадено із застосуванням різноманітних схем, у тому числі і поза приватизаційними процесами, внаслідок чого рівень криміналізації та корумпованості життєво важливих сфер функціонування держави набув відчутних масштабів [4].

Однією з основних причин малоефективної боротьби з організованою злочинністю і корупцією в нашій країні, на наш погляд, є тривала відсутність реальних кроків щодо створення ефективної правової системи протидії цим явищам. За твердженням В. Стретовича, Верховна Рада України протягом 2003–2005 рр. не підтримала жодного антикорупційного законопроекту [5, с. 7].

Однак, на нашу думку, ця оцінка діяльності вищого законодавчого органу, могла б бути більш критичною. Окрім недостатньо активної ролі парламенту, простежується вкрай небезпечна тенденція зниження рівня правового забезпечення діяльності державних органів у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Зміни і доповнення, що були прийняті Верховною Радою України до вищезгаданих законів вкрай негативно вплинули на ефективність боротьби з організованою злочинністю та поєднаною з нею корупцією. Так, першого відчутного руйнівного удару по правовій системі було завдано ще в лютому 1994 р., коли без проведення необхідних досліджень, буквально через шість місяців після прийняття Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, було ініційовано прийняття ряду змін і доповнень до нього [6, с. 48–57; 7].

У той же час існували та і продовжують існувати численні протиріччя та неузгодженості багатьох положень законодавчих актів у цих сферах, відсутні механізми їх реалізації у кримінальному, цивільному, кримінально-процесуальному та цивільно-процесуальному законодавстві. Це призвело до фактичного позбавлення спеціальних підрозділів статусу органів дізнання, виключення із структур слідчих підрозділів, що суттєво обмежило їх можливості, а основні зусилля спрямовуються і дотепер на нарощування кількісних показників, в основному за рахунок виявлення організованих структур загальнокримінальної спрямованості та фактів корупції на районному та селищному рівнях.

Таким чином, основні умови, необхідні для ефективної протидії кримінальній верхівці організованій злочинності й корупції в центральних та регіональних органах державної влади, були ліквідовані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Стан правового забезпечення боротьби з організованою злочинністю і корупцією в Україні: проблеми і перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок