Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Ретроспектива наркоманії та засоби протидії в Україні

Ретроспектива наркоманії та засоби протидії в Україні

Назва:
Ретроспектива наркоманії та засоби протидії в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Здавна люди вживають збуджуючі, заспокійливі, занурюючі в сон або викликаючі галюцинації речовини, які називають психотропними або психоактивними (від грец. психо – душа і тропос – зворот). До них належать не тільки наркотики і стимулятори, але й добре відомі всім кава, тютюн, алкоголь, а також деякі лікарські рослини.

Психоактивні речовини, що добувають із рослин, застосовуються багатьма народами у священних обрядах, повсякденних звичаях. Так, про властивості галюциногенних грибів знали шамани Євразії та Америки. Коноплі були відомі ще в Давньому Єгипті, а потім увійшли до ритуального використання скіфів. Священною рослиною інків вважалася кока. Дурман і блекота активно використовувалися для виготовлення чаклунських ліків, тютюн – у трубках миру, нарешті, без виноградного соку, що переграв, – вина, “крові Христової”, – немислиме таїнство причастя.

Більшість сучасних наркотиків виготовляється хімічним способом – кокаїн, героїн, ЛСД, амфетаміни – мають рослинне походження, традиції, застосування, вживання яких на Сході сягає тисячі років. Європейська цивілізація стала по-новому відкривати для себе ці речовини лише у ХІХ ст. (при цьому лікарі сподівалися, що синтез нових ліків допоможе здійснити прорив у терапії). Так, у 1845 році психіатр Жак Жозеф Моро заснував у Парижі клуб аматорів гашишу. До речі, членами цього клубу були Олександр Дюма, Теофіл Готьє, Ежен Делакруа. У 1860 році німець Альберт Німан виділив із листя коки хлоргідрат кокаїну, а через 20 років Зигмунд Фрейд уже пропонував його своїм пацієнтам. Німець Генріх Дрезер у 1898 р. синтезував героїн, що діє в сто разів сильніше ніж опіум-сирець. Морфій був отриманий німцем Фрідріхом Сертюрмером ще в 1803 р. з опіуму. Медики, захоплені хімічними експериментами, не уявляли, що настіж розкрили двері у несвідомість усього людства [1].

Майже усі види відомих на сьогодні наркотиків було відкрито до Другої світової війни. У першу чергу це стосується опіумної групи, до якої входять морфій, героїн, кодеїн, метадон, фентаніл, які викликають важку форму залежності. Існують ще дві групи наркотиків, до яких входять стимулятори, серед яких на першому місці – кокаїн, а також психоделіки або галюциногени – головним з яких є ЛСД 25, відкритий у 1838 р. у Швейцарії Альбертом Хофманом у ході пошуку засобу проти мігрені та для полегшення вагітності.

Винахід у 1853 році Шарлем Габрієлем Провазом шприца для ін’єкцій започаткував новий етап вживання наркотиків. Дія речовин, що потрапляють прямо в кров, посилюється багаторазово. Сьогодні вживання наркотиків пов’язують насамперед з ін’єкціями (хоча необхідно зважити на те, що їх здійснюють у різні способи – курять, їдять, п’ють, нюхають.

Нелегальний ринок розповсюдження наркотиків у своєму сучасному вигляді склався нещодавно. Відома знаменита фірма вірменського ділка Закарьяна, яка виникла в Каїрі у 1925 р. і під виглядом килимів поставляла до Європи героїн і морфій. Самої ж значної на Далекому Сході та у США аж до Другої світової війни вважалася фірма грека Епіопулоса.

У Європі спалах наркоманії прийшовся на 1840 рік, коли в Англії було вжито заходів боротьби з алкоголізмом. Тоді в Манчестері аптечні торговці виготовляли опіумні пігулки для робітників, яким алкоголь, що подорожчав, виявився недоступним. В Ірландії вибухнула епідемія ефіроманії (щоправда, завдяки цьому було відкрито загальний наркоз). Застосування морфію під час громадянської війни у США для знеболювання при пораненнях призвело до поширення морфінізму. У 70-х роках ХХ століття емігранти з Китаю заразили Новий Світ згубною пристрастю до куріння опіуму. В Росії у період революції та громадянської війни використовувався кокаїн, який вважався ліками від депресії. У США у 20 – 30 роки часів сухого закону багато людей перейняли у робітників латиноамериканського походження звичку курити марихуану [2].

Що ж собою представляють наркотики? Групу наркотиків у вузькому розумінні складають так звані опіати – речовини, які добувають із маку: морфін, кодеїн, героїн, метадон. При їх вживанні виникає ейфорія, тіло стає начебто невагомим, зникають тимчасові та просторові межі. Проте, ціна гострих відчуттів є дуже високою: людина швидко опиняється у фізичній та психологічній залежності від опіатів і набуває толерантності, що змушує її постійно підвищувати дозу. Передозування нерідко призводить до пригноблення діяльності дихального центру та смерті.

У 70-х роках ХХ століття дослідники детально вивчили механізм дії наркотиків. За хімічним складом в опіумі багато спільного з ендорфінами – нейромедіаторами особливої групи, що входять до опіатної систему мозку. Зазначена система забезпечує нам знеболювання, покращує настрій, але “внутрішні наркотики” діють дуже м’яко і не завдають шкоди організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ретроспектива наркоманії та засоби протидії в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок