Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми оперативно-розшукового документування злочинів, що скоюються організованими злочинними угрупованнями в сфері зовнішньоекономічних відносин

Проблеми оперативно-розшукового документування злочинів, що скоюються організованими злочинними угрупованнями в сфері зовнішньоекономічних відносин

Назва:
Проблеми оперативно-розшукового документування злочинів, що скоюються організованими злочинними угрупованнями в сфері зовнішньоекономічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Зовнішньоекономічна діяльність нашої держави обумовлена наявністю різноманітних чинників. Існуючі торговельні неузгодженості, часові протиріччя, розбіжності у діяльності експортерів та імпортерів товарів, відсутність належних зв’язків між виробниками експортної продукції та посередницькими структурами, загальнодержавними і регіональними інтересами в питаннях зовнішньої торгівлі, нарешті, між українськими та світовими підходами до організації, функціонування зовнішнього ринку негативно впливають на цей вид діяльності. Серед причин наведеного, в першу чергу, необхідно назвати відсутність належних економічних партнерських стосунків між товаровиробниками і посередниками, які виступають на зовнішньому ринку. Роль держави полягає у запровадженні досконалих корегувальних важелів економічного механізму зовнішньої торгівлі, який дозволятиме систематично долати і нівелювати неузгодженості у зовнішньоекономічній діяльності суб’єктів господарювання Крім того, відсутність системи контролю з боку держави за зовнішньоекономічною діяльністю суб’єктів господарювання, яка значно здійснюється стихійно, інколи має непослідовний і невиважений характер. В результаті це призводить до розбазарювання сировини, що є гостродефіцитної для внутрішнього ринку продукції з порушенням принципу еквівалентності, валютної самоокупності тощо. Так, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України “Про тимчасове обмеження вивезення шкіряної сировини, яка використовується в операціях з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах” від 06.05.01 № 430 припинене вивезення українськими замовниками за межі митної території України шкіряної сировини на давальницьких умовах. Крім цього, Законом України “Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряні вироби” визначено процедуру, якої повинні дотримуватися суб’єкти ЗЕД при експортуванні живої худоби та шкіри.

Введення цих процедур при здійсненні експорту великої рогатої худоби та шкіряних виробів призвело до завищення їх експортної ціни і, як наслідок, – до значного зменшення обсягів експорту українських товарів та пошуку можливостей для їх реекспорту у треті країни з використанням положень угод про вільну торгівлю з країнами СНД і Балтії без застосування митних зборів та податків, а також за допомогою схем з використанням давальницької сировини. При використанні таких схем експорту значна частина валютної виручки незаконно залишається за кордоном, приховується від оподаткування, розкрадається та інвестується в економіку інших країн.

Такі негативні процеси потребують державного втручання, застосування заходів державного примусу, оперативного супроводження ЗЕД з боку правоохоронних органів.

Статистика свідчить, що майже 40 % валового внутрішнього продукту України виробляється в сфері агропромислового комплексу. Основним експортним товаром, на жаль, залишається сировина та продукція сільськогосподарського виробництва. Тому заходи з регулювання ЗЕД забезпечують захист інтересів вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників. Зловживання, що існують в зовнішньоекономічних операціях, мають загальний характер і притаманні всім суб’єктам, у тому числі й сільгоспвиробникам та структурам за їх участю.

Слід зазначити, що значна кількість сировини за межі України вивозиться морським шляхом, і саме цьому напряму співробітникам БОЗ, ДСБЕЗ, податкової міліції слід приділяти особливу увагу. П’ять із 19 портів України за своїм економіко-географічним станом мають важливе загальнодержавне значення і є морськими транспортними воротами для нинішніх і перспективних вантажопотоків. Це Одеса, Іллічевськ та Південний – на Чорному морі, Маріуполь – на Азовському й Ізмаїл – на Дунаї. Вантажообіг цієї п’ятірки в сумі становить близько 80 % від загального обсягу.

Порти Одеса, Іллічівськ, Південний мають виключне значення не тільки в транспортній системі України, а й у структурі транспортних міжнародних коридорів, що активно розвиваються. Через них 2002 року пройшло майже 80 % від сумарного вантажопотоку п’яти найбільших портів і 62 % вантажообігу всіх морських портів країни.

Незважаючи на загальнодержавне значення економічної безпеки об’єктів морегосподарського комплексу деякі керівники органів внутрішніх справ не приділяють цьому проблемному питанню належної уваги.

Масового характеру набули такі злочини, як контрабанда, розкрадання державного і колективного майна у великих і особливо великих розмірах, приховування валютної виручки та інші злочини, пов’язані з валютою, а також ухилення від сплати податків, хабарництво. Економічна злочинність набуває широкомасштабного, організованого характеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Проблеми оперативно-розшукового документування злочинів, що скоюються організованими злочинними угрупованнями в сфері зовнішньоекономічних відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок