Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти АУМ Сенрікьо

Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти АУМ Сенрікьо

Назва:
Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти АУМ Сенрікьо
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,91 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Міжнародна громадськість стурбована діяльністю релігійної секти "АУМ Сенрікьо" . Попередні розслідування терористичних актів у містах Токіо і Мацумото, які провела японська поліція, свідчить про активізацію та поширення її діяльності й в державах Європи. Вже є відомості про наявність осередків секти і в Україні.

Усвідомлюючи серйозну загрозу для безпеки України від можливої терористичної діяльності цієї секти в країні, Міжвідомчим науково-дослідним центром проведено вивчення цієї проблеми щодо можливих проявів у нашій державі.

Аналіз наявних матеріалів свідчить про те, що релігійна організація "АУМ Сенрікьо" - "Вчення істини АУМ" як юридична особа, зареєстрована в Токіо у 1989 році, її чисельність в Японії становить більш, ніж 10 тис. чоловік. Основна штаб-квартира і резиденція знаходиться в селі Камікуіссікі у префектурі Яманасі. Всього секта має двадцять п’ять будівель, у тому числі у Токіо. Має свої відділення в країнах Європи, Америки, Азії, Австралії.

Засновником і лідером (гуру) секти є Сіоко Асахара, 1955 року народження, який закінчив префектуральну школу та курси голкоуколювання. Після одруження побудував будинок у префектурі Тібо і відкрив аптеку. На продажу винайденого зілля — найбільшу популярність отримав його "препарат від імпотенції", який містить 10 інгредієнтів, в тому числі етанол, гадючу шкіру та ін. — заробив 40 млн ієн. У 1986 році пройшов курс аскетизму в Тібеті.

Сіоко Асахара у лютому 1990 року висовував свою кандидатуру на виборах до нижньої палати парламенту від четвертого виборчого округу префектури Токіо, але не пройшов. На виборах, крім нього, балотувалося ще 24 його прибічники.

З метою укладання нових контрактів, які стосуються діяльності радіовіщання і телебачення, у 1992 році приїздив до Москви, мав наміри відвідати її ще раз.

Своє вчення Асахара іменує різновидом ізотермичного буддизму. За оцінками професійних біологів воно таким не є, а представляє собою набір аскетичних тез, заснованих на примітивній "йоговській грамоті", включає елементи буддизму та християнства. Асахара обіцяє навчити істинних віруючих дару телепатії, передбачення, левітації, а головне - досягти Берегу Істини. Богослужіння здійснюються шляхом медитацій, молитов, вправ йоги та віри у Вчителя. При цьому обов’язковим компонентом дій є портрет самого Гуру, без чого, на його думку, досягнення істини неможливо.

За перший цикл навчання у цій секті в Японії беруть 3 тис. дол. США "на добровільній основі" (офіційно гроші не платять). Для того, щоб досягти одного з вищих ступенів, достатньо випити декілька крапель крові "вчителя", яку він продає по 10 тис. дол. США за порцію.

Основним об’єктом діяльності секти є молодь. Той, хто вступає до секти, зобов’язаний надати "АУМ Сенрікьо" все своє майно і мешкати в громаді послідовників, де підтримується жорстка внутрішня ієрархія і залізна дисципліна. Оскільки такі порядки протирічать японським традиціям, секта в Японії вважається антигромадською і не має доступу до засобів масової інформації. Як виклик цьому, члени секти створили свій "тіньовий" уряд.

Протиправна діяльність секти "АУМ Сенрікьо" відстежується вже з часів її заснування.

При загадкових обставинах у 1989 році зник разом з дружиною і дитиною адвокат, який займався позовами проти "АУМ Сенрікьо". Японська громадськість впевнена у причетності секти до цього зникнення, хоча поліції не вдалося цього довести.

У жовтні 1994 року члени секти примусили мешканців села Наміно, що знаходиться у префектурі Кумамото, відкупити у них дільницю землі за 10 млн дол. США, яка була куплена раніше за 150 тис. дол. США.

У лютому 1995 року громадянин Японії, який судився з сектою через те, що люди секти насильно утримували у себе його сестру, був викрадений на очах у перехожих на одній з вулиць Токіо.

Найжахливіший терористичний акт членами секти "АУМ Сенрікьо" було здійснено 20 березня 1995 р. на станціях метро м. Токіо, внаслідок якого 12 чоловік загинуло і більше ніж 5,5 тис. людей одержали отруєння різного ступеня тяжкості. В ході слідства по факту вчиненого терористичного акту японською поліцією в Камікуіссікі (штаб-квартирі секти) знайдено багато ємкостей з фтористим натрієм і трихлористим фосфором - головними компонентами для вироблення заріну. Поліція за допомогою газової хроматографії встановила ідентичність газу, який використовувався в метро та газу, яким влітку 1994 року у м. Мацумото було вбито 7 чоловік і більш ніж 200 отримали отруєння. Всього знайдено декілька сот тон хімікатів. Обладнання, яке знайдено у будинку науково-технічного управління секти в Камікуіссікі, достатньо для цілого хімічного заводу, а знайдена кількість отруйних речовин достатня для знищення від 4 до 10 млн чоловік. При обшуку приміщень "АУМ" знайдено газоаналізатор, що знаходиться на озброєнні армій Росії та цивільний вертоліт МІ-8 радянського виробництва.

Японською поліцією у березні 1995 року проти секти "АУМ Сенрікьо" було виставлено офіційне звинувачення у причетності до газової атаки у метро.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Результати попереднього вивчення терористичної діяльності релігійної секти АУМ Сенрікьо

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок