Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Психологічний аспект діяння, пов’язаного з ризиком, у контексті боротьби з організованою злочинністю

Психологічний аспект діяння, пов’язаного з ризиком, у контексті боротьби з організованою злочинністю

Назва:
Психологічний аспект діяння, пов’язаного з ризиком, у контексті боротьби з організованою злочинністю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економічні та соціальні реалії суспільного життя України свідчать про значний рівень криміналізації, загальне зростання як побутової злочинності, так і її організованих форм. Небезпечні тенденції поширення серед населення антисоціальних установок та їх реалізація ззовні в актах протиправної поведінки потребують невідкладного реагування на них з боку компетентних державних органів. Тому на перший план виступає проблема ефективності боротьби зі злочинністю. За сучасних умов боротьби зі злочинністю законодавець повинен усвідомлювати, що досягненню завдань кримінально-правової охорони особи, суспільства, держави сприяє як практика невідворотності й посилення суворості примусових заходів, так і практика повної відмови від кримінальної репресії у певних, визначених законом, випадках. На це вказують основні напрями розвитку національного законодавства і світової кримінально-правової політики. Як свідчить аналіз основних тенденцій світової кримінальної політики, проведений ООН, характерною рисою сучасних систем правосуддя є “процес вибування” кримінальних справ у зв’язку з їх закриттям ще в досудовому провадженні. При цьому, залишаючи поза увагою різні процедури здійснення даного інституту в різних країнах, його юридична сутність залишається в більшості з них тією ж самою – закриття кримінальних справ за наявності факту вчинення злочину. Державний примус – вимушений, крайній засіб впливу на осіб, що порушили кримінальний закон. Основним напрямом світової кримінальної політики, виходячи з принципів гуманізму, диференціації та індивідуалізації відповідальності, є виправлення злочинця (якщо для цього наявна реальна можливість) без реалізації заходів кримінально-правового впливу. Як показує соціальний досвід, нерідко створюються такі умови, коли для реалізації завдань кримінального законодавства немає потреби, щоб винувата особа зазнала застосування відносно неї заходів кримінальної відповідальності (в тому числі, й покарання). Тому законодавець передбачив випадки, коли за певних умов держава в особі її компетентних органів і посадових осіб відмовляється від реалізації свого виключного права на подальше проведення кримінального переслідування осіб, що вчинили суспільно небезпечні діяння, і звільняє їх від кримінальної відповідальності, звідси, – й від покарання. Можливість такого звільнення об’єктивно зумовлюється тим, що притягнення до кримінальної відповідальності та призначення покарання не завжди є єдиним і найбільш правильним засобом досягнення цілей виправлення та перевиховання особи, загального та окремого попередження злочинів. За наявності певних обставин більш ефективним і раціональним інструментом у цьому може стати застосування різних видів звільнення від кримінальної відповідальності на підставі обставин, що виключають злочинність діяння.

Саме вчинення злочину при застосуванні ризикованих діянь вимагають правової захищеності особи від притягнення до кримінальної відповідальності. “Ризик” як певна категорія та поняття знаходить своє відображення в різноманітних суспільних і природничих науках, кожна з яких має свій предмет, свій напрям у дослідженні ризику і користується для цього власними методами. Така ситуація дозволяє виділити психологічний, соціально-психологічний, економічний, правовий, медико-біологічний та інші аспекти ризику. Ризик охоплює всі сторони життя людини: з ним можуть бути пов’язані праця та відпочинок, спорт, творчість і винахідництво, науково-технічний прогрес і прогнозування. Особливість проблеми ризику полягає в її тісному зв’язку з рівнем звичайної свідомості. Чи не кожна людина схильна до саморефлексії, у певний спосіб шукає відповідь для себе на запитання: що таке ризик, чи схильна вона до ризику чи ні, яка для неї цінність ризику? Виникає досить складна ситуація: об’єктивно ризик існує, про нього часто говорять, але спроби пояснити, що належить розуміти під ризиком, призводять до різноманітних, а інколи й суперечливих тверджень [1, с. 8].

Значна увага при дослідженні діяння, пов’язаного з ризиком, зосереджувалась на двох аспектах: правовому та психологічному. Більшість вчених вважають, що виправданий ризик, у першу чергу, повинен досліджуватись та аналізуватись на підставі психологічного аспекту. Тому А.П. Альгін, В.В. Мамчун, В.А. Петровський, В.Д. Рудашевський, О.Д. Ситковська детально аналізували ризик у певних ситуаціях, зосереджуючи увагу на психологічних моментах ризикованої діяльності.

Зміст діяння, пов’язаного з ризиком, як кримінально-правової категорії неможливо розкрити без дослідження психологічного аспекту. Тому ми маємо на меті з’ясувати та проаналізувати основні теорії усвідомлення суб’єктом своєї діяльності під час здійснення ризикованого діяння на підставі психологічного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Психологічний аспект діяння, пов’язаного з ризиком, у контексті боротьби з організованою злочинністю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок