Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу

Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу

Назва:
Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,80 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вся історія незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів (далі – НОН), організованою складовою якого виступає й наркобізнес, є надбанням світової цивілізації і обумовлена процесами глобалізації міжнародних відносин, утвердженням вільних економічних зон, появою нових країн на карті світу, а також – різким розшаруванням на держави з міцною системою економіки та на перехідні країни і т. ін., розвитком системи світової системи торгівлі. Але, будучи за своїм змістовним спрямуванням комплексною асоціально-злочинною діяльністю, НОН при дослідженні потребує всебічного підходу до розуміння його соціально-історичного генезису, природи виникнення і розвитку “пускових” механізмів наркоманії і наркобізнесу, що має сприяти виробленню дієвих способів уповільнення подальшої стрімкої кримінальної наркотизації суспільства.

У свою чергу, поширення зловживання наркотиками пронизане безліччю міфів про їх начебто безпечність і миролюбність щодо наркоспоживача. Це один бік проблеми, вельми стратегічний для наркобізнесу, інакше, якщо людьми керуватимуть свідомі відчуття страху за власне життя і здоров’я, злочинний промисел втрачатиме потенційних покупців свого продукту. Інший – проявляється у викривленні самої наркоситуації і реального стану протидії означеним явищам [1, с. 3 – 4]. Тож, вихованню антинаркотичної самосвідомості – так званого “щеплення з утримання від наркотиків” – у суспільстві заважає реалістичне сприйняття загроз від НОН і його організованого сегменту – наркобізнесу і викликаних ним наркоманій, а ефективній протидії – дійсне представлення наркоситуації (рівня поширеності наркоманії; кількості та динаміки вчинюваних на цьому ґрунті злочинів; тенденцій розповсюдження “злочинів наркобізнесу”; змін у структурі нелегальних наркоринків; “географії експортного та імпортного” контрабандного постачання наркотичних засобів; вуличних цін на традиційні види наркозасобів і т. ін.) з боку правоохоронних та інших органів державної влади. Отже, основні міфи про наркоспоживання.

1. Однократне пробування наркозасобу ще не означає обов’язкового розвитку наркоманії – не враховується та обставина, що у свідомості одноразового “дегустатора” незалежно від його волі закріплюється ймовірна посилка на продовження відчуття ейфорії, так звана м’язово-мозкова пам’ять.

2. Перші наркотичні спроби начебто реалізуються завдяки цікавості неповнолітніх і молоді – абсолютне забувається при цьому те, що пропонування йде з боку самих наркозалежних, або наркоманів, які іноді ще й виступають збувальниками в системі організованого наркобізнесу.

3. Незаконне споживання так званих легких наркотиків – коноплі, марихуани, гашишу, анаші – можна кинути у будь-який час, забуваючи при цьому, що саме зловживання такими наркозасобами є “пусковим” механізмом для початку важких форм наркоманії, як буде показано нижче.

4. Незаконне споживання наркотиків у молодіжному середовищі є проявом протесту та хибним уявленням наркоспоживачів, що у такий спосіб можна самоутвердитися та здаватися доросліше й крутіше – саме виникнення епідемій наркоманій є реакцією на дуже глибинні негаразди у суспільному механізмі держави.

5. І ще один міф, який глибоко утвердився у свідомості не лише молодих, а й дорослих людей – з нами, або нашими дітьми таке нещастя ніколи не станеться.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Соціальна ретроспекція незаконного наркообігу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок