Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Агреговані показники державного управління світового банку: динаміка корупції у пострадянських країнах

Агреговані показники державного управління світового банку: динаміка корупції у пострадянських країнах

Назва:
Агреговані показники державного управління світового банку: динаміка корупції у пострадянських країнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,06 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Українське суспільство потребує знання різних боків своєї життєдіяльності, проблем і здобутків у розбудові демократичної держави. Попри існування певної національної практики вироблення підходів до критеріїв якості роботи держслужбовців [1], моніторингу економічних процесів [2; 3] поки що залишаються відкритими питання оцінки ефективності державного управління. Від здатності державних органів підбирати кваліфікований персонал, надавати якісні послуги різним категоріям споживачів, формувати раціональне інституційне середовище для бізнесу, “прозоро” ухвалювати важливі рішення прямо залежить якість життя та розвиток країни. Ми ставимо собі за мету розглянути методологічні підходи Світового банку до побудови математично узагальнених показників, що відбивають соціально-політичну ситуацію в різних країнах світу, докладно зупинитися на оцінці явища зловживання владою, проаналізувати тренди контролю корупції у посткомуністичних країнах.

Цікавим виявляється досвід формування певних інтегральних індикаторів, що в узагальненому вигляді відбивають різні сторони політичного та економічного життя, який широко вкористовується у міжнародній практиці. Серед них можна назвати Індекс людського розвитку ООН, Індекс конкурентноздатності Світового економічного форуму, Індекс економічної свободи Інституту Фрезера, Індекс глобалізації А.Т. Кернея і т. ін. На такі відомості, а також результати опитувань (наприклад, експертів Фондом “Спадщина”) орієнтуються іноземні інвестори та уряди розвинених країн світу при формуванні політики.

В історичній перспективі першими аналітичними структурами, що оцінювали корупцію для різних країн світу, виявилися “Бізнес Інтернешнл” (1980р.), “Служба оцінки політичних ризиків” (1982р.) та Інститут розвитку управління в Лозанні (1992р.). Зсередини 90-их років до визначення поширеності корупції долучаються й інші консалтингові компанії (у 1995 році – “Служба аналізу глобальних ризиків ДРІ Мак Гроу-Хілл” та “Служба консультацій з політичних та економічних ризиків” в Гонконзі). Необхідність здійснення реформ у державному секторі обумовила активну участь в опрацюванні антикорупційних стратегій боротьби міжнародних організацій – “Трансперенсі Інтернешнл”, ООН, Організації економічного співробітництва і розвитку, участі в цьому процесі великих фінансових інституцій, таких як Світовий економічний форум, Міжнародний валютний фонд.

Світовий банк, починаючи з 90-их років, впровадив ряд широкомасштабних проектів, пов’язаних з обстеженнями якості надання послуг державою та інституційного середовища, масштабів тіньової економіки, корупції та перешкод для ведення бізнесу: “Дослідження ділового середовища у світі” (2002 p.), “Обстеження бізнес-середовища та результатів роботи підприємств” (1999 р. та 2002 p.), “Дослідження державного сектора” (1999-2001 рр.) “Обстеження громадського сектора” (1999–2002 pp.).

Один з проектів Світового банку безпосередньо стосується збору інформації про якість державного управління та її математичного узагальнення у групи субіндексів. У теорії статистики виокремлюють наступні напрями стандартизації ознак, що утворюють інтегральний індекс: на основі відхилень (Індекси підтримки навколишнього середовища Колумбійського університету, рейтинг конкурентноздатності Світового економічного форуму, економічної свободи Інституту Фрезера, оцінка результатів соціально-економічного розвитку регіонів України за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України) [3], на основі відношень (дослідження людського розвитку в регіонах України (1999р.) за програмою ООН) [4], на основі рангів [5]. Підсумковий індекс у таких випадках визначається на підставі багатовимірної середньої. Інший шлях передбачає звернення до статистичних моделей, наприклад, факторного аналізу (подібної логіки дотримується Роберта Патнема (R. Putnam) при вивченні ефективності роботи інституцій у регіонах Італії) [6].

Застосовуючи оригінальну процедуру математичного об’єднання (модель компоненту, що не спостерігається, – unobserved components model) різної кількості даних для тієї чи іншої країни (як власних, так і з інших джерел, що оприлюднюють відомі аналітичні структури, – “Дім свободи”, “Служба інформації журналу “Економіст”, “Служба оцінки політичних ризиків”, “Гелап Інтернешнл”), Світовий банк будує агреговані показники, котрі відбивають різні сторони державного управління. Останнє визначається “як традиції та інститути, шляхом яких реалізується функція влади в окремій країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Агреговані показники державного управління світового банку: динаміка корупції у пострадянських країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок