Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правове забезпечення грошової реформи

Правове забезпечення грошової реформи

Назва:
Правове забезпечення грошової реформи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,53 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Ринкові перетворення обумовили появу в нашій економіці державного, приватного та змішаного секторів з системами розрахунків та грошового обігу, які їм відповідають, (в державному секторі - переважно безготівково та через бартерний обмін; в приватному - перш за все вільно-конвертованою валютою та купоно-карбованцями; в змішаному секторі, поряд з безготівковими, поширення набувають розрахунки готівкою та іноземною валютою).

За оцінками фахівців, у даний час до 50% готівки, що видається банками, до легального обігу не повертається близько 40% розрахунків відбувається готівкою та іноземною валютою. Надзвичайно ускладнений контроль за діяльністю підприємницьких структур дозволяє останнім масово ухилятися від сплати податків. На 1 липня 1995 р. кожне третє приватне підприємство не займалось підприємницькою діяльністю і платежі до бюджету не сплачувало. Не надходили податки і від 32% колективних підприємств, 30% товариств та підприємств з іноземними інвестиціями, 20% страхових організацій, 50% інших видів підприємницьких структур. У І994-І995 pp. цю "стратегію" наслідувало до 37% підприємців-громадян.

На думку спеціалістів, Національний банк України може супроводжувати лише до 40% готівкового купонного обігу. В той же час близько 80% обігу іноземної валюти в Україні знаходиться поза його контролем. Не забезпечується постійний контроль і за діяльністю різноманітних комерційних структур, зокрема з обміну валюти. Ця ділянка не відстежується належним чином і правоохоронними органами, Державною податковою інспекцією. В результаті від комерційних пунктів обміну валюти прибутки є вкрай мізерними, а значна частина коштів знаходиться у незаконному обігу.

При підготовці до грошової реформи, як відомо, обов'язково визначається кількість грошей, необхідних для обігу, а це залежить від ряду факторів, зокрема від знання маси товарів в обороті й рівня цін на них, швидкості оберту коштів та ін. Об'єктивно визнається, що при започаткуванні ринкових перетворень в Україні регулювання зазначеними факторами значною мірою було втрачено, іноді без достатнього економічного обгрунтування приймались рішення про емісію та випуск в обіг додаткової кількості готівки, що значно пов'язано із зростанням інфляції та стрімким обезціненням карбованця.

При введенні гривні не виключається загроза повторення допущених в минулому помилок. Тому виникає завдання — точно підрахувати масу товарів, що зараз знаходяться в обігу, та їх вартість. Зробити це об'єктивно вкрай важко, адже в Україні понад 100 тис. суб'єктів підприємницької діяльності та більше 200 тис. громадян-підприємців, які у звітах не відображають зовсім або перекручують показники підприємницької діяльності. Ускладнені й підрахунки швидкості оберту грошей, оскільки їх до 45-50% обертається в тіньовій економіці. До речі, в Україні ще нема науково обгрунтованих відомостей стосовно масштабів тіньової економіки та процесів, що відбуваються в ній.

Підвищеної уваги потребують і проблеми платоспроможності гривні як національної валюти. Сподівання на стабілізаційний вплив в цьому іноземної допомоги у вигляді кредитів Міжнародного валютного фонду (приблизно 1,5 млрд дол.), інших світових кредитних установ досить сумнівні (колишня Німецька Демократична Республіка протягом кількох років отримує фінансову допомогу в розмірі близько 100 млрд дол., проте економічної стабільності не досягла). Важко вирішуються й питання повернення значних коштів, здобутих злочинним шляхом, що знаходяться в іноземних банках. Позначається відсутність механізму взаємодії в цьому з відповідними компетентними органами іноземних держав, з багатьма країнами не підписані необхідні міждержавні угоди, недостатньо ефективна й зовнішньоекономічна діяльність, в результаті валютні надходження від експорту не покривають імпорт, від'ємне сальдо продовжує залишатися значним.

В Україні під виглядом приватизації широкого розповсюдження набуло розкрадання основних виробничих фондів, йде перерозподіл коштів з матеріального виробництва в нематеріальну сферу, переважно в торгівлю та банки, і через незаконну конвертацію гроші вивозяться (переказуються) за кордон. Неефективно використовуються промислові інвестиції. Можливості держави в акумулюванні коштів громадян для цього втрачаються, ці функції "підхопили" різні трастові та інвестиційні компанії, з боку яких розповсюджені шахрайства та інші зловживання (за даними перевірок, підприємницькими структурами у І994-І995 рр. громадянам завдано збитків на суму понад 50 млн дол. та 4 трлн крб. Замість інвестування виробництва більшість з них фінансувала торгово-посередницькі операції та вивозила за кордон незаконно конвертовану валюту).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Правове забезпечення грошової реформи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок